Тема за домашните любимци

s73r01d

Потребител
Тря да ви дойда на гости в Пловдив да ги запознаем с Джонката, той порасна доста вече за 1 месец ама още е смотльо :lol:
 
A

Anonymous

Гост
И наша Рая е още смотаничка,но сигурно ще намерят общ език за игра. ;)
 

st_beer

Редовен Потребител
Нашето морско свинче установихме че обича да слуша класика с голям интерес дори когато се опита някой да и отвлича вниманието го отблъсква с глава.
Направих и едно кратичко клипче снощи ;) ;) ;) ;)
http://www.youtube.com/watch?v=KMIbPOXNhag
 

andi

Редовен Потребител
Виновният

Нямаше как. Беше истинска хала.
Лаеше страшно и прежалих го аз.
Взех го и далеч от квартала
го пуснах навънка и дадох газ.
Беше ми тежко, но повтарям го пак,
лаеше страшно и нямаше как!
И ето, след седмица нещо драска вратата,
нещо чука с опашка, скимти и квичи,
нещо ми скача върху рамената,
нещо ме лиже със сълзи в очи!
Мръсен и кален,
отслабнал и жален
гуши се в мене и гледам го аз,
слушам, разбирам му кучия глас.
- Господарю - той казва - господарю любими,
От сърце ти си моля, вината прости ми!
Аз съм твоето куче!
Аз не знам как се случи!
Гледай, вярна муцуна
във краката ти слагам:
Честна кучешка дума,
не съм искал да бягам!
Сигур там зад завоя
съм се някак отбил
и загубил съм твоя
автомобил!
Ау, как беше ужасно!
Ау, как беше опасно!
Стигах няколко пъти
до един магазин,
но закрит бе дъхът ти
от лъха на бензин!
Ти навярно си свирил
и ругал своя пес,
но и аз съм те дирил
седем дена до днес!
Опрости ми вината!
Отвори ми вратата!
Няма вече да шавам,
своето място ще зная
и от днес обещавам
дваж по силно да лая!
- Влизай! - казвам му строго. -
Но сърдит съм ти много,
Няма никога вече
да те водя далече!

Валери Петров
 

anibis

Редовен Потребител
Когато четях стихотворението направо ми стана супер гадно. :'( Имах болонка и една вечер отивам до денонощия магазин в квартала в който живея хем да разходя малко и кучето си. Много пъти съм е водил къде ли не а пък за въпросния магазин редовно си ходихме с нея на разходка. Винаги е била без каишка /от малка така е научих/ и винаги съм е оставял пред магазините в квартала пък и не само в квартала. И тая злосторна вечер аз е оставих пред магазина след 10-на минути аз излязох и кучето ми го нямаше направо не знам ако някой от вас това му се е случвало той знае за какво иде реч. Цяла нощ го търсихме но никакъв успех и така голяма мъка беше. След 3-4 месеца си седя в хола около 1-1:30ч след полунощ и си гледкам някакъв филм,и по едно време пред входната ми врата /аз живея в блок и съм на 5 етаж/ се чува някакво скимтене и драскане по вратата. Веднага скочих отворих и какво да видя моята хубавица от бяла станала черна ;) както и да е животинката не можеше да си намери място от кеф че ме е намерила и аз не знам как е станало но е факт. Предпочитах да не ме беше намирала след година е блъсна един олигофрен комшия и по пътя за ветеринарната болница ми умря в ръцете. :wall: :'( И от този момент аз съм си казал никакво животно повече още, и още не мога да го прежаля.
 

ROLAND

Потребител
C/E написа:
А това е нашия 10 годишен котарак. Много ни е добричък. :)
И като истински уважаващ себе си котарак, го мързи даже и да избяга от прахосмукачката... ;)
http://s1265.photobucket.com/albums/jj508/rosenbras/?action=view&current=00012.mp4

Прекрасен котарак!
И аз имам подобен-с малко по-светла окраска, също рошав. И не по-малко мързелив.
Обаче види ли прахосмукачка.........дим да го няма.... :)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Горкото куче... Със сигурност не му е лесно. Не знам какъв изрод трябва да си за да причиниш това на животно което е родено да тича...
 

angelmr

Редовен Потребител
Намерихме 2-3 месечна каракачанка (не знам мъжко или женско) преди няколко дни. В момента го храним на обекта и търся собствениците, но ако не ги намеря, бих искал да питам дали някой тук ще се интересува да гледа такова куче?
 

dinkata

Редовен Потребител
Дали е чистокръвно ? И как така не успя да разбереш дали е мъжко или женско ? ;) :lol: :cheers:
 

barbaron

Редовен Потребител
angelmr написа:
Намерихме 2-3 месечна каракачанка .... бих искал да питам дали някой тук ще се интересува да гледа такова куче?

Само да вмъкна, че яде като прахусмукачка и не е за всеки... иска си своето и не става за апартамент във никакъв случай...Иначе и аз много искам, но НЯМАМ възможности да го гледам според потребностите на животинката...
 

angelmr

Редовен Потребител
dinkata написа:
Дали е чистокръвно ? И как така не успя да разбереш дали е мъжко или женско ? ;) :lol: :cheers:

Когато кучето е съвсем малко не е толкова лесно да се разбере без по-подробен преглед, а не ми се занимава.
А дали е чистокръвно няма никаква гаранция. Но предвид размерите за възрастта си явно е чистокръвно и е гледно добре. Дано да успея да му открия истинския собственик, освен ако не е изхвърлено.

barbaron написа:
angelmr написа:
Намерихме 2-3 месечна каракачанка .... бих искал да питам дали някой тук ще се интересува да гледа такова куче?

Само да вмъкна, че яде като прахусмукачка и не е за всеки... иска си своето и не става за апартамент във никакъв случай...Иначе и аз много искам, но НЯМАМ възможности да го гледам според потребностите на животинката...

Вече трето такова гледаме. :) За сметка на всичко това са много интелигентни. Но са с много независим характер и не обичат да се подчиняват, което по-незапознатите го бъркат с глупост и съм чувал твърдения че били много тъпи кучета.
 

klmn

Потребител
angelmr написа:
dinkata написа:
Дали е чистокръвно ? И как така не успя да разбереш дали е мъжко или женско ? ;) :lol: :cheers:

Когато кучето е съвсем малко не е толкова лесно да се разбере без по-подробен преглед, а не ми се занимава.
А дали е чистокръвно няма никаква гаранция. Но предвид размерите за възрастта си явно е чистокръвно и е гледно добре. Дано да успея да му открия истинския собственик, освен ако не е изхвърлено.

barbaron написа:
angelmr написа:
Намерихме 2-3 месечна каракачанка .... бих искал да питам дали някой тук ще се интересува да гледа такова куче?

Само да вмъкна, че яде като прахусмукачка и не е за всеки... иска си своето и не става за апартамент във никакъв случай...Иначе и аз много искам, но НЯМАМ възможности да го гледам според потребностите на животинката...

Вече трето такова гледаме. :) За сметка на всичко това са много интелигентни. Но са с много независим характер и не обичат да се подчиняват, което по-незапознатите го бъркат с глупост и съм чувал твърдения че били много тъпи кучета.
а стига бе,на 2-3 месеца се да го видиш има ли пишле или не,а за характера - формира се :),моя помияр жената я разнася като знаме ако го води,кат го хвана ходи редом - слушка (кокал или шут=моркова и тоягата) ;)
 

usera2

Потребител
На моят мъжкар ротвайлер му предстои да става баща някъде около НГ. Както му е редът ще ни се полага едно кученце. Малко е рано, но се притеснявам да не би да си остане за мен и затова пиша тук /а когато се появи ще пусна и обява/ ако има някой който се интересува да драсне едно ЛС, ще се разберем за цената и доставката /ако е възможна/. В Ямбол се намирам. Нямат родословие родителите.
 
Нагоре