КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

lynx

Редовен Потребител
Antonow_SK написа:
[Steyr, FWB, Walther, Anschutz, Morini. Но това е фирмена тайна, не чакай да щамповат на бутилките от какво са направени.

http://www.youtube.com/watch?v=e5rxQkwi8LE
http://www.youtube.com/watch?v=9RrTv1F- ... re=related

Колега, мерси че ни открехна за фирмените тайни на тези производители ;)

А и клипчетата които си ги дал, са много "подходящи" ;)
 

Attachments

  • alum.jpg
    alum.jpg
    82.3 KB · Прегледи: 263
A

Anonymous

Гост
6061 не е чак толкова калпав материал. Сметни я колко бара ще издържи, а тапите е добре да имат по дълга резба от нормално. Кажи колко е външния диаметър и стената на тръбата.
 

Termina4

Потребител
Аз си мислих че се фрезоват резервоарите, за да са по здрави, но май съм в грешка :sos:
А тези от клиповете, неправят ли тръби за рамки за колела и издържат ли на високо налягане тръби направени с Aluminium 6061 HA ???
 

lynx

Редовен Потребител
Antonow_SK написа:
6061 не е чак толкова калпав материал. Сметни я колко бара ще издържи, а тапите е добре да имат по дълга резба от нормално. Кажи колко е външния диаметър и стената на тръбата.
Няма какво да го смятам, англичаните и шведите са си го сметнали.
Резбата си е със стандартна дължина.
Работното налягане на моя резервоар е 250 бара/тестово 375/, сега няма да изпускам въздуха за да меря стената на резервоара ;)
 

bio_game1

Потребител
25,30мм вътрешен диаметър и стена 4,75мм алyминий 6061 Т6 kaiser usа
с по 25мм резба на тапите смятам че ще държи
 

Loki

Потребител
Не съм казал, че 6061 не става, просто има сплави с по-добри якостни характеристики. Щом бутилка от 6061 с дебелина 5мм се използва, то би трябвало тръба с Ф35 и дебелина на стената 5мм също да става... Колкото е по-малък диаметъра на тръбата, толкова по- тънка стена е необходима, в някви граници, разбира се, не съм специалист по високите налягания.. просто теоретични расмисли...
Руснаците масово използват Д16 Т, титан също, но не всеки титан става- трябва си конкретната сплав за да се получи съотношението обем/тегло/здравина.
Сигурно наистина има някаква специална изтегляща и термична обработка на хххх сплав за резервоарите на марковите пушки щом са толкова скъпи... ???
Ако те устройва обема на хасанския ал резервоар, по си заслужава да го вземеш него, вместо да хабиш време и нерви да правиш самоделка, а сигурно накрая ще излезе и по-скъпо... :pardon:

Не мога нещо да прикача тази руската програмка за тръбите- там всичко е мн нагледно, ако може да и се вярва разбира се... Нека някой който я има да го направи ;)
 
A

Anonymous

Гост
Ще стане. Даже има и около 10 % запас (при 300 бара в най лошия случай и 25% ако алуминия е наред) до точката на пластична деформация. т.е става тръбата . Резба не мога да смятам, тя е много по сложна. 25мм не са ли малко? По добре 30мм. Все пак това там са 1,5 тона при 300 бара.

PS. Смятам с формулата за тънкостенни тръби, а това твоето не е. Така че би трбявало запаса ти да е още по голям
 
A

Anonymous

Гост
Нещо съм объркал някъде със сметките. Занчи тази тръба ще започне да се деформира пластично някъде около 600 бара, а еднократно би трябвало да издържи близо 1000. Така че може да я струговаш и да я направиш по лека. А може и да си я ползваш с 300- 400 работно налягане без притеснения.

PS. Някой замислял ли се е защо неръждавейките не стават за резервоар? Причината е много проста. Всеки материал има 2 много важни стойности: 1. При какво налягане започва да се деформира необратимо и 2. При какво налягане се къса. За бутилките ни е важно да се деформират обратимо, т.е. еластично. Така че първата стойност не трябва да се надвишава. Обинковенно при алуминиевите сплави има около 100 - 200 N/mm2 разлика между 2 те стойности. А при неръждавейките разликата е много голяма. Те общо всето лесно започват да се деформитат, но много трудно се късат. Често започват да се деформират на около 200- 300N/mm2, а се късат чак при 700- 1000N/mm2. Затова не стават. Лесно се деформират пластично, по зле са даже от един нормален дурал, какво да говорим за АА7175Т66 или 7075Т6.
Тук може да видите че 7175т66 започва да се деформира необратимо при 525N/mm2, a се къса при 595. Първата стойност е висока, което го прави отличен материал за бутилки.
http://www.efunda.com/Materials/alloys/ ... =AA%207175
 
A

Anonymous

Гост
Търся стругар-фрезист от Варна за преобразяването на Crosman 2240 (искам някои пластмасови детайли да ги направя от метал) .Моля , за връзка на ЛС. :sos:
 

|CL|NIKI

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Берилиев бронз - от къде? има ли го няма ли го?
Поздрави
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Колеги - кажете читав фрезист от София, който да може да врътне една осмица от дурал за хатсанчето.
Предварително благодаря.
 

Tayson

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Колеги аз също се интересувам от фрезист да ми направи осмица за хатсан лонг,тъй като вече е булпап.Моля за съдействие!!!
 

anibis

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Tayson написа:
Колеги аз също се интересувам от фрезист да ми направи осмица за хатсан лонг,тъй като вече е булпап.Моля за съдействие!!!
Колега това е твоя човек /Radooo/ той ми е правел всичко по моя булпап.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Едва ли това ще е неговия човек, разстоянието София-Варна е 450км. ;)
 

anibis

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

lynx написа:
Едва ли това ще е неговия човек, разстоянието София-Варна е 450км. ;)
Рачо,колегата ми дава размери аз му ги поръчвам,нищо не ми коства. ;) А за разстоянието от 450км толкова не е фрапиращо, ако иска да стане всичко както трябва. :cheers:
 

Tayson

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Благодаря Колега!Очертава ми се да заживея по-рано във Варна!Края на март живот и здраве се местя,така че няма нужда да те ангажирам.Тъкмо за сезона ще е готова!
:cheers:
 

kiborga

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

здравеите колеги имам един вапрос искам да си направя по голям резервоар за налягане на пцп-то ми и виждам 4е насякаде пишете за дур аломиний та вапроса ми е дали става от него трябва ли да е закален или не говорим за 5мм дебелина на целиндара просто искам да го добавя кам другия със 3 см резба и о прастенче за повече истрели и съшто ако може да дадете идеи за заглошители ако нее проблем разбира се защото много сериозно ми трещи пушкалото в калибър 6.35 е пушката е правена ръчно от перил но човека си има доста работа и не ми е одобно да го занимавам благодаря предварително :)
 

lynx

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Като ти гледам правописа, по-добре не пипай пушката!
Ако и в тунинга си толкова добър, ще те гледаме по новините ;)
 

kiborga

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

правописа нищо общо няма със другите неща но както и да е ще се радвам ако някои може да ми баде полезен :) благодаря предварително :)
 
Нагоре