СО2 Балончета за многократна употреба.

A

Anonymous

Гост
Дано не изляза смешен в очите на "старите кучета",но ми се върти в главата едно нещо.Откакто ползвам (от няколко дни) балончета 12гр. за въздушен пистолет,се сещам,че навремето имах един два сифона и патрончетата бяха същите.Във Варна се зареждаха някъде,не помня точно. Не могат ли и сегашните балончета за ВО да се рециклират.При всички положения би било по-евтино от нови. Че аз за един ден дадох 10лв. за въздух:)
 
A

Anonymous

Гост
Ако не се лъжа, онези балончета бяха 8 грамови. И в края на употребата им вече никъде не се рециклираха. И за тези 12-гр "оръжейни" не съм виждал вариант за фабрично пълнене.
Не напразно се намират хора, които експериментират с вентили, да си ги пълнят сами. Виж назад в темата.
 
A

Anonymous

Гост
Един труден въпрос към знаещите - имам кросман 2250XТ, тръгнах да си правя при стругар следния детайл, който е преход от редуктура на бутилката към пушката, т.е. сребристия детайл:

027094800.jpg


Понеже не уточних материала, стругаря го е изпълнил перфектно, но от бронз... Оригинала е стомана. Сега ме притеснява ситната резба към пушката - инчова, 28 навивки на инч, направил я е да се завива плътно, точно като оригиналния детайл. Дължината на резбата е около 7 мм.

Сега и въпроса - да очаквам ли проблеми с тази резба, при условие, че натоварването върху нея ще е от налягането на СО2 (бутилката на пушката няма да се пълни с въздух) и теглото на една пейнтболска бутилка, с обем вероятно 7-9 унции?
 

5ko

Потребител
Правил съм такава пушка по този начин. Нямаше проблем. Става само за през лятото.
 
A

Anonymous

Гост
Благодаря, значи остава така :cheers:

Edit: Получи се перфектно, сега останаха тестовете и да го пипна леко козметично целия монтаж. Предполагам, че добрите изстрели ще са поне 300 с тази бутилка

027108142.jpg
 

serjy

Новодошъл
Хитро решение, ако има място за по-дълга бутилка. При мен няма да стане, за съжаление.
 

chopara

Потребител
serjy написа:
Хитро решение, ако има място за по-дълга бутилка. При мен няма да стане, за съжаление.
изрежи си задтилъка или си направи нов за да се събере ;) едва ли ще изисква кой знае колко усилия направата на такъв дори и от дърво.
A после тези бутилчици каде се пълнят, освен при пейнтбол клубове. Пълнещите пожарогасители занимават ли се с това ?
 

petkof

Редовен Потребител
Тези балончета стават ли за правене на газирана вода?В смисъл размера им унифициран ли е като абсолютни размери за различни предназначения?
 
A

Anonymous

Гост
Унифицирани е много силно казано - всевъзможни размери са тези балончета... До колкото си спомням газирана вода се правеше с 8 грамови, а унифицирания размер, въведен при пушкалата е 12 гр, съответно са по-големи на размер. В нета съм срещал и 16, 20 и какви ли не разновидности още, със всевъзможни приложения.
 

petkof

Редовен Потребител
ogion написа:
Унифицирани е много силно казано - всевъзможни размери са тези балончета... До колкото си спомням газирана вода се правеше с 8 грамови, а унифицирания размер, въведен при пушкалата е 12 гр, съответно са по-големи на размер. В нета съм срещал и 16, 20 и какви ли не разновидности още, със всевъзможни приложения.
Много благодаря , за отговора и информацията. :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Предполагам, че може да се преправи и да се ползва и 12 грамово за газирана вода, но внимавай какво ползваш - някои ги пишат, че имат разни почистващи и смазващи съставки добавени, да не стане така, че освен да газираш водата, да я направиш и минерална ;)
Имат и едно доста интересно приложение - видях 16 и 20 гр. балончета, с резба отпред, които са с накрайник за напомпване на гуми. Доста хитро за гумите на колелото, а не заема място, колкото помпа. Предвид резбата ще могат да се ползват за какво ли не, но цената им беше ненормално висока, струваха колкото няколко 12гр.
 
A

Anonymous

Гост
:eek: Балонче за сгъстен въздух, с вграден редуктор?! Наистина много хитро. :bravo:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Да и като се нафраска това ти с метан - на кой му трябва ЦО2...
Да има поне 20 редукторни изстрела - приказка.
 
A

Anonymous

Гост
А ако можеше да се направят 10-ина напълно идентични такива, които да имат еднакви задредукторни налягания и обеми... и се регулират на по-гоямо налягане, отколкото на СО2... ПЦП без резервоар, стрелба без мъкнене на бутилка и зарядна станция ^-^
 

julioano

Потребител
Берета на метан с редуктор на 100 бара -скорост 220 м.за сега.....
 

Attachments

  • DSCF8219.JPG
    DSCF8219.JPG
    878.9 KB · Прегледи: 376
Нагоре