Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Хайде да пусна една мишена от тази вечер. 10м. прав с 2 ръце. В двете мишени има около 200 изстрела не съм ги броил точно малко по-малко от половин кутия. Де да можех така и с една ръка...
 

Attachments

  • 03022012217.jpg
    03022012217.jpg
    675.6 KB · Прегледи: 262

njatanasow

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Дидо,можеш само че още незнаеш ;)Махай излишната ръка и стреляй,колкото повече ,по добре.Сигорен съм в това :) :cheers:
 

оги-пз

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

След дълго мъчение най накрая тунинга по моето зораки е завършен благодарение на Любо.
http://varkolakaaa.snimka.bg/hobby/zoraki.668961
Преди завършека на тунинга скоростите бяха:

1 помпа-150
2 помпи-180
3 помпи-220
Това са скорости със Сръбските съчми ,със JSB бяха по-високи.

След намесата на Любо очаквам скоростите да са се покачили ,но това ще се провери след празниците.За точността вече е проверено и е отлична.
 

apapazov

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

напиши калибър и кво го провихте само цевта ли сменихте или има и друго
 

оги-пз

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Калибара е 4.5 цев от хайнел ,която Любо заглуши и до оправи от малки пропуски , които оказваха влияние в точността.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Някой знае ли от къде мога да поръчам уплътнения за помпата на зоракито , че едното сдаде багажа.
 

apapazov

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Някой да е правил тунинг на зоракито с цел вдигане на мощноста.Нямам предвид смяна на цевта с по дълга а подобрения по клапана или помпата.Много изкам да си го купя но изкам скорост поне 200 мс в калибър 5.5 .

пп. Държа на 5.5 знам че 4.5 е по скоростен но не ме кефи тоя калибър Благодаря
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Колега вземи си пушка по-добре :).
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Присъединявам се към този съвет. С еднограмова чашка това са 20 джаула, което е два пъти над типичната мощност на Зораки при три помпи. Дори да е възможен толкова екстремен тунинг, дали си струва усилията?

ЕДИТ///

Дори ако натоварването върху частите те вкарва в бокса през месец? Дори ако точността отиде на едното място заради появилия се откат? Няма нужда да искаме от пистолет това, което е присъщо на пушка. :stop:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Dejmos написа:
С еднограмова чашка това са 20 джаула, което е два пъти над типичната мощност на Зораки при три помпи. Дори да е възможен толкова екстремен тунинг, дали си струва усилията?

Yes!
Ако въобще е възможно, аз ще съм първия във въпроса с усилията ;)
 

usera2

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

apapazov написа:
Някой да е правил тунинг на зоракито с цел вдигане на мощноста.Нямам предвид смяна на цевта с по дълга а подобрения по клапана или помпата.Много изкам да си го купя но изкам скорост поне 200 мс в калибър 5.5 .

пп. Държа на 5.5 знам че 4.5 е по скоростен но не ме кефи тоя калибър Благодаря
Моето зораки ултра даде 174 м/с на 4 помпи с тези JSB Exact Jumbo RS 5.52 500. Дават ги 0.87 гр. Излиза около 13 джаула. Ако намериш по-леки съчми може и да стигнеш 200 м/с :) Но предполагам не това е целта. Някъде пишеше, че с бърникане по предпазния клапан се вдигала скоростта, но не с много, с около 10-15 м/с. Каквото с тях такова и без тях. Не смятам да рискувам да си повредя пистолета.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

И аз също, но за 20j се хвърлям ;)
 

apapazov

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Благодаря за отговорите.Явно никой не е правил нещо по сериозно по зоракито.Четох по напред в темата че руснаците се заигравали с клапана.Имам предвид че клапана е настроен на определено налягане да изпуска излишния въздух.Мисълта ми е дали може да се направи примерно 5 та помпа на зораки ултра/те могат по 4/без да изпусне клапана свръх налягането.Иначе пушка си имам/бам50 над 70 дж/ Просто обичам по мощните въздухари.Сигуно щото не сам много точен :lol:
 

usera2

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

apapazov написа:
Благодаря за отговорите.Явно никой не е правил нещо по сериозно по зоракито.Четох по напред в темата че руснаците се заигравали с клапана.Имам предвид че клапана е настроен на определено налягане да изпуска излишния въздух.Мисълта ми е дали може да се направи примерно 5 та помпа на зораки ултра/те могат по 4/без да изпусне клапана свръх налягането.Иначе пушка си имам/бам50 над 70 дж/ Просто обичам по мощните въздухари.Сигуно щото не сам много точен :lol:
За можене може, просто го натягаш с подходяща отвертка ама ... :bomb:
Предполагам ако се натегне докрай ще го елиминираш и ще спре да изпуска. Тогава може да експериментираш докъде ще ти стигне силата за помпене и куража :)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Мисля че силата ще свърши много преди куража.
На 3та помпа е доста тегаво, като още от първа изпуска определена доза, както и при втора и следващи.
Ако се натегне изпускателя ще нагнети още от първите 3, но човешката сила и механизмите ще са под изпит.
 

apapazov

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

благодоря
 

serjy

Новодошъл
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Някой сменял ли е мерника на зоракито с някакъв по-стабилен? Това пластмасово изпълнение не е много надеждно, а при зареждане, колкото и да внимавам, все го натискам с ръка, откъдето предполагам ще пострада настройката на мерника.
 

usera2

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

serjy написа:
Някой сменял ли е мерника на зоракито с някакъв по-стабилен? Това пластмасово изпълнение не е много надеждно, а при зареждане, колкото и да внимавам, все го натискам с ръка, откъдето предполагам ще пострада настройката на мерника.
Моят мерник е метален и ми се вижда достатъчно стабилен. То при зареждане няма как да не натискаш върху него, там е най-удобно. Кофти е, че бързо се изтрива боята на мерника, но не съм забелязал да дава отражение върху настройката му.
 

serjy

Новодошъл
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Правилно, грешката е моя! Мерникът е метален, но задната част при пипане има хлабина, не стои стегнато и мърда. Не ми изглежда да има дефект, по-скоро е конструктивна особеност... При вас как е?
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Има малък луфт, но не е настрани, а напред-назад. Не се отразява на точността. Но е възможно на колеги, които хващат мерника при зареждане, луфтът да е по-голям. "Затворът" е достатъчно дълъг, за да се зарежда захванат малко по-напред, преди мерника.
 
Нагоре