"Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичаме)

TeXHo

Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Сивия, браво за пизчерпателното ревю. Как не те домързя да го напишеш... Ти докато писа, аз го гледах пак филма. И отново се изкефих! Много!
Изглежда си забравил, че гледаш ФАНТАСТИКА. Другия път, като искаш всичко да е факти, гледай научнопопулярни филми, мога да ти препоръчам няколко.

За разлика от теб, когато 406мм снаряди разпраха на извънземите главния кораб, аз мислено крещях "МРЕТЕ КОПЕЛЕТАААА" и неволно се бях ухилил до ушите. Ти явно си си мислел "О, неее, при 820 m/s и тази дистанция, снарядите няма да се виждат между момента на напускане на дулото и попадението :'("

Но и на мен номера с котвата ми дойде в повече. Ама им го простих почти веднага ;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Аз ще се съглася със Сивия, споменах и по-рано че има недомислици и то големи ;) На мен ми стана адски смешно наистина, как се тресна космическия им кораб в сателита ни - колкото и да знаем, че е фантастика това си е по прекалено и от номера с котвата за мен не може да си прехвърчал еди колко си светлинни години път и точно някакъв сателит да не могат да избегнат все едно целия път до земята няма други препядствия (готино е описано от Сивия) ;) За Оръжията им все очаквах че ще изкарат някакви по впечатляващи оръжия като за по развита цивилизация да ама не. И още нещо да добавя - как само им подскачаха корабите като жаби не е истиниа ;)
И въпреки това казвам не е лош филма ;)
 

s73r01d

Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Тоз филм е толкова прозД, че даже не си струва усилията да пиша този пост. Ама Сивия ме мотивира :lol: :bravo:

Единственото нещо което щеше да допълни изцяло картинката са Жан Клод Вандам и/или Стивън Сегал в главната роля.
 

TeXHo

Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Явно не разбирам от кино. Е поне се утешавам с това, че срещу няколко лева мога да си доставя голямо удоволствие пред големия екран. Ако разбирах, щях да гледам по един стойностен филм на 2-3 години, през останалото време или турски сериали, или само да се оплаквам.
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

TeXHo написа:
СПОЙЛЕР! СПОЙЛЕР! СПОЙЛЕР!

Когато се гледа фантастика, трябва нашето въображение да допълва нещата, оставени недоизказани в сценария. Който няма въображение, да си спести разочарованието и да не гледа такива филми. Ето за мен, как филма беше приятен за гледане:

...

Или се научете да гледате фантастика, или недейте да си хабите парите и нервите с такива филми.


Не съм съгласен в този случай. Аз съм един от най-големите фенове на фантастиката. :) Такива простотии като в този филм нито един от класиците не би допуснал. По времето на Азимов и Хналайн, творците в същност са си правили труда да мислят и да изключват логическите противоречия. Знаеш ли колко пъти Айзък Азимов се извинява за това че е писал че на Венера има вода и океани? В предговора на всяка една от ранните му книги специално е описано че те са писани преди астрономическите проучвания и че съдържат противоречие с научните данни. След като пише сценария, а след това и книга по филма "фантастично пътешествие" той е толкова засегнат от наложените му ограничения от сюжета, че прави втора книга в която повтаря почти идентична история, но научно издържана. И втората книга е по-добра. Ето така се прави фантастика, а не да пишат сценарии все едно мислени от първокласник.
 
A

Anonymous

Гост
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Има разлика между научна фантастика и пълна фантасмагория.

Прочел съм повече научнофантастични книги през живота си, отколкото всички други, които съм прочел взети накуп... и продължавам да чета.

Тоя филм за мене е трансформърс с корабчета.

Има начин да се прави издържана фантастика и то се прави с консултанти - физици, инженери, учени, а не, например, с двама безработни, чиято квалификация се изчерпва с това, че са си играли с LEGO и са гледали трансформърс като малки.

Гледайте, например, допотопния (от днешна гледна точка) сериал Babylon 5 - там човешките космическите изтребители са с оптималната от гледна точка на маневреност в безвъздушно пространство форма. Когато се преместват се включват правилните маневрени дюзи в правилния момент, гравитацията се симулира от центробежни сили и т.н. - все неща които изглеждат ако не истински, то поне - правдоподобни.

Вижте и Battlestar Galactica - макар и похоливудизирана фантастика, пак е почти правдоподобна.

В Battleship повече неща противоречат на здравия разум, отколкото в Хари Потър (ако приемем за даденост, че магията съществува). :wall:

Ама, какво от това - нали пукотевица и ефекти има за всички...
 
A

Anonymous

Гост
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Изглежда си забравил, че гледаш ФАНТАСТИКА. Другия път, като искаш всичко да е факти, гледай научнопопулярни филми, мога да ти препоръчам няколко.
Много неправилно становище. Ангел и Сивия са ти го казали много добре. А още по-добре го е казал Аристотел:
Предпочитам невъзможното, което убеждава, пред възможното, което звучи неубедително.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Аз за фантастика ще кажа какво ме кефи освен споменатите до сега Battlestar Galactica, Babylon 5 а именно - Хищника, Пришълеца както и Хищника срещу Пришълеца за мен са си много готини филми и къде къде по издържани в много отношения и в крайна сметка когато стане издънка относно извънземните технологги всичко е ясно защо е станало, а не зрителя да гадае защо по дяволите им се сбъгясаха системите и се треснаха или гътнаха ;) За "деня на независимоста" пък вече се изказах за мен си е най-добрия в стил от типа извънземна инвазия ;) даже пак си го свалих да го гледам :) Разбира се всеки от споменатите филми има и нелогични неща които акъла не могат да ни поберат как така става тази работа - само като пример давам киселинната кръв на пришълците ;)
Дайте някое предложение за фантастичен филм може и стар, както и за някой от категория Ужаси ;) Нещо съм в цикъл и не знам какво да си свалям за зяпане :( Новите филми са главно бози за съжаление.
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Сивия написа:
Има разлика между научна фантастика и пълна фантасмагория.

Прочел съм повече научнофантастични книги през живота си, отколкото всички други, които съм прочел взети накуп... и продължавам да чета.

Тоя филм за мене е трансформърс с корабчета.

Има начин да се прави издържана фантастика и то се прави с консултанти - физици, инженери, учени, а не, например, с двама безработни, чиято квалификация се изчерпва с това, че са си играли с LEGO и са гледали трансформърс като малки.

Гледайте, например, допотопния (от днешна гледна точка) сериал Babylon 5 - там човешките космическите изтребители са с оптималната от гледна точка на маневреност в безвъздушно пространство форма. Когато се преместват се включват правилните маневрени дюзи в правилния момент, гравитацията се симулира от центробежни сили и т.н. - все неща които изглеждат ако не истински, то поне - правдоподобни.

Вижте и Battlestar Galactica - макар и похоливудизирана фантастика, пак е почти правдоподобна.

В Battleship повече неща противоречат на здравия разум, отколкото в Хари Потър (ако приемем за даденост, че магията съществува). :wall:

Ама, какво от това - нали пукотевица и ефекти има за всички...

Още по-интересен пример са сериалите Star trek. Още от 60-те тези сериали се правят със сериозни научни консултанти и измислените в тях фантастични инструменти само години по-късно се превръщат в реални неща от бита ни. Комуникаторите са едно към едно като функционалност със сегашните ни телефони. Имаме медицински скенери, падове и всякакви фантастични за създателите елементи които са били така добре обмислени, че в момента са част от ежедневието ни.
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

soundmax написа:
Аз за фантастика ще кажа какво ме кефи освен споменатите до сега Battlestar Galactica, Babylon 5 а именно - Хищника, Пришълеца както и Хищника срещу Пришълеца за мен са си много готини филми и къде къде по издържани в много отношения и в крайна сметка когато стане издънка относно извънземните технологги всичко е ясно защо е станало, а не зрителя да гадае защо по дяволите им се сбъгясаха системите и се треснаха или гътнаха ;) За "деня на независимоста" пък вече се изказах за мен си е най-добрия в стил от типа извънземна инвазия ;) даже пак си го свалих да го гледам :) Разбира се всеки от споменатите филми има и нелогични неща които акъла не могат да ни поберат как така става тази работа - само като пример давам киселинната кръв на пришълците ;)
Дайте някое предложение за фантастичен филм може и стар, както и за някой от категория Ужаси ;) Нещо съм в цикъл и не знам какво да си свалям за зяпане :( Новите филми са главно бози за съжаление.

Аз да ти призная напоследък не си падам много по пълнометражните филми. Някак не остава време да се развие историята. Но има много сериали, които едновременно са добре направени и историята или героите са добре развити. Еврика (май последния сезон го осраха с извинение), фриндж също е много добър, от по-старите има два много добри сериала с по 12-13 епизода, които са спрени поради липса на зрителски интерес. Серенити е единия (нетрадиционна комбинация между фантастика и уестърн, но е добър). Има и пълнометражен филм с който завършват историята след спирането на сериала. Досиетата на Дрезден е един вид фентъзи. Също прекалено добре направен за да заинтригува американската публика. Едва ли си пропуснал старгейтите, но там според мен е по-особена ситуацията. Не са особено добри сериали (последния е откровен боклук според мен) но пък втория сериал (атлантис) е характерен с много добри отделни серии разглеждащи вторични сюжетни линии, така че си струва да се изгледа само заради тези серии. В жанра на ужасите единствения сериал който гледам е "свръхестествено", а и той е комбинация между фентъзи и ужаси. Но и него от печалбарска страст го превръщат в боза. Историята свърши някъде около 5-ти сезон, а в момента снимат 7-ми...
 
A

Anonymous

Гост
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

angelmr написа:
... Едва ли си пропуснал старгейтите, но там според мен е по-особена ситуацията. Не са особено добри сериали (последния е откровен боклук според мен) но пък втория сериал (атлантис) е характерен с много добри отделни серии разглеждащи вторични сюжетни линии, така че си струва да се изгледа само заради тези серии...
Тук малко се разминават мненията ни - последния сериал беше глътка свеж въздух, В Атлантис много от сюжетните линии бяха повторение на тези от СГ-1, но в друга галактика.

Много се разочатовах, че спряха SGU (последния сериал), но то от публиката на филми като Батълшип, какво да очаква човек - явно искаха пак от същото и промените не им понесоха...
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Старгейт като сюжет никога не е представял нещо стойностно. Гледал съм го единствено заради развитието на персонажите. В атлантис персонажите са най-пълноценно развити според мен. За това и са ми харесвали само отделни епизоди развиващи вторични сюжетни линии, а не основната която си е повторение на и без това изтъркания сюжет на СГ1. А във вселената характерите бяха или плоски до непознаваемост на хора в тях, или бяха буквално шизофренично заплетени (като доктор Ръш). Заради този тип игра със персонажите зарязах батълстар галактика на средата на втория сезон и нямам и най-малкото намерение да го довършвам. Един филмов характер трябва да следва някакво логично развитие. Не може в един епизод да е един, а в следващия да е съвсем друг герой по случайност носещ същото име и физиономия.
 
A

Anonymous

Гост
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

angelmr написа:
... Заради този тип игра със персонажите зарязах батълстар галактика на средата на втория сезон и нямам и най-малкото намерение да го довършвам. Един филмов характер трябва да следва някакво логично развитие. Не може в един епизод да е един, а в следващия да е съвсем друг герой по случайност носещ същото име и физиономия.
Пак не мога да се съглася с теб - според мен точно развитието на персонажите е една от силните страни на Battlestar Galactica - никой не беше само лош или само добър - всеки си имаше интереси, действаше според тях и беше прав за себе си - дори силоните.

Освен персонажите, другото, което ми хареса особено бяха социологическите проблеми в едно такова -затворено общество и политическите игри, в които отново никой не беше нито ангел, нито дявол... и дори може да се каже, че всеки отново, за себе си, беше прав.

Сериалът, според мен, беше истински многопластов шедьовър във фантастичен сетинг, а не само пуцалка между хора и роботи. Вярно, във втори сезон малко се поотплеснаха и действието позамря, но следващите сезони бяха чудесни.

Според мен, ако го догледаш, много е вероятно да ти хареса.

Освен, ако вкусовете ни, наистина не са диаметрално противоположни, което също не е лошо. :cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

soundmax написа:
Аз за фантастика ще кажа какво ме кефи освен споменатите до сега Battlestar Galactica, Babylon 5 а именно - Хищника, Пришълеца както и Хищника срещу Пришълеца за мен са си много готини филми и къде къде по издържани в много отношения и в крайна сметка когато стане издънка относно извънземните технологги всичко е ясно защо е станало, а не зрителя да гадае защо по дяволите им се сбъгясаха системите и се треснаха или гътнаха ;) За "деня на независимоста" пък вече се изказах за мен си е най-добрия в стил от типа извънземна инвазия ;) даже пак си го свалих да го гледам :) Разбира се всеки от споменатите филми има и нелогични неща които акъла не могат да ни поберат как така става тази работа - само като пример давам киселинната кръв на пришълците ;)
Дайте някое предложение за фантастичен филм може и стар, както и за някой от категория Ужаси ;) Нещо съм в цикъл и не знам какво да си свалям за зяпане :( Новите филми са главно бози за съжаление.
"Хищниците " гледа ли го?Не е лош.
Ако не харесваш Тарантино недей го гледа ,но....... "Планета Терор" (ужаси....или по-скоро черна комедия.....не че му е до смях на човек но за мен е мн добър филм в този жанр) е много добро предложение.
"Зомбиленд"....подобен.Също добър и с доста хумор.При него вече има и смях. ;)
"Заразно зло"...втората час.Не че е кой знае кво но има култови сцени.
"Син Сити"......тва ако не си го гледал е задължително. :exclaim:
Фантастика,ужаси(че и комедия) трудно се намират добри и които са, се броят на пръсти и се знаят от всеки.За сега тва ми идва наум.

От фантастичните серияли Фарскейп за мен е най-добър за сега.Преди седмица-две почнаха да го въртят отначало по AxN SciFi вечер през ден по 2 епизода.Който не го е гледал сега е момента.Нищо все едно не е изтървал.Дори не са почнали историите със Скаранци Калиши и др.
Доктор Ху с втория доктор макар и пълна евтинийка също е интригуващ със сценария.С първия доктор,не ме грабна,а с третия ме отказа.Типичен пример за това как един актьор прави филма гледаем.
Имаше едно време един сериял За един кораб "Зед" ли беше кво не си спомням.Истории с червеи и един мъртъв-жив воин последният от клан убийци, който все си припяваше,а някакви "сенки" бяха мн. важни май ???.Рудгер Хауърд участваше в няколко епизода.Интригуващ беше а и имаше хумор.
Ето храна за скептиците към фантастиката ;)
http://scifi.bg/statii/%D0%B0%D0%B1%D1% ... %BA%D0%B0/

За любителите на кунг-фу сцените препочръчвам :
Tom Yum Goong ...
tom_yum_goong-poster01.JPG

Много добра и зрелищна хореография особено като се млати с 2 метра мутри(а е половин камбоджанец ;)) .
http://www.youtube.com/watch?v=M__9ZmCFNeU
Първата половина спокойно може да се прескочи.Има и сцена подобна на масовия бой в Матрицата :crazy:

Сивия написа:
Тоя сериял се казва Лекс (Lexx), а убиецът - Кай - последния Брунан Джи :)
Да!
..Yo A Ra, Jerhume Brunnen G .... :crazy:
http://it-bg.org/pages/clips/40099/leks ... eleni.html
историята в началото:
http://www.youtube.com/watch?v=NxuUbizTVXM
 
A

Anonymous

Гост
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Тоя сериял се казва Лекс (Lexx), а убиецът - Кай - последния Брунан Джи :)
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

Сивия написа:
angelmr написа:
... Заради този тип игра със персонажите зарязах батълстар галактика на средата на втория сезон и нямам и най-малкото намерение да го довършвам. Един филмов характер трябва да следва някакво логично развитие. Не може в един епизод да е един, а в следващия да е съвсем друг герой по случайност носещ същото име и физиономия.
Пак не мога да се съглася с теб - според мен точно развитието на персонажите е една от силните страни на Battlestar Galactica - никой не беше само лош или само добър - всеки си имаше интереси, действаше според тях и беше прав за себе си - дори силоните.

Освен персонажите, другото, което ми хареса особено бяха социологическите проблеми в едно такова -затворено общество и политическите игри, в които отново никой не беше нито ангел, нито дявол... и дори може да се каже, че всеки отново, за себе си, беше прав.

Сериалът, според мен, беше истински многопластов шедьовър във фантастичен сетинг, а не само пуцалка между хора и роботи. Вярно, във втори сезон малко се поотплеснаха и действието позамря, но следващите сезони бяха чудесни.

Според мен, ако го догледаш, много е вероятно да ти хареса.

Освен, ако вкусовете ни, наистина не са диаметрално противоположни, което също не е лошо. :cheers:

Може би си прав за втория сезон. По някое време ще пробвам да го изгледам пак сериала да видим как ще го виждам сега. Но това което ме дразнеше не беше точно промяната на героите. Аз най-много ценя сериали в които героите не са статични а се развиват. Но в галактика на няколко пъти ме издразни непоследователната промяна в героите. Може би ако базата ми за сравнение е свързана с повече серии ще видя нещо различно но поне тогава виждах нелогични промени в характера на героите. Не еволюцията която бях очаквал, а нещо точно обратно, включително и действия насочени против дотогавашното направление на конкретния герой.
Мерси че ми припомни за сериала все пак. Като излезе въвеждащия епизод го смятах за велик филм в който са успели да вмъкнат история и екшън едновременно, без да влизат в никакви клишета. Може би за това в последствие очакванията ми бяха прекалено големи. Но ще му дам втори шанс.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичам

prinz Eugen написа:
Чавдарчето-добро дете...помага с филми и чете ;) http://www.zamunda.net/details.php?id=181651&hit=1
Готин е филма на мен ми хареса като го гледах преди, опитах се да се сетя и аз как се казваше от одеве се ровя и го търся :D, мерси че ми припомни и на мен, вече се сваля да си го гледам пак :cheers:
 

prinz Eugen

Потребител
Нагоре