КРОСМАН пушки и пистолети

domminator

Потребител
Можете ли да ми кажете какви са размерите на проходните отвори на 2300(клапан,втулка, цев),и може ли някой да даде размери или чертеж на кух дотиквач за двата калибъра 177cal и 22cal :cheers:
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Тези снимки съм ги свалил от руски сайт.Моя дотиквач е за 5.5 чертеж нямам,но мога да дам размери ф 5.4 на челото,
дължина на челото 8.4, страничен отвор за въздуха ф 3.5, централен ф 4.5
 

Attachments

  • дотиквач за кал.4.5.jpg
    дотиквач за кал.4.5.jpg
    29.8 KB · Прегледи: 275
  • 1206878.jpg
    1206878.jpg
    34.4 KB · Прегледи: 228
  • 1433471.gif
    1433471.gif
    32.9 KB · Прегледи: 243

domminator

Потребител
Може ли някой да ми каже, колко изстрела прави Кросман 2300 с една 12гр бутилка и с каква скорост.
Минах моят 2240 в 177кал и искам да разбера дали е добре като скорост и брой изстрели
 

dinkata

Редовен Потребител
traun написа:
от данните си вадя извод че ще е доста интересна!
Честно да ти кажа не е толкова интересна... върви колкото ПЦП-тата, а е на светлинни години ЗАД тях :pardon: :cheers:
 

traun

Потребител
а бе де да знам.аз от моя гледна точка разсъждавам така:имах ПЦП което продадох.на снимката.ама някак си не ме кефеше идеята да тръгна да си стрелям и да помъкна и помпа с мен.да - съгласен съм че е много по разумно да си взема бутилка но като турих на кантар цялата инвестиция и времето през което ще ми доставя удоволствие някяк си нещата не застанаха хоризонтално. :)и за това както писах в друга тема си купих един СО2 H&K Р30 на умарекс.комбиниран - стреля с чашки и топчета.абе не издържах и десет дни без пуцалка!все още не съм стрелял с него.ОБАЧЕ не ми мина крастата и за пушка.та за това питах за въпросния модел на кросман - защото ми се струва някакъв компромисен вариант.не е ПЦП ма не е и пружинка.а и ако се вярва на инфото - 290 м/с си е предоволна скорост.моя асан с баракуда мач даваше 310 м/с.
и благодаря!!!
абе нещо не излизат емотиконите
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
traun написа:
не е ПЦП ма не е и пружинка.а и ако се вярва на инфото - 290 м/с си е предоволна скорост.моя асан с баракуда мач даваше 310 м/с.

И аз така се лутах. Пружинка - ПЦП - пружинка.
Просто вярвай ми Кросмана с газова пружина ще е нещо ~~~
След като опльокаш една-максимум две кутии чашки ще разбереш че връщане назад няма.
Аз имам в историята си 4 Хатсана АТ-44 във всички калибри. Смея да твърдя че няма пружинна пушка, която да им излезе насреща.
Говоря и като точност и като сила.
Имах и една от най добрите пружинни пушки - Диана 56.
Окончателно вече съм само с ПЦП-та.
 

andi

Редовен Потребител
Това в линка май е малкия кросман(950фута в сек) . Имам впечатления с по-големия му "брат" -първия (и може би единствен в БГ) Trail NP XL(1100фута в сек) . Много добре направена пушка с постоянно 34дж(мерено)"плато" , тиха, точна и с много добра визия . За 1 разходка с нея неусетно може да отидат и 1 малка кутийка чашки , без да те интересува кога и как ще зареждаш въздух .
Сравнение с Хатсан 125\135 с допълнително сложена ГП изобщо не може да става- поне 2 класи е отгоре . Сравнение с ПЦПто е много по елементарна за употреба и поддръжка - нямаш разправията с помпи , бутилки,зареждания, маркучи, уплътнения и подобни .
ПЦПто има други предимства , за които "плащаш" с горните разправии .
 

didarai

Редовен Потребител
andi написа:
.. -първия (и може би единствен в БГ) Trail NP XL . Много добре направена пушка с постоянно 34дж"плато" ,......
..................................
...........ПЦПто има други предимства , за които "плащаш" с тези разправии .
Те тука де ;)
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=4
....ама някак си не ме кефеше идеята да тръгна да си стрелям и да помъкна и помпа с мен.да - съгласен съм че е много по разумно да си взема бутилка но като турих на кантар цялата инвестиция и времето през което ще ми доставя удоволствие някяк си нещата не застанаха хоризонтално. :)....
Това , както и горното на Анди си е точно претекста с който се ползва една пружинка била с ГП или не така,че колега след като си имал вече ПЦП и си преценил,че не си за него и нямаш спортни амбиции някакви ,разбира се ,че е по-добре пружинка(квато и да е) от колкото нищо. :cheers:
 

traun

Потребител
абе ако някога се върна към РСР сигурно ще вляза в отбора на суматраджийте.днес в магазин сафари в младост ги гледах.има изложени 6 бр.може би с такава пушка кефа ще ми е пълен.
сори за офтопика.
иначе все повече се зазяпвам в кросмана с газовата пружина.поръчал съм на две места да ми кажат на ква цена и с ква отстъпка може да ми ги намерят.от това което гледам в саитовете си мисля че това ще е мойта пуцалка.кофти че не мога да я видя и пипна на живо.
 

domminator

Потребител
Някой може ли да ми даде размера на металната цевна кутия за кросман(тази която е на 2300)трябва ми поне да знам колко е Ф-то
 

didarai

Редовен Потребител
Два нови модела пистолети на Кросман.На сайта им даже са без цена,но в пирамид-а вече се продава пружинния с ГП.
Benj-BBP77_NP_lg.jpg

http://www.pyramydair.com/s/m/Benjamin_ ... istol/2723
Другият е СО2 копие на ТТ.
UC-TT.jpg

http://www.crosman.com/airguns/pistols/UC-TT
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Тоя с газовата го дават над 180 м/с и цената му е много добра. Ако не рита много и е точен може да се популяризира..
 

didarai

Редовен Потребител
Да!Цената му е добра(там де),но виж за какъв баланс(и то на ПП) става въпрос.Теглото също не е въобще малко.Мерника му е като на Кометата ,а тази му конструкция никак не е добра така,че надали ще става за прецизна/спортна стрелба.По скоро за пликлинг/фън и някоя и друга гад. :shootup:
CaMyPau написа:
Аз за това говоря. То за тези пари спортен пистолет едва ли някой би очаквал...
Е нали знаеш........хората като чуят ГП(еле пък Нитро Пистън :D) и си мислят ,че са хванали господ за шлифера. ;)
 

chopara

Потребител
Някой може ли да ми каже от къде да си поръчам/купя главната тръба за Crosman 2240 на разумна цена, или с какво да я заместя, тръбите със стандартни размери от
железарията не стават.
 
Нагоре