SUMATRA by Eun Jin

A

Anonymous

Гост
Аз съм нов във форума.Но отдавна се интересувам от pcp.Намерих 1 фирма 'Lombard'
която може да ми вкара Sumatra вие знаете ли друга ????
Съжалявам за спама !
Малко не си падам по форумите,но все пак очаквам адекватен отговор;)
 
A

Anonymous

Гост
akraba1 написа:
pcpfun написа:
Аз съм нов във форума.Но отдавна се интересувам от pcp.Намерих 1 фирма 'Lombard'
която може да ми вкара Sumatra вие знаете ли друга ????
Съжалявам за спама !
Малко не си падам по форумите,но все пак очаквам адекватен отговор;)

Дай линк към тази фирма, дай да ги видим! Кажи нещо повече, какво друго вкарват, цени и т.н.

!!!НЕПРОВЕРЕНО!!!
 

Вячеслав

Потребител
Това е една от фирмите ,които вкарват абсолютно всичко. Аз по подобна си поръчах оптиката .Пристигна след месец и нямаше проблем. Казаха ми , че пушки още не са внасяли.Само един Кросман револвер. Може да си първия ,който си поръчва пушка от тях. За сигурност си намери проверен източник.
 
A

Anonymous

Гост
Условията www.lombard.bg всеки може да ги прочете.Мене ме интересува някой проверен и с по-нормални цени.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Колега , ако забелязваш това е тема за SUMATRA.
Тук няма хора , на които да се налага да се обяснява , че след като е подаден адреса на сайта да видят условията.
Направи си труда да прочетеш темата http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ?t=2
С това ще си спестиш много въпроси, на които вече е отговорено.
В темите за съответните пушки се пише само ако някой има да каже нещо съществено по темата.
Никой не го интересува, кой и какво мисли да прави на пушката си.
След като обаче го направи, при желание може да сподели пътя , по който го е направил и резултатите от интервенциите.
Този и останалите постове в темата, които нямат пряка връзка с темата ще бъдат изтрити след известно време.
 
A

Anonymous

Гост
Amazon обаче се явяват реселъри на Pyramid, както и болшинството американски онлайн магазини за пневматика ;) Та незнам каква ще е далаверата ;)
 
A

Anonymous

Гост
pcpfun написа:


На сайта който си посочил няма SUMATRA с 500 куб.см резервоар .
А и да ти кажа познавам един човек който ме убеждаваше , че ще му доставят такава пушка за 900 лв. в БГ - сигурно още ближе рани от това колко му стъпи тук желаната красавица :-\ Просто казано безплатен обяд няма.
 

Вячеслав

Потребител
Не само ,че няма безплатен обяд ,ами и сервитьора иска бакшиш. :cool: Далавера си беше ,но при долар 1,23 лв. Тогава Кондора ми влезе за малко над 900 лв. Сега такава мечта няма. На валута от лев и петдесе ,че инагоре изгода трудно щ е се намери. Максимум 130- 50 лв по евтино за сметка на едномесечно очакване.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Суматра 25 кал може ли на пълна мощност да изтреля проектил 61 grain с 300м/с???Нека някой от собствениците ме освети понеже имам колебания межу 5.5 и 6.35.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Това е почти 4 грамов проектил.
С какво сматаш да стреляш?
4 грама плътен оловен проектил в .25 кал. би имал дължина 13 мм.
При липса на кухина в полата и леко заоблен връх, тежеста на проектила ще се измести в задната част,
което от своя страна означава, че за да се избегне това, ще е необходимо още да се удължи.
А за сега собственици на Суматра .25 са само двама, и за да ти отговорят трябва да са стреляли с такъв.
Бих казал, може да се опита и вероятно с малки доработки ще се получи, но остава въпроса с проектилите и точността.
Иначе е лесно да се каже , да може.
Малко по-трудно е обаче да се повярва.
Това са 180Дж.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
В пирамидеър гледам такъв проектил 25 кал....... значи просто тази тежест не е за този калибър.Мерси за отговора!
 

NATAN

Потребител
Поради липса на свободно време не съм стрелял повече от месец но вече не се издържа !
Вчера си направих един полеви тест на терасата :
1.Пушка Суматра 2500R
2.Калибър 25
3.Налягане в резервуара 250 бар.
4.Проектил Диабло баракуда
5.Дистанция 5м
6.Цел 30мм алуминиева плоча( използвана е за фундамент на турбините в ТЕЦ Варна,не е особенно твърд)
7.Брой изстрели 3 (започнах на средна мощност като следващите 2 увеличавах с едно деление)На най голяма мощност ме достраша да стрелям.

Резултат от теста : проникване в плочата 5мм , диаметър на канала 8мм. След първият узстрел намерих сачмата но при следващите 2 само стружки !
DSC01611.jpg

Толкова за възмобжостите на Суматра като дрелка, утре се надявам да тествам групираност на попаденията на по-сериозни дистанции.
 

Вячеслав

Потребител
Преправянето на Суматра в Булпап се оказа неверотно предизвикателство. Както и да се предразполага спусковия механизъм ,няма да се получи без рязане на зарядния лост. Схемите съм ги направил, но вариант просто ненамирам. Разиграх 3 варианта и пак не се получава. Приклада го преправях няколко пъти защото това лостово зареждане наистина създавда проблеми. Не нерешими ,но наистина доста неприятни. Както и да е !!! Мога ли да сваля зарреждащия лост и да разглобя корейската мощ без да изхвърчи някоя пружинка при отварянето на Блока . Питам защото ,когато разглобявах обикновен Кросман се наложи да търса схеми и ми отне 4 дни . Неискам когато развъртя и последния болт да изгубя четири пружинки ,които да търся цял ден. Благодаря на Иводоки на всички бивши и настоящи собственици на Корейското Чудо. :bravo: :wall: :yahoo: :cheers:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Разглобява се лесно и няма нищо, което да изхвърчи.
Просто гледай като разглобяваш и после лесно ще го сглобиш.
 

Вячеслав

Потребител
ами това е . нещо ,което ес прави за 2 седмициаз вече го правя за два ,че и повече месеци. Но ще стане . Луд умора нЕма само се пОти . Стана много колеционерска пущината ,но поне е компактна. Благодаря за отговора . ^-^

пп. Снимки имам ,но нека да стане готова ...
 
A

Anonymous

Гост
колеги а знаете ли дали за суматра има двунога??
 
Нагоре