FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Tonev

Потребител
Тоест проблема е извън моята компетенция! :p Някой около Варна да я погледне?
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Ако не намериш кой да ти я погледне, аз бих увеличил баровете на втория регулатор (5-10), докато стигна желаната скорост и да следя дали ще продължи да пада скоростта с времето.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ей за туй тва не са пушки, а експериментални установки.
Трябва да знаеш минимум поне 3 зависимости как изглеждат (опростено графично като параболи) и още как си взаимодейстават.
Редуктор(важният, другия не го броя, aма ако е сложен, щото важният мени зависимоста си от входното налягане, тогава още една парабола), трансфер порт и ударник. И вечно ще си така, кат решиш да смениш нещо в системата. Дори и само проектил.
Трудно е да намериш състояние, когато и трите ще са в пика си.
Но има и още променлви, които оказват влияние при взаимодействието - най-малко температурата, теглото на проектила, субкалибъра му, формата и дължината(дълбочината на полата) и ред други..... Е няма как една толкова сложна система, да я застопориш в едно константно състояние.
Особенно, пък и ако не знаеш кое, как и защо променяш.
 
Последна промяна:

Tonev

Потребител
Ако не намериш кой да ти я погледне, аз бих увеличил баровете на втория регулатор (5-10), докато стигна желаната скорост и да следя дали ще продължи да пада скоростта с времето.
Така и направих вдигнах втория на 150 бара скороста се качи на 290м.с. на 1. с максимално развъртян болт на ударника! И пак на 1ва степен е най силна. Не мога да си обясня как е възможно като там колелото е най издълбано ? Има някакъв друг проблем защото на 135 бар. си стреляше с 294м.с. на 5.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
@Tonev , за жалост не съм имал допир до Fx, опитвам се да ти дам насоки от опита, който придобих последните няколко месеца от ежедневни човъркания по моята пушка. За пример, вчера целенасочено намалих редуктора с 2-3 бара и така вдигнах скоростта с 2м/с без да барам пружина на удърника, с идеята да намаля пиковата мощност.
След като няколко колеги споменаха, че тежкия ударник не е подходящ за тази конфигурация може да има вероятност още първоначалното нагласяне да е куцало.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Нали ти написах, че повечето променливи графично могат да се представят като параболи. Просто двуизмерни - по оста х променливата, по оста у резултата. Целта е да намериш пиковите стойности в кой диапазон са. Ако си подминал пика, резултата ще пада.
Трябва да си намериш как всяка променлва влияе на резултата, първо поотделно, после в съчетание с на 2 променливи, после с 3-тата и т. н.
С безцелно човъркане шанса да нацелиш някакво положение е нищожен. И ако си си помислил "е, те тва е", някоя друга променлива ще ти развали"кефа".
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Да пробвах и изключих проблем с пружина , чук и рег. болт ! Сетих се също че със заводските настройки на регулаторите и тежкия чук и пружина на Хума N1 на колелото беше най високата скорост. Когато направих регулаторите на 170/135бар. всичко се оправи и стрелях 35грейна със 305м.с. на 7степен и го оставих на 302 м.с.на 5та. После свърших слъговете и я настроих на 37гр. на 297м.с./7ма и 294/5та.
До вчера :wall:
Колега, 3 степени разлика и само 3 м/сек разлика между тях не е много обичайно, но това е друго нещо. Може би трябва да си поиграеш с втория регулатор, виж с 15 бара налягане в повече и в по-малко дали ще има осезаем ефект. Може манометъра след втори регулатор да се е сговнясъл. Пробвай, за друго се не сещам.
 

Ичи Геки

Потребител
Fx Impact M3 700mm. 25
Screenshot_20230316_185639_com.android.gallery3d.jpg
25 изстрела 50м
Screenshot_20230316_185631_com.android.gallery3d.jpg
50 изстрела 50м
Не съм ги старал много, понеже сменях оптиката и отидох само да я настроя.
Лайнера е заводския супериор 295мс JSB heavy 2.2
Нямам търпение да дойде вече супериор хеви лайнера, за да си стрелям със слъговете.
 

Tonev

Потребител
Колега, 3 степени разлика и само 3 м/сек разлика между тях не е много обичайно, но това е друго нещо. Може би трябва да си поиграеш с втория регулатор, виж с 15 бара налягане в повече и в по-малко дали ще има осезаем ефект. Може манометъра след втори регулатор да се е сговнясъл. Пробвай, за друго се не сещам.
Да вдигнах втория регулатор на 150 бара смених чука с по лекия на Хума 13,20г. И успях да вдигна скороста на 290м.с. с 37гр. което май ме устройва ,стреля прилично!! Благодаря на всички за съпорта и особено на колегата - Ivan888
 

Ичи Геки

Потребител
Някой пробвал ли е да преправи/модифицира заводския заглушител на Fx Impact M3? Моята идея е вътре да сложа някаква втулка на решето, обвита във вата, която да влиза плътно и да може да се маха и слага, а ако резултата е добър да направя малки дупчици в задния край на заглушителя да разпръсква част от бекпрешъра или поне нещо такова ми се върти в главата или нещо такова:
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Днес след поредната разправия с настройки и тестове не стигнах до никъде с моя Maverick VP и power kit-a му.

С фабричаната карантия маскималната скорос с 2.14 грама (6.35) беше 280м/с и разхода на въздих беше към 1.6 бара на изтрел.
333596620_768278938104680_8579920784022883219_n.jpg

С така наречения power kit за 100лв докарах 2.14 грама адвам до 293-296м/с ama с разход 3 бара на изтрел.
Значи пробвах с по лекия чук на хума,пробвах с тежкия,пробвах с налягане 150,160 бара,слагах даже и оригиналния дотиквач за проба,никаси не успях да докарам 300+м/с със слъговете от снимката. не знам аз ли бъркам нещо или 93J е макса на VP 6.35?
И с тоя разход на въздух от 250 до 150 бара правя 2 пълнителя само. Почвам да се замислям дали да не го махна тоя кит и да си оставя оригиналната карантия.... Някакви съвети относно преразхода и защо подяволите не мога да стигна 300м/с?
Последно оставих регулатора на 140-145 бара,стегната пружина,дотиквача на хума и малкия хумов чук. Завъртях микро болта за натягане на пружината така че да не мога да заредя и върнах малко назад докато зареди.Така намерих макс скороста за 140 бара. После почнах да връщам болта по малко докато видя че почва да пада скороста и го оставих така,уж да намали преразхода,ама не намаля :confused:
334951986_688936313005304_3606727256635477174_n.jpg

Иначе пък за точност е много добре. Ударих бутилка от бира на 200м с третия изтрел с оптика за 90лв простреляна на 30м. Имам добавена карбонова тръба за хармоници на цевта. Може от нея да е тази точност :D
 
Последна промяна:

Amfo

Редовен Потребител
Днес след поредната разправия с настройки и тестове не стигнах до никъде с моя Maverick VP и power kit-a му.

С фабричаната карантия маскималната скорос с 2.14 грама (6.35) беше 280м/с и разхода на въздих беше към 1.6 бара на изтрел.
View attachment 106379

С така наречения power kit за 100лв докарах 2.14 грама адвам до 293-296м/с ama с разход 3 бара на изтрел.
Значи пробвах с по лекия чук на хума,пробвах с тежкия,пробвах с налягане 150,160 бара,слагах даже и оригиналния дотиквач за проба,никаси не успях да докарам 300+м/с със слъговете от снимката. не знам аз ли бъркам нещо или 93J е макса на VP 6.35?
И с тоя разход на въздух от 250 до 150 бара правя 2 пълнителя само. Почвам да се замислям дали да не го махна тоя кит и да си оставя оригиналната карантия.... Някакви съвети относно преразхода и защо подяволите не мога да стигна 300м/с?
Последно оставих регулатора на 144-145 бара,стегната пружина,дотиквача на хума и малкия хумов чук. Завъртях микро болта за натягане на пружината така че да не мога да заредя и върнах малко назад докато зареди.Така намерих макс скороста за 140 бара. После почнах да връщам болта по малко докато видя че почва да пада скороста и го оставих така,уж да намали преразхода,ама не намаля :confused:
View attachment 106380
Според мен разхода ти е като моя . Аз съм със 5.5 но използвам 1.94 грама. Скоростта която успях да постигна е 287 м/с . С цев 600 мм съм . Цевта вдига с около 15 м/с , има клипове относно това . Имам същото хроно и смея да твърдя, че не може да му се вярва. Когато беше ново замерваше що годе добре . Сега сравнено с друго на което може да се вярва , определено не става за прецизна настройки . Определено трябва да се разбере ,че тези пушки веднъж докарани на ниво ,което удовлетворява ,спираш да буташ и стреляш . И аз като тебе сега мисля да мина на 25грейна уж да ми падне разхода. Но наистина са страхотни пушки . Както казва жена ми : - Твърде скучно , никога не пропускам и винаги уцелвам. Много съм добра . :)
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Защо не пробваш с по слаба пружина на клапана?
Утре може и да пробвам да слож аоригиналната пружина с лекия чук на хума и дотиквача. Ама нещо мн почна да ми омръзва с тези разглобяваници вече...

@Amfo Кажи,някой евтин читав хронограф? И мен ме съмнява,че се вкравам в филм заради хронито.
 

Ичи Геки

Потребител
Утре може и да пробвам да слож аоригиналната пружина с лекия чук на хума и дотиквача. Ама нещо мн почна да ми омръзва с тези разглобяваници вече...

@Amfo Кажи,някой евтин читав хронограф? И мен ме съмнява,че се вкравам в филм заради хронито.
Имах предвид малката пружинка на клапана, не ударната. Има хора които даже я махат и стрелят на по високо налягане
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Ще изкажа моето мнение въпреки, че не притежавам FX, но съм изгледал от А до Я всички клипове на Мат Дъбър и много ми харесва целия контент като цяло. Той спомена в някои от видеата си за съотношение на мощност и разход на въздух, че FX влиза в огромен преразход точно след 90J независимо от калибъра точно обаче при 600мм лайнер. Това се получава, защото проектила излиза през изхода на цевта преди да е затворил клапана и съответно излишния въздух просто не върши работа. Ако сложиш обаче 700мм лайнер, вече ще можеш да използваш това по-дълго време докато клапана е отворен, за да засилиш проектила още повече. Тогава съотношение мощност/разход ще е релевантна. 3 бара за 90 джаула е много.
 

Amfo

Редовен Потребител
Утре може и да пробвам да слож аоригиналната пружина с лекия чук на хума и дотиквача. Ама нещо мн почна да ми омръзва с тези разглобяваници вече...

@Amfo Кажи,някой евтин читав хронограф? И мен ме съмнява,че се вкравам в филм заради хронито.
Като се замисля , евтино хубаво няма . И то не само хроно. Сега и аз съм на тази вълна . И мисля да купя такова на ФХ . Макар ,че се оплакват относно високите скорости и консумацията на батерии.
 
Нагоре