Регистрация на въздушна пушка над 24 J в КОС -

Laferrari63

Редовен Потребител
Не знам в другите КОС-ове колко време отнема, но 3 дни отнема в Русе. Тея при @Jorom са направо за убиване. Не стига, че
един месец искат да ти принтират 1 лист А4, ами и не ти дават да си ползваш пушката през това време. Живи и здрави!
EB80EBA4-41BB-4850-9CB2-52E991030883.jpeg
 

llcoolj

Редовен Потребител
Сега обаче, Ти трябва да чакаш около месец да му излезе уведомлението на негово име, за да ти я продаде обратно предполагам или каквато схема сте измислили, но ти един-два месеца не е препоръчително да изкарваш тази пушка от вкъщи докато не си получиш удостоверението за уведомяване...егати и тъпотията. Ама нищо, продължавайте сами да се насаждате на пачи яйца...и парите, и нервите са си ваши!
Твоя месец се оказа, че е 3 дена в Русе ;)
Заради умишлената спънка във София ще има минимално забавяне , докато колега @Laferrari63 започне да се радва на новата си придобивка, но пак нещата стават много по бързо от колкото при теб! Ти написа за някакви мои и твои начини в предишните си публикации! В крайна сметка с на кого начина нещата се случват по бързо? Твоя за 4-5 седмици или моя за 7-10 дена в най лошия случай?
Не знам в другите КОС-ове колко време отнема, но 3 дни отнема в Русе. Тея при @Jorom са направо за убиване. Не стига, че
един месец искат да ти принтират 1 лист А4, ами и не ти дават да си ползваш пушката през това време. Живи и здрави!
View attachment 106184
Скоро ще и се радваш :)
 

немезис

Редовен Потребител
Твоя месец се оказа, че е 3 дена в Русе ;)
Заради умишлената спънка във София ще има минимално забавяне , докато колега @Laferrari63 започне да се радва на новата си придобивка, но пак нещата стават много по бързо от колкото при теб! Ти написа за някакви мои и твои начини в предишните си публикации! В крайна сметка с на кого начина нещата се случват по бързо? Твоя за 4-5 седмици или моя за 7-10 дена в най лошия случай?

Скоро ще и се радваш :)
Вчера уведомих още една пушка. Косаджията "забрави" за искания сертификат. Явно е прочел по хубаво закона.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Вчера и аз уведомих Вулкана.
Но в края на заявлението вкарах следния текст:
"Забележка: оръжието не е предупредително или сигнално и не попада в обхвата на Приложение №5 към чл.4, алинея 8 касаещо техническите спецификации за предупредителните и сигналните оръжия"
 

emci74

Редовен Потребител
Не стига, че
един месец искат да ти принтират 1 лист А4, ами и не ти дават да си ползваш пушката през това време. Живи и здрави!
View attachment 106184
Няма такова нещо, можеш да си ползваш пушката след като си подал заявление. Косаджията ми го каза, посъветва ме само да си нося фактурата или договора в мен, докато ми издадат документа.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Дайте предложение какъв модел да им подам като
АА ТХ 200 ,16,3 дж. еталон...
шега разбира се!
.........................................................
Срока е до един месец,може два дни,може двайсет до месец,да не забравяме че КОС не се занимават само с "въздухарите" КНО,авджии и т.н имат си работа хората!Всяко учреждение трябва да издава входящи номера при приемане на документи,ВО е на уведомителен режим,не разрешителен,взимаш си входящия номер и си практикуваш докато излезе бумажката
На мен във вторник ми се наложи да ходя до КОС. Исках да уведомя Snowpeak PR900W в 4,5мм. Бях си подготвил всичките необходими документи. Отивам в КОС с пушката давам документите и служителя погледна документите и след това пушката. И ми каза, че тази пушка не е за уведомяване. Казах му, че нямам документ, че пушката е под 24 джаула. Той започна да рови в интернет и каза дават и 22. И не иска да вземе документите за регистрация за да я регистрира. Каза да си я нося с фактурата. Пък ще видим като ме спре някой полицай какво ще става.
Е този човек заслужава похвала и черпня,видял е 4,5 мм,щракнало му е нещо,направил си е труда да направи сверка в нета и си е свършил работата,пушката е под 24 дж. не подлежи и това е!!!
П.с
Какво реване щеше да е ако беше направил обратното...мене не ме интересува колко джаула пише в нета,не им вярвам пиши заявление ;-))))
(По принцип,не конкретно за теб колега!)
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Вчера уведомих още една пушка. Косаджията "забрави" за искания сертификат. Явно е прочел по хубаво закона.
Това в 6-то РПУ КОС София ли е? Там си измислят закони на момента, както им хрумне и правят любителите на нашето хоби на маймуни.
 

Airguner

Потребител
За да избегнем подобни бюрократични "главоболия" от служители на КОС , най удачният вариант е да си уведомяваме въздушните оръжия електронно, както го правят и една част от колегите.
 

Jorom

Редовен Потребител
Твоя месец се оказа, че е 3 дена в Русе ;)
Заради умишлената спънка във София ще има минимално забавяне , докато колега @Laferrari63 започне да се радва на новата си придобивка, но пак нещата стават много по бързо от колкото при теб! Ти написа за някакви мои и твои начини в предишните си публикации! В крайна сметка с на кого начина нещата се случват по бързо? Твоя за 4-5 седмици или моя за 7-10 дена в най лошия случай?

Скоро ще и се радваш :)
Какво да коментирам, или в Русе нямат работа Косаджийте, или в моя КОС по местоживеене са по- лежерни, наблягат основно на огнестрелното...явно имат много работа...въоръжават се хората..аз съм им свикнал, знам си че отива месец, предполагах че навсякъде е така...не съм излъгал, в КОС- а където съм, така работят!
 

gary m

Редовен Потребител
Кнежа, Плевен. 2 седмица за документи.

Само,
за граждански цели.
 

Attachments

  • IMG_20230315_163336.jpg
    IMG_20230315_163336.jpg
    192 KB · Прегледи: 59

kamoto

Редовен Потребител
Добър ден колеги. Да споделя и аз:
Левент ми внесе пушка от Република Турция. Не беше на мое име. Прехвърлим я с договор за покупко продажба и днес я уведомих в КОС Ямбол с: договора за покупко продажба между мен и Левент и оригиналната фактура която е на негово име. Нямах абсолютно никакви спънки, проблеми или въпроси с КОС!!! Документа ми ще е готов другата седмица!!! А, това не е първата ми пушка която регистрирам, предните бяха също с фактура но на мое име, също нямаше проблеми или забавяния!!! Чудно ми е защо някои колеги само усложняват нещата! Да, различните КОС са си различни, но да се чака със седмици готово уведомление......не го разбирам!!!
Нека да бъдем колегиални и да не се нападаме помежду си, а по-скоро да си помагаме!!!
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Ок. Дайте предложение какъв модел да им подам като инфо.
Някой има ли впечатления от този хронограф?
И дали случаааайно някой го има ... и да му е излишен .... и да го продава ;)
 
Последна промяна:

Коцкар

Редовен Потребител
То ако се "лицензира" хронограф сам по себе си дава предпоставка за масово нарушаване на закона от недобросъвестни. Защо? Давам им "Хацан Слоно килър модел 3000", който е 2000 джаула, ама преди това го е пипнал Пешо от Чепръчане и е станал 16 джаула, след замерването пак става 2000....и на кой помага това. Освен да ти го измерят....оръжието де, за да има някакъв смисъл трябва и да се гарантира, че дадено оръжие, не е "барано" от Пешо до момента на теста....иначе си пишем ала бала.
Обаче ако нямаш такъв документ и ти дойде полиция на проверка докато си щракаш по капачки как ще им обясниш че евтиното pcp или пружинка е слабичко ако не им дадеш нещо на български с печат да прочетат някои да кажем са по запалени и знаят различните модели но няма да са всички такива.
 

6tangata

Редовен Потребител
На колко души, които познаваш се е случило това? Такава бележка май едно пиленце ми каза, че можеш да получиш и от не лицензиран хронограф.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Някой има ли впечатления от този хронограф
Имам му доверие,зависим е от батерия и светлина,винаги си нося резервна батерия 9 V,все се глася да го оборудвам със светодиодна лента ама...
 
Нагоре