Kral Arms

Коцкар

Редовен Потребител
Здравейте видях че се продава тази джаджа регулатор със Z клапани за предна и задна бутилка пише че става за bigmax можели да кажете мнение ще се побере ли в пластмасовия приклад. Търсения ефект е 293м/с и над 60-100 изстрела с едно зареждане с въздух на 2те бутилки https://www.aceros-de-hispania.com/airgun-airsoft.asp?product=walther-umarex-KREG-BTL
 

Attachments

  • Screenshot_20221106-140637_Chrome.jpg
    Screenshot_20221106-140637_Chrome.jpg
    118.1 KB · Прегледи: 66

Mutata

Потребител
Здравейте видях че се продава тази джаджа регулатор със Z клапани за предна и задна бутилка пише че става за bigmax можели да кажете мнение ще се побере ли в пластмасовия приклад. Търсения ефект е 293м/с и над 60-100 изстрела с едно зареждане с въздух на 2те бутилки https://www.aceros-de-hispania.com/airgun-airsoft.asp?product=walther-umarex-KREG-BTL
Много дълго става, особено ако си със сменена задна бутилка. Самия Z клапан може и да не стане за бигмакс Х. Почти съм сигурен, че на лицевата му част където е клапанното тяло, няма направен отвор с резба за капилярката дето свързва задната бутилка. То така или иначе при бигмакс Х няма как да ползваш задната бутилка ако слагаш редуктора по този начин.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Bigmax-а е проектиран да няма редуктор.Тази задредукторна камера от снимката е най-много 20-25cc и няма да стигне за тези скорости.
Ако искаме Bigmax-а да остане силна пушка след тунинга то ще трябва да има голяма задредукторна камера над 70cc и аз не се сещам къде може да се постави въпросната камера.Варианта за който се сещам аз е задната бутилка да се смени с 500cc след което да мине през редуктор-а и предната бутилка може да се смени с по-малка или да остане 425cc.Така реално предната бутилка ще играе ролята на голяма задредукторна камера. Но в този случай се намаля обема на въздуха под високо налягане от 925 на 500 + предната бутилка на ниско работно налягане при което автоматично се обезмисля цялата идея на пушката.
 

bateelmo

Потребител
Аз не знам за какво ти е редуктор на биг макс. Не съм виждал друга пушка с толкова дълго и равно плато. Моята в 5.5 правеше над 150 изстрела с 275 метра. Имах чувство че има редуктор единствено правеше флаери в скоростта по 3 4 метра в секунда. Аз мисля че това се дължи на факта че запъвача на удархика е със сравнително твърда пружина и затормозва движението на ударника. Може и да е нещо друго но още не съм го открил. В 6.35 прави поне 50 изстрела с 300 м и 2.2 грама и пак си ги има подскоците от 297 до 302 м примерно. Пружината на ударника е доста яка но има свободен ход в незаредено положение . Ако открия и оправя подскоците в скоростта пушката е о.к.
 

De_Marco

Редовен Потребител
Има ли някаква разлика между цевните кутии на Пънчър (Mega, Maxi, Jumbo, Bigmax X, Bighorn и т.н. пълноразмерни пушки)? Визуално ми изглеждат еднакви.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Има ли някаква разлика между цевните кутии на Пънчър (Mega, Maxi, Jumbo, Bigmax X, Bighorn и т.н. пълноразмерни пушки)? Визуално ми изглеждат еднакви.
Конструктивно цевните им кутии са едни и същи с леки визуални разлики. Всички пушки които си изброил са с еднакви цеви с дължината от 58 см, освен на Maxi , която е 53,5 см. Разликата в цевите на моделите пцп-та на Крал е в дължината им (27 / 32 / 40,7 / 48 / 53,5 / 58 см).
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Има ли някаква разлика между цевните кутии на Пънчър (Mega, Maxi, Jumbo, Bigmax X, Bighorn и т.н. пълноразмерни пушки)? Визуално ми изглеждат еднакви.
И цевните кутии са еднакви. Има разлика при старото и новото производство, по точно спусъка, но с изключение на него са взаимозаменяеми, ако за това питаш. За Бигхорна не съм сигурен. Има разлика в тежестта на ударника, при различните модели. И още, при Бигмакса е премахнат регулатора.
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Днеска реших да пробвам слъгове на ZAN 37 грейна. Дистанция 50м. Пушката е Kral Arms Knight S , нагласена е да стреля слъг Нокаут 2.2гр. с 294м/с , измерени при 20 градуса (94.5J). Не съм замервал ZAN 37 грейна с каква скорост ги стреля. Стрелям от маса, а пушката е подпряна в двете страни на торбички с полимерни гранули. Вятър почти нямаше. Не останах доволен от групата със ZAN (10 изстрела в мишената). След това пуснах и 5 изстрела с Нокаут (снимки 2 и 3). Ето резултатите:
 

Attachments

  • Screenshot_2022-11-07-20-05-49-833-edit_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-11-07-20-05-49-833-edit_com.miui.gallery.jpg
    651.5 KB · Прегледи: 72
  • Screenshot_2022-11-07-20-05-10-206-edit_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-11-07-20-05-10-206-edit_com.miui.gallery.jpg
    523.1 KB · Прегледи: 73
  • Screenshot_2022-11-07-20-05-23-813-edit_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-11-07-20-05-23-813-edit_com.miui.gallery.jpg
    564.8 KB · Прегледи: 73

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Днеска реших да пробвам слъгове на ZAN 37 грейна. Дистанция 50м. Пушката е Kral Arms Knight S , нагласена е да стреля слъг Нокаут 2.2гр. с 294м/с , измерени при 20 градуса (94.5J). Не съм замервал ZAN 37 грейна с каква скорост ги стреля. Стрелям от маса, а пушката е подпряна в двете страни на торбички с полимерни гранули. Вятър почти нямаше. Не останах доволен от групата със ZAN (10 изстрела в мишената). След това пуснах и 5 изстрела с Нокаут (снимки 2 и 3). Ето резултатите:
Браво за групичката Левент. При мен аналогично стоят нещата, макар че Зан свиха малко групата при 280-284 м/сек с Бигмаксовата цев. След монтажа на хеви лайнера 700 мм. нещата коренно се промениха, Зан със лайнера си пасват чудничко до 294 м/сек. В общи линии нещата са категорични , въпрос на подбор на слъг към цев с адекватна настройка на скорост и плато,това е гаранцията за успех по мишената. А пък откакто си направих и калибратор да намаля Star Bullit slug от 6.385 на 6.352 нещата са просто фантастични на мишена, стига да не се търси експанзивност идваща от холоу пойнт слъг.IMG_20220413_145915.jpg
 

nikolaym

Потребител
Здравейте
Търся комплект о пръстени за бигхорн 25кал
Някой има ли идея от къде мога да си закупя?
 

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте
Търся комплект о пръстени за бигхорн 25кал
Някой има ли идея от къде мога да си закупя?
Махаш си всички О-пръстени от пушката и отиваш с тях в микромакс. Там ще ти ги измерят и ще ти дадат същите.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Здравейте
Търся комплект о пръстени за бигхорн 25кал
Някой има ли идея от къде мога да си закупя?
Комплект колега едва ли ще намериш, дори в новата пушка не се предлага такъв. По скоро по мостра от пушката търси, или се възползвай от това : на тялото на бойния клапан са 18х2.5, и трите О-пръстена. На цевта външните 8х1.5 На цевта вътре евентуално 6х1.3.Ако има нещо драсни ми ЛС.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Не, ама физиономии правят и искат да ходиш подготвен с размери, ко да ти кажа Левчо, откачена работа.
При нас в Русе няма проблем. Явно ямболските работници на микромас са от голямото дЮбро утро.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Напук на смотаното време и затворените пътища поради ремонти в региона ни, остана и време да се постреля малко от малко. Рашките слъгове на STAR BULLET в тегло 3.2 грама (близо 50 грейна) се представиха отново страхотно. Естествено, минаха през калибратора за да се стрелят с хеви лайнера. :metal: :sniper2: :D И за да се опита нещо различно, разбира се направих малко слъгове в тегло 2.6 грама (40 грейна) да ги видим как ще се отразят на мишена на 50 метра с 300+ м/секScreenshot_20221121_065830_com.android.gallery3d.jpgScreenshot_20221121_065854_com.android.gallery3d.jpgScreenshot_20221121_065909_com.android.gallery3d.jpgScreenshot_20221121_065902_com.android.gallery3d.jpgScreenshot_20221121_065840_com.android.gallery3d.jpgScreenshot_20221120_092148_com.weather.Weather.jpg
 

koki_84

Потребител
Колеги, знае ли някой как може да се разбере стъпката на нарезите в цевта на Big Max-а 6.35? Къде ли не търсех и нищо.
 
Нагоре