FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Kameno Karp

Редовен Потребител
Днес реших да постиелям с Крауна. Отвратително време. Духа, надува се, от ляво от зад от на майната си и пет секунди не духа с постоянна сила. Ама щом съм отишъл, ще стрелям. Тъй като мишените са ми скучни взех един картон яйца. На 100м нямаха никакъв шанс. На 150м вече се усещаше, че слъговете дават някакво отклонение от вятъра, ама здраво яйце не остана. На 200 м вече видях зор но успях да убия яйцата. Тъкмо щях да тръгвам и ми щукна на 100 м да пробвам фасове от Хийтс. Един клик корекция по хоризонталата и фасовете паднаха. Някои може да кажат, че си измислям, че то наистина малко като приказка, ама аз съм в Камено, пушката е в Камено и който желае да заповяда.
И тая стрелба с Нокаутите в .217 дето имах неблагоразумието да ги пусна за продажба, без да ги пробвам на тая пушка.
Още веднъж благодарности на Ванката, че ми продаде пушката си.

IMG_20221018_4518.jpgIMG_20221018_55184.jpg
 
Последна промяна:

du6ata

Редовен Потребител
Днес реших да постиелям с Крауна. Отвратително време. Духа, надува се, от ляво от зад от на майната си и пет секунди не духа с постоянна сила. Ама щом съм отишъл, ще стрелям. Тъй като мишените са ми скучни взех един картон яйца. На 100м нямаха никакъв шанс. На 150м вече се усещаше, че слъговете дават някакво отклонение от вятъра, ама здраво яйце не остана. На 200 м вече видях зор но успях да убия яйцата. Тъкмо щях да тръгвам и ми щукна на 100 м да пробвам фасове от Хийтс. Един клик корекция по хоризонталата и фасовете паднаха. Някои може да кажат, че си измислям, че то наистина малко като приказка, ама аз съм в Камено, пушката е в Камено и който желае да заповяда.
И тая стрелба с Нокаутите в .217 дето имах неблагоразумието да ги пусна за продажба, без да ги пробвам на тая пушка.
Още веднъж благодарности на Ванката, че ми продаде пушката си.

View attachment 102614View attachment 102615
Не бе тея фх не стават за нищо
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
На тоя етап е безсмислен. Но нали ми бръмчат мухи из главата, почвам да карбонизирам пушката. Карбонова тръба за лайнера и карбонова тръба за шрауда. :crazy:
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
На тоя етап е безсмислен. Но нали ми бръмчат мухи из главата, почвам да карбонизирам пушката. Карбонова тръба за лайнера и карбонова тръба за шрауда. :crazy:
И причина за карбона е само фацата или ?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Да ти кажа, според моя вкус даже ще се развали фацата. По ми допада сегашния черен мат на шрауда. Идеята е да се вдърви максимално цевта.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Да, споделям мнението че по- добре се съчетава дървото с черен мат отколкото с карбона, затова и попитах. Но все пак въпрос на вкус, нали? Че към момента едва ли имаш оплаквания откъм точност, или искаш надграждане и сравнение? Аз като спънах с осмицата 700 мм хеви лайнер вграден в Бигмакса, разлика в точност не забелязах, дори и след 100 изстрела за сравнение на различни дистанции, просто много често пушката се хваща за цевта, и сега ми е по-стабилна и захваната към бутилката. И все пак нямам разминаване в прострелката при стрелба в плато, осмицата не ми влияе и грам при стрелба 255-170 бара, макар че има колеги които споделят други мнения за осмиците и техните проблеми.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Какво искам и аз не знам. Нали за това писах, че мухи ми бръмчат из главата. :dazzed:
Намерих карбон ф8 Х ф12 Х 1000 и ф28 Х ф30 Х 1000 при китайците ама в различни магазини. Никъде ги няма двете тръби на едно място, а доставката е по 50 лв. Та май ще взема само за лайнера и ако не ми хареса удървянето ще взема и за шрауда.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Днес за пръв път обърнах внимание как вибрира цевта като стрелях с хронографа на нея. Сигурно и без него пак има някакви пък било то и минимални вибрации, които ще дават отражение на големите дистанции. Както писах, на 200 метра нещо ми се поопънаха яйцата. Дали заради вятъра, дали заради пушката, дали заради моята некадърност... И тъй като мен ме влекат големите дистанции, смятам да направя каквото мога и каквото смятам за правилно за да подобря точността. Колеги са споделяли, че карбон на лайнера помага. Та ако грешката не е някъде в мен, надявам се да има положителен ефект.
 

emci74

Редовен Потребител
Мисля, че със старите цеви няма такъв проблем с вибрациите. Доста по-масивни са в сравнение с новите STX. То и за това сега се нароиха всякакви такива карбонови лайнери и шрауди.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Мисля, че със старите цеви няма такъв проблем с вибрациите. Доста по-масивни са в сравнение с новите STX. То и за това сега се нароиха всякакви такива карбонови лайнери и шрауди.
С кое са по-масивни колега ? Новите STX да не би да са по-дебели или ?
 

emci74

Редовен Потребител
20221018_220149.jpg
Няколко мм масивно желязо, докато новите са толкова общо с кожуха и лайнера и няколко мм въздух между тях
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
В грешка си. Лайнера плюс шрауда не могат да направят дебелината на старите. Стената на лайнера 1,25 мм а на шрауда е 1 мм. ;)
 

michorovm

Редовен Потребител
Карбон на лайнера на superlight barrel какъвто е на МК2 ми е много интересно как ще се сложи. Ако може и аз ще си взема.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Какво искам и аз не знам. Нали за това писах, че мухи ми бръмчат из главата. :dazzed:
Намерих карбон ф8 Х ф12 Х 1000 и ф28 Х ф30 Х 1000 при китайците ама в различни магазини. Никъде ги няма двете тръби на едно място, а доставката е по 50 лв. Та май ще взема само за лайнера и ако не ми хареса удървянето ще взема и за шрауда.
Ето ти ги в един магазин ;)

BGN 8.44 | 3K 1PC length 1000MM Matte Twill 3K Full Carbon Fiber Tube Pipe For Engineering RC Toys Modeling Drone Pure Carbon Fiber Tube
 
Нагоре