Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Ходих да уведомявам и казах какво ми казаха,пожари не паля,нека хората са информирани...
Кажи къде е това ходене?По скоро на фейк ми прилича!

Ходих да уведомявам и казах какво ми казаха,пожари не паля,нека хората са информирани...
Ако искаш да приема казаното от теб за достоверно ,а не лъжа трябва да кажеш къде ,кога и кой е казал за тези безумни промени в закона!Иначе това е просто фейк,лъжа с която не знам какво целиш.Може пък и да се досещам за целта!!!
 

venciru

Редовен Потребител
Много емоционално изказване Дончо!!!
Аз не съм на тяхна страна и не споделям тези разбирания,но законите са закони и трябва да ги спазваме!!!
За законите съм напълно съгласен. И затова преди време уведомих пушки и пистолет, които не подлежаха на уведомление по принцип.
Но - може ли ти, те (твоите КОС-аджии) или някой изобщо да цитира закона, точката и алинеята, където е упоменато това за забрана на продаването?
Не емоционален, а просто прост въпрос.
Аз мога да пиша, че са ми казали нещо за сестра ти, а ти въобще да нямаш такава. И това ще е много по трудно за доказване, понеже е много по лесно да докажеш че притежаваш нещо ( и сестра включително) , отколкото че НЕ притежаваш нещо.
Пак прост въпрос - Как аз лично уведомих пушка с договор за покупко- продажба от частно лице на хвърчащ лист, изпратен ми по куриера с пушката? На 04.04.2022? .
Та чакам, и не само аз, цитиране и препратка към закон, точка, алинея и т.н..................................
 
Последна промяна:

shaman

Редовен Потребител
Ето целия закон, действащ в момента с всичките му изменения:


В сайта на Народното събрание (единствения орган, който може да приема и променя закони) не се вижда в скоро време да са приели, или да обсъждат промяна в този закон.

Така, че не виждам за момента никакви проблеми свързани с покупко-продажба на въздушно оръжие..
Колкото до служба КОС - те са там за да следят спазването на законите, а не да си измислят такива. Така, че "от КОС ми казаха" в случая не важи.. поне докато не видим черно на бяло в "Държавен вестник" промяна в закона.
 

Kd5332

Потребител
Дано да е така!!!
Ще си "регистрирам"всички пушки дори и тези две който пише че не подлежат на регистрация за да ми е мирна главата..
Хубав ден на всички колеги!!!
 

venciru

Редовен Потребител
+1
Този закон го има публикуван в темата май няколко пъти. Но това, че го пусна и ти, може би ще облекчи колегата Kd5332 в тази не лека задача - да намери, извади и цитира твърденото от него или по скоро от анонимен КОС-аджия
То е писано преди мен - извинете. Но не е добре даже и да е в кавички да се споменава "регистрация"! Нека да не дърпаме дявола за опашката или където и да е. Правилното е уведомяване, което във всякакъв смисъл, особенно в законов, е коренно различно.
Явно цитиране на точки и подобни от сега действащия закон няма да дочакаме
 
Последна промяна:

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Дано да е така!!!
Ще си "регистрирам"всички пушки дори и тези две който пише че не подлежат на регистрация за да ми е мирна главата..
Хубав ден на всички колеги!!!
И как ще ги уведомиш?В закона ясно е указан срокът за уведомяване-14 дни!Доста глоби ще платиш от престараване колега!
 

lynx

Редовен Потребител
По стар обичай, ние отново плачем преди да е станала белята.
За кой ли път вече всякакви партенки се подхвърлят из форума от УЖ достоверни източници.
Засега това си остава в графата "една жена каза, но няма да ви споделя нищо повече, защото е тайна".
Нека да не си тровим нервите предварително, ако евентуално се приемат някакви законови промени, тогава ще го мислим според ситуацията. Малко оптимизъм ни е нужен, давайте го по-усмихнато и позитивно.
:cheers:
 

toni_tv

Потребител
Хора и аз не мога да си продам старата пушка и така си стой захвърлена на село. Питах КОС-аджията той каза, че не може вече така и нищо не мога да направя. От него зависи всичко за съжаление. Ще трябва да си я държа явно за спомен.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ам питай го пред шефа на РПУ-то да ти потвърди отказа или да ти покаже по кой член от закона не можеш....
Ти отиваш с договор за продажба(гледаш да е в 7 дневен срок от датата), попълваш ново заявление до Началника на РПУ-то, че си продал съответното ВО на еди кой си. Прилагаш копие от договора и твоето Уведомление. Вчера това го свърших за 2 минути, и още 5-6 си полафихме за тези лакардии, дето се разпространяват.
И няма нужда КОС-аджията да ти разрешава - неговата работа е единствено да приеме новото Уведомление! В противен случай не му е там мястото и можеш спокойно да пуснеш жалба до началника му, че не си изпълнява задълженията.
 

shaman

Редовен Потребител
Точно !

Ако пък не ви се разхожда до КОС - ето линк за електронно уведомление:


Тук няма косаджия, който да откаже ;)

(трябва да имате валиден електронен подпис)


П.П. Оказа се, че и електронния подпис вече не е проблем ! Да се ненадяваш :) Приемат и такива с отдалечено подписване, които са безплатни ! Само се инсталира една програмка на телефона и сте готови !
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Утре някой байчо със синята престилка от КАТ може да ни каже "под секрет", че и колите вече не може да си продаваме и са си вечно наши, понеже го мързи да ни оформи документите.
Държавата не може да ни ограничава да си продаваме недвижимата собственост.
Няма смисъл да разтягаме локуми, заради Една жена казала....
 

Астрален

Редовен Потребител
Ако пък не ви се разхожда до КОС - ето линк за електронно уведомление:

Тук няма косаджия, който да откаже ;)
Кварталният КОС-аджия мрази това :)
 

shaman

Редовен Потребител
Кварталният КОС-аджия мрази това :)



200w.gif

От една страна му се облекчава работата, от друга, обаче няма как да те погледне строго и да каже: "Нали знаеш, че вече нямаш право да продаваш пушката си?" ;)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не могат да "преглътнат", че са само едни администратори и нищо не зависи от тях......
Естествено, ще се "дърлят", знаейки, че вече можеш и с разнасянето на хартийки да ги прескочиш.
Нищо не зависи от КОС-аджията. Той само може да изрази субективно мнение и да търси бюрократични спънки, за да "натежи" работата му в очите на другите. Всички документи се адресират до Началника на РПУ.
 

mario321

Редовен Потребител
Хора и аз не мога да си продам старата пушка и така си стой захвърлена на село. Питах КОС-аджията той каза, че не може вече така и нищо не мога да направя. От него зависи всичко за съжаление. Ще трябва да си я държа явно за спомен.
И защо да не можеш? Може би едно време не си я регистрирал и за това така, другия вариант да се е изтъркал серния номер на пушката .

Да не стане само като онзи виц :
Един човек с каруца качва една жена на стоп, по едно време тя му вика със странно гласче амииии амиии страх ме е да не ме опънЯтеее, а мъжа викнал на коня ббббб тъман ме сетихте .
 

toni_tv

Потребител
Нищо не се е изтъркало, всичко си е на място както е излязло от фабриката и си е регистрирана. Имам издаден и документ за което. Вината не е в мен както си мислиш.
 
Последна промяна:

venciru

Редовен Потребител
ОФФ
Извинявайте, ама Марио мен ме подсети за един друг виц:
Един селянин трябвало да си закара пикапа на ремонт в града. Механикът му казал, че ще му отнеме два дни да го ремонтира и човекът си тръгнал пеша. Минал през железарията и си купил кутия боя и една кофа, които му трябвали. Срещнал и един приятел, който му дал две кокошки и един петел, в замяна на едно агне, което бил взел за Гергьовден от селянина. И сега нашият бил изправен пред проблема как да се прибере с толкова неща пеша. Докато умувал, минала една красива госпожа, току-що слязла от автобуса и го попитала дали знае как се стига до имението на един негов съсед. Той ѝ отговорил, че е в същата посока и би я съпроводил, но не знаел как да се справи с всичкия си багаж.
- Много лесно, - казала жената, - сложете кутията боя в кофата и я вземете в едната ръка, двете кокошки по една под всяка мишница и петелът в другата.
Учуден от съобразителността ѝ, човекът изпълнил заръките и тръгнали. Очаквали ги около пет километра пътешествие. След няколко завоя по пътя, селянинът казал на спътничката си, че знае една пряка пътека, която ще им спести километър и половина. Жената го изгледала недоверчиво и му казала:
- Вижте какво, аз съм една достойна вдовица, придружавана, в момента, от един съвсем непознат човек. Откъде да знам, че по средата на гората няма да се възползвате от моята беззащитност, няма да ме подпрете на едно дърво и няма да ме изнасилите няколко пъти с този големия, който, виждам, Ви се люшка из потурите?
- Но, моля Ви се, госпожо! Как можа да Ви хрумне подобно нещо? Аз не бих сторил това на никоя жена! Дори и да бих искал, как бих могъл да го сторя с толкова багаж?
- Това е лесно, - казала жената - ще сложите петела на земята и ще го захлупите с кофата, отгоре ѝ ще сложите боята, а кокошките аз ще ги държа...
 

mario321

Редовен Потребител
Нищо не се е изтъркало, всичко си е на място както е излязло от фабриката и си е регистрирана. Имам издаден и документ за което. Вината не е в мен както си мислиш ти. Ето и доказателство - от другата страна няма как да го снимам, че там са личните ми данни View attachment 99362
Щом всичко ти е изрядно, колега както ти написах вица, трябвало преди това нищо да не ги разпитваш.
То ако беше така много колеги щяха да пишат за това и по сайтовете в момента нямаше да се продават.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Точно !

Ако пък не ви се разхожда до КОС - ето линк за електронно уведомление:


Тук няма косаджия, който да откаже ;)

(трябва да имате валиден електронен подпис)


П.П. Оказа се, че и електронния подпис вече не е проблем ! Да се ненадяваш :) Приемат и такива с отдалечено подписване, които са безплатни ! Само се инсталира една програмка на телефона и сте готови !

Днеска с помоща на Павката (shaman) пуснахме едно електронно уведомление за една въздушна пушка внос от чужбина. Та да видим дали евентуално някой от служба КОС ще ми се обади да ми откаже или ще ме разхожда с пушката до тях.
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре