ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
БК...на проектили да не забравяме!
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hawke.chairgun
Ето добър балистичен калкулатор
Като се свали и отвори от дясно има бутони ,единият е "проектили" ,като се избере излизат най-разпространените марки и модели чашки,от долу има бутони с различните калибри ...
Като се заиграе човек вижда как поради по-добрият БК въпреки по-голямата маса и ниска скорост при цевта ,при мишената даден проектили има по- малко пропадане и по-висока скорост и сила!
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
БК...на проектили да не забравяме!
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hawke.chairgun
Ето добър балистичен калкулатор
Като се свали и отвори от дясно има бутони ,единият е "проектили" ,като се избере излизат най-разпространените марки и модели чашки,от долу има бутони с различните калибри ...
Като се заиграе човек вижда как поради по-добрият БК въпреки по-голямата маса и ниска скорост при цевта ,при мишената даден проектили има по- малко пропадане и по-висока скорост и сила!
Само да се има предвид, че много от БК в базата данни не са верни.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Някой пробвал ли е новите H&N Heavy slug в .22 калибър? И ако сте ги пробвали какви скорости правите с различните налягания?
 

redsox

Редовен Потребител
Колеги чашки Air Arms от коя държава член на ЕС закупувате? Сайт нещо? Намирам само UK продавачи. Благодаря
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги чашки Air Arms от коя държава член на ЕС закупувате? Сайт нещо? Намирам само UK продавачи. Благодаря
Ми те са по поръчка на Air Arms в jsb и са си тяхни чашки в кутии с надпис на Air Arms и за това ги намираш само в UK
 

redsox

Редовен Потребител
Ясно мерси. Питам щото вчера един познат ми донесе две кутийки от щатско дето ги платих на ебем ти цената от пирамид еър. Не съм ги тествал още, но се интересувах потенциално ако се харесат с цевта каква логистика ме очаква.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Колеги, преди 2-3 дена гледах, че в балистас имат налични Нокаут 6.35мм. Ако има други на които им трябват слъгове, може да се организираме и да направим обща поръчка. Пишите ми на л.с.
 
Последна промяна:

Niki

Редовен Потребител
Вчера пробвах Хадес на jsb в 5.5мм,ами ефекта е супер, мишените пукат, като пуканки и падат отвесно.
 

zograffa

Редовен Потребител
Малко сравнение:от ляво на дясно .217 стара партида,.217 нова партида,.218 нова партида.Всичко е h&n 21gr.
Прави впечатление,че на новата партида има,като остъргано по частта,която контактува с цевта.Всички бройки в кутията са така.Моето обяснение е,че минават през калибратор,при .218 и при старата серия няма такова нещо,всичко е от Сотис.При новите кутии липсват и дунапренчетата на капака. и дъното.Точността е добра с новите,интересно ми е при вас има ли някакви разлики от нови и стари партиди дори и при другите грамажи.Има вероятност и това да е била калпава серия .218,мината за калибриране и пусната на нашия пазар.



Ново развитие по темата.Понеже купих 5 кутии оказа се,че три от тях са с "престъргани" ,а другите две с нормални слъгове с дунапренчета и всичко,както си трябва.Остави ни Петко и не можем да им хванем сметките на местните "любезни" търговци.
Както и да е,приключвам със Сотис.Преглътнах по-високата цена,като очаквах безкомпромисно качество на голяма фирма,но получих сбирщайн неясни партиди.
 

Attachments

  • IMG_20220727_094725_3.jpg
    IMG_20220727_094725_3.jpg
    246 KB · Прегледи: 106
Последна промяна:

emci74

Редовен Потребител
Колеги, някой ползвал ли е слъговете на Норика и има ли някакви отзиви за тях?
 

llcoolj

Редовен Потребител
Общо, взето евроджендърите от Европейския парламент ги боли мекия за подписките на ловците. Лошото е, че тази глупост и нашето хоби ще засегне!
 
Последна промяна:

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Общо, взето евроджендърите от Европейския парламент ги боли мекия за подписките на ловците. Лошото е, че тази глупост и нашето хоби ще засегне!
Така е, за това утре внимателно подбирайте к`во избирате :)
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Интересно, тоя път какво се крие зад екологичните подбуди за забрана на оловото!?
Със сигурност екологията няма нищо общо в случая!
За следващите 6-7 години съм се запасил с джепане :banana:и запасяването продължава. При положение, че вече прехвърлих половиния век, скоро ще натрупам предвидените запаси.
 
Последна промяна:
Нагоре