ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

anibis

Редовен Потребител
Днес пробвах на трона да прокарам една чашка по цевта,вървеше много гладко докато не стигна края на цевта,Там даже запъна,излезна с зор.Пушката стреля повече от добре.Та въпроса ми е това нормално ли е?
Ще качи снимка на две чашки,тази от ляво е която я пробвах
А най важното е когато е тикаш чашката,и преди да стигне шока,обратно е избутваш и по главата задължително трябва да има отпечатъка на каналите на цевта,няма ли ги...не е добре работата,той шоко ще оправи работите но до някъде, но ще имаш доста флаери.

Благодаря за бързия отговор!!
Със слъгове дали ще стреля по добре,заради това,че е шокова

Всичко е проба грешка,някой път шока оправа стрелбата със слъгове някой път разваля,групата.Но по-принцип не е хубаво да имаш шок на цевта когато стреляш със слъгове...
 

Asen123456

Потребител
А най важното е когато е тикаш чашката,и преди да стигне шока,обратно е избутваш и по главата задължително трябва да има отпечатъка на каналите на цевта,няма ли ги...не е добре работата,той шоко ще оправи работите но <span class="corrected">донякъде</span>, но ще имаш доста флаери.
Ще пробвам и това,не го знаех.
Надявам се не е проблем да я избутам в обратната посока,нали

А най важното е когато е тикаш чашката,и преди да стигне шока,обратно е избутваш и по главата задължително трябва да има отпечатъка на каналите на цевта,няма ли ги...не е добре работата,той шоко ще оправи работите но <span class="corrected">донякъде</span>, но ще имаш доста флаери.



Всичко е проба грешка,някой път шока оправа стрелбата със слъгове някой път разваля,групата.Но по-принцип не е хубаво да имаш шок на цевта когато стреляш със слъгове...
Чух друго, затова исках повече мнения
Ще я пробвам тези дни
 
Последна промяна от модератор:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Мииии О-пръстена в цевта много е вероятно да се на къса, или поне да не става за ползване.Така че вариант за сваляне на цевта, демонтиране на О-пръстена и чак тогава избутване до входа на цевта за да видиш нарезите преди да минават през шока.
 

Asen123456

Потребител
Мииии О-пръстена в цевта много е вероятно да се на къса, или поне да не става за ползване.Така че вариант за сваляне на цевта, демонтиране на О-пръстена и чак тогава избутване до входа на цевта за да видиш нарезите преди да минават през шока.
Да естествено че ще се свали цевта,но аз не виждам кой о пръстен има опасност да се скъса?Вътре ли трябва да има??Принципно цевта си стреля перфектно,просто дочух че когато е със шок,стреля по добре със слъгове и затова реших да проверя дали е шокова или не
Затова поръчах слъгове и ще е пробвам,така ще е най лесно.
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Асен, Тронът ти има О-пръстен в началото на цевта където влиза чашка/слъг . Там той контактува с дотиквача( детайла който ти вкарва чашка/слъг в цевта. Както ти каза колегата anibis, когато искаш да си видиш цевта дали е ОК, трябва да избуташ чашката до мястото в цевта преди шока и да я върнеш обратно за да я изкараш оттам откъдето е влязла,за да не се нареже от шока и да те заблуди със състоянието на цевта преди шока. Не мисля че шока кара цевта да стреля добре със слъгове, шока за мен както и много други тук е частта от цевта която дооправя (или се предполага че би трябвало да дооправя ) чашката преди да излети от цевта, макар че има и лоши Шокове и еб...т таковата на пейзажа. А относно пробата на слъговете, направи я и виж какъв ще е резултата. Почти винаги се случва така, че дадена цев си харесва даден слъг и те така. Аз съм пробвал наистина доста слъгове в различен грамаж, форма и контактната му площ към цевта, засега имам 3 вида слъг с които пушката си прави еднакви и повтаряеми групи всеки път. Така че дерзай, пробвай на воля. Успех !!!
 

Asen123456

Потребител
Асен, Тронът ти има О-пръстен в началото на цевта където влиза чашка/слъг . Там той контактува с дотиквача( детайла който ти вкарва чашка/слъг в цевта. Както ти каза колегата anibis, когато искаш да си видиш цевта дали е ОК, трябва да избуташ чашката до мястото в цевта преди шока и да я върнеш обратно за да я изкараш оттам откъдето е влязла,за да не се нареже от шока и да те заблуди със състоянието на цевта преди шока. Не мисля че шока кара цевта да стреля добре със слъгове, шока за мен както и много други тук е частта от цевта която дооправя (или се предполага че би трябвало да дооправя ) чашката преди да излети от цевта, макар че има и лоши Шокове и еб...т таковата на пейзажа. А относно пробата на слъговете, направи я и виж какъв ще е резултата. Почти винаги се случва така, че дадена цев си харесва даден слъг и те така. Аз съм пробвал наистина доста слъгове в различен грамаж, форма и контактната му площ към цевта, засега имам 3 вида слъг с които пушката си прави еднакви и повтаряеми групи всеки път. Така че дерзай, пробвай на воля. Успех !!!
Ето това е отговор! Благодаря за отделеното време,поръчал съм и остане ли ми време ще пробвам

<span class="corrected">не знам</span> дали си личи от снимката
има резки по полата на чашката,пробвах да я прокарам до шока и я върнах обратно.Това добре или зле е?

Снимка
 

Attachments

  • E0B96C60-930C-438F-9F2E-0358ED7707B9.jpeg
    E0B96C60-930C-438F-9F2E-0358ED7707B9.jpeg
    293.2 KB · Прегледи: 106
Последна промяна от модератор:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
По полата винаги ще има, тя се раздува от налягането. Важното е по главата да има - нейния размер е указван като субкалибър от производителят. За слъговете също.
 

Asen123456

Потребител
По полата винаги ще има, тя се раздува от налягането. Важното е по главата да има - нейния размер е указван като субкалибър от производителят. За слъговете също.
По главата има каналчета но са почти незабележими
 

rivan

Редовен Потребител
Има цеви, които си стрелят точно, макар да са доста хлабави. Още повече твоята е с шок, така че пробвай различни проектили, мишените ще си покажат. Аз имам цев от Хайнел, която с 4,53 се нарязва главата едва- едва, но си прави отлични групи.
 

Asen123456

Потребител
Общо взето цялата идея на темата беше да се разбере,има ли значение шока при стрелба със слъгове или чашки,кой от двата варианта ще е по добрия.Не съм правил опити за да открия дефект или недостатък на цевта,за мен тя е перфектна.Незнаех че трябва да има нарези или пък,че не трябва да има,затова пробвах просто от любопитство
 

njatanasow

Редовен Потребител
Общо взето цялата идея на темата беше да се разбере,има ли значение шока при стрелба със слъгове или чашки,кой от двата варианта ще е по добрия.Не съм правил опити за да открия дефект или недостатък на цевта,за мен тя е перфектна.Незнаех че трябва да има нарези или пък,че не трябва да има,затова пробвах просто от любопитство
Като ти стреля добре цевта,не пипай нищо ами си стреляй!И пусни мишени да им се порадваме! :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
Общо взето цялата идея на темата беше да се разбере,има ли значение шока при стрелба със слъгове или чашки,кой от двата варианта ще е по добрия.Не съм правил опити за да открия дефект или недостатък на цевта,за мен тя е перфектна.Незнаех че трябва да има нарези или пък,че не трябва да има,затова пробвах просто от любопитство
Колга аз ти казах и Пеко също ти е казал по полата на чашаката винаги има нарези от каналите,но е важно да са по-главата и то не едвам забелижими а трябва да са както на полата такива и по-главата на чашаката.Така е взето и така се водим всички,но винаи има изключения.Ти сам ще видиш имаш ли на 10 изстрела два и флаера не казвам повече, достатъчно са два флаера,пиши е бегала цевта. Хубава цев,казвам хубава не трябва да прави флаери,ако напраиви флаер това е от чашката не е от цевта. Сега ще ти пусна едно видео там ще видиш цевта е Хатсанска,ще видиш нагледно как има по-два флаера но като цяло цепеше мрака но--- флаерите си казаха думата накрая на едно състезание,та за това Хатсанските цеви струват толкова, а ЛВ ЧЗ и др. струват три пъти повече защо ли ето защо.


4--5 "Х-са флаер,и така до края.това е Хатсанска цев,не знаеш какво да очакваш,нищо че на петата мишена ми даде флаер но е усетих че пак ще го даде, за това не опитах да стрелям в зачетна мишена а си останах в простелъчните това си е като ТОТО 2
пс. Отстрани са прострелъчните мишени там не се броят точки,там стреляш докато ти се омаже цевта и да почне да стреля,при огнестрелното е да загрееш цевта...
 

mario321

Редовен Потребител
Общо взето цялата идея на темата беше да се разбере,има ли значение шока при стрелба със слъгове или чашки,кой от двата варианта ще е по добрия.Не съм правил опити за да открия дефект или недостатък на цевта,за мен тя е перфектна.Незнаех че трябва да има нарези или пък,че не трябва да има,затова пробвах просто от любопитство
Май най голямо значение има самия проектил, хубаво плато и скорост до 285м/с, чиста цев и хубава фаска
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Едно видео, с коментар на цевите от втора ръка, коментаторът е участник в семинар на Алексей Солдатов за пневматични пушки, коментира предимно калибър 4,5 и мощности 16 - 27 джаула. Коментират се различни по тип цеви, с различна стъпка, с или без шок. Останах с усещането, че да попаднеш на добра цев е въпрос на късмет, или на много пари, разбира се коментират се цеви за състезания по бенчрест. Но всичко казано е съотносимо и към цевите за нашите цели. Аз го изгледах поне пет пъти. Приятно гледане!

Още две видеа, новото е, че според автора, стрелба със СУХИ почистващи тампончета НЕ върши работа. Обърнете внимание на признаците за замърсена цев, много често колеги търсят причината в оптиката, монтажите или другаде, а причината е просто замърсена цев!Показва нагледно как точно се чисти цевта!

https://www.youtube.com/channel/UCu742sT4-A1FPsJhkKUYDVw

и още:
 
Последна промяна:

Svetoslav

Потребител
Колеги моля за помощ някои знаели колко е дебела къса турска цев LW. Във един саит я дават 14 мм 520мм дълга .колкото стандартната си цев . А лонгова 15.5 и незнам дали си заслужава да дам двоино пари за LW или да си поръчам стандартната си.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Колеги моля за помощ някои знаели колко е дебела къса турска цев LW. Във един саит я дават 14 мм 520мм дълга .колкото стандартната си цев . А лонгова 15.5 и незнам дали си заслужава да дам двоино пари за LW или да си поръчам стандартната си.
Колега, купи си оригинална LW цев , не турска (Хатсанска) , която няма нищо общо с LW!
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Колеги моля за помощ някои знаели колко е дебела къса турска цев LW. Във един саит я дават 14 мм 520мм дълга .колкото стандартната си цев . А лонгова 15.5 и незнам дали си заслужава да дам двоино пари за LW или да си поръчам стандартната си.
Има колега от форума продава цеви от Бигмакс, не ти ли е вариант?
 
Нагоре