DIANA

joro_ihr

Редовен Потребител
Абсолютно без значение е. Ако нулите ти са примерно на 12 м и на 35 м без значение коя ще въведеш, резултатите които ще ти даде Стрелок-а са едни и същи. Пробвай и ще се убедиш.
Извинявам се за двата поредни поста.
Прав си, грешката е в мен.:cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не е прав, но разликите са пренебрежимо малки за някои стрелби - от 1 до 3 мм на 50 м при 16 Дж примерно. Но понякога "сплита" е въпрос на милиметър......
Това си е математика и се изчислява парабола, а не начупена крива свързваща точки. По-голямо отражение дава разстоянието на първата нула, а и тя по-точно и по-лесно може да бъде определена. Той и стрелока не ти дава възможност да си по-точен, закръгля.
 
Последна промяна:

koki_84

Потребител
Добре, доизясняват ми се нещата все повече, благодаря ви за което. Уча се на възможно най прецизна стрелба, ей така от мерак за удоволствие
Друго.Тъй като "стрелока" ти дава стойности спрямо зададените параметри от теб, оптиката трябва да е занулена. Това ще рече, (примерно) ако кликовете на въртока са 20, центъра е на 10. Тогава се води кръста на средата и може да се въвеждаткорекцийте за да уцелиш на 100м или 50... и т.н.
Дано ме разбрахте
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Добре, доизясняват ми се нещата все повече, благодаря ви за което. Уча се на възможно най прецизна стрелба, ей така от мерак за удоволствие
Друго.Тъй като "стрелока" ти дава стойности спрямо зададените параметри от теб, оптиката трябва да е занулена. Това ще рече, (примерно) ако кликовете на въртока са 20, центъра е на 10. Тогава се води кръста на средата и може да се въвеждаткорекцийте за да уцелиш на 100м или 50... и т.н.
Дано ме разбрахте
Ето ти как се обнулява оптиката.
Дали кликовете ти ще са на средата, няма никакво отношение към способността да стреляш точно. Аз лично съм си оставил към 20 клика надолу(за да не е натегната пружината до край) и всички останали (към 60 клика) са ми нагоре. Стрелям на кликове, та за това така. Да мога да вкарвам корекции и на над 200 метра. Ти най-вероятно ще стреляш по дотове та не е от особено значение в какво положение ще са ти тумблерите. Но все пак гледай да не са в някое крайно положение, че да не е съвсем натегната или съвсем охлабена пружината.
 
Последна промяна:

koki_84

Потребител
Честно казано малко се притеснявам за това, но щом издържа на W308 н.з.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ами успех, дано издържи. Но силите които действат на оптиката при изстрел с ОО и ПП са различни. А в описанието на твоята дори е подчертано, че това е ловна оптика.
 

LogiBG

Редовен Потребител
Колеги някой има ли наблюдения върху Diana 340 n-tec , моделчето им с газово бутало.Как се справя , здрава пушка ли е, газовото бутало надеждно ли е и ако се наложи смяна намира ли се лесно, като пари как е, от сайтовете като мундилар и крале не намерих такава пушка, къде мога да я потърся отвън или евентуално гледам huntandguns, внасят такива диани.Аз съм харесал раух ама бащата много му била харесала тази и искам да посъбера информация и да му направя един подарък.
 

Божо

Потребител
Колеги днес в стрелбището до Лозенец в Стара Загора видях да се продават Диана 34 и 36 за 480-520 лв. Останали са от стария ловно-рибарски който се премести там. Супер цена, но имам спомен, че в магазина стреляха без чашки с тях за да покажат как пукат. Не знам дали им се е отразило.
 

Стаско

Потребител
Колеги днес в стрелбището до Лозенец в Стара Загора видях да се продават Диана 34 и 36 за 480-520 лв. Останали са от стария ловно-рибарски който се премести там. Супер цена, но имам спомен, че в магазина стреляха без чашки с тях за да покажат как пукат. Не знам дали им се е отразило.
Къде е този магазин?
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Дочаках я !!!
След 4-5 години напразни опити да се сдобия с Диана75, вече е в ръцете ми и стреля безупречно.
Мощността е 9.5 Джаула, но очаквам да падне малко след като улегнат нещата.
Хиляди благодарности на Тото Рино, който я изнамери и купи за мен !!!
 

Attachments

  • 20211130_122203.jpg
    20211130_122203.jpg
    167.5 KB · Прегледи: 149
  • 20211130_122355.jpg
    20211130_122355.jpg
    192.5 KB · Прегледи: 145
  • 20211130_122224.jpg
    20211130_122224.jpg
    166.7 KB · Прегледи: 147

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Дочаках я !!!
След 4-5 години напразни опити да се сдобия с Диана75, вече е в ръцете ми и стреля безупречно.
Мощността е 9.5 Джаула, но очаквам да падне малко след като улегнат нещата.
Хиляди благодарности на Тото Рино, който я изнамери и купи за мен !!!
Прекрасна пушка, някой ден ще имам и аз такава.
 

tvt1968

Редовен Потребител
Румба, и аз като теб си мечтая за такава.... като порасна голям ще си купя... само се замислям колко трябва да порасна след като сега съм на 53 лазарника... Виж Дени пораснал - купил си.... ама той я заслужава... на него шапка му свалям, и предполагам не само аз... Като чета раздела "Благодаря" доста колеги от форума са писали за помощта, която са получили от него... и аз съм му благодарил, е не само на него....
 
Нагоре