ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

astra

Редовен Потребител
Иначе знаеш, алуминият се анодира
Знам, но това е електрохимична обработка. А всички черни оптики например, и много монтажи и повдигачи за оптики също, са боядисани и то с много здрава боя. Питането ми е: как мога да постигна подобен ефект в домашни условия?

Редно е да уточня, че (по съвет на магазинера в бояджийския магазин) използвах за грунд спрей HB Body 960. На първо четене изглеждаше, че е добро решение - боята залепна здраво и не се драскаше при умерена проба. За съжаление обаче, започна да се люпи на цели люспи... :(
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Знам, но това е електрохимична обработка. А всички черни оптики например, и много монтажи и повдигачи за оптики също, са боядисани и то с много здрава боя. Питането ми е: как мога да постигна подобен ефект в домашни условия?

Редно е да уточня, че (по съвет на магазинера в бояджийския магазин) използвах за грунд спрей HB Body 960. На първо четене изглеждаше, че е добро решение - боята залепна здраво и не се драскаше при умерена проба. За съжаление обаче, започна да се люпи на цели люспи... :(
Прахово боядисване...
То и тука също си има игра с тоците,трябва да се наелектризира боята,домашни условия по-добре анодацията...

http://www.master-plastik.com/как-протича-процесът-на-прахово-бояди/
 

Стоян77

Потребител
Колеги, налага ми се да боядисам в черно алуминиев детайл, частично, само на местата на които оригиналната боя е повредена - надраскана и залющена. Масовите спрей-бои които се намира в магазина, имат добър вид веднага след нанасяне, но слаба адхезия и много бързо отново се олющват. По ред причини, праховото боядисване в моя случай не е добра възможност и е изключено.

Моля за съвет, как в домашни условия да си боядисам в черно алуминиев детайл, с добра износоустойчивост на боядисаната повърхност.
В домашни условия,може би спрей боя за джанти с подходящият грунд. Около 30 лв. за двете,може и повече, излиза скъпа пробата.Олющеното предполагам,че трябва да се обработи- изшлайфа и занули боята около него ,после пръскане на кръпката и накрая цялостно за уеднаквяване.
 

tio

Новодошъл
И аз се бях навил на лазарен далекомер, но не ми се дава триста лева. Взех си една лазарна ролетка. Мери до шестдесет метра, но на мен ми е достатъчно.
 

llcoolj

Редовен Потребител

astra

Редовен Потребител
може би спрей боя за джанти с подходящият грунд
Междувременно пробвах с още един наличен в кварталния бояджийски магазин грунд - епокси Body 981. В описанието се твърди, че е:
"Подходящ за всички метални повърхности, като поцинковани, неръждаеми, алуминиеви, гол метал, ΟΕΜ (E-COAT). Притежава антикорозиони свойства, отлична покривност. Може да се боядисва с всички видове бои."
Край на цитата :)
Дали е вярно, времето и употребата ще покажат. Пръснах отгоре му със спрей за джанти, много приятен сатен-мат. Ех, дано е за последно... :)
 

astra

Редовен Потребител
Приятели, дайте акъл за следния проблем. От ютуб буквално се наср@ха с рекламите. Снощи слушах музика на пресекулки между нахалните като конски мухи реклами. Търпението ми преля, когато в полунощ чух един мераклия за 2-ри мандат, че "бил с нас"... :( :( :(
Има ли начин да гледам и слушам любимата си музика без гнусните им реклами? Нямам предвид адблокери, които лишават от функционалност и като ги разпознае, тубата ме изхвърля.
Благодаря
 

shaman

Редовен Потребител
Има начин, ама няма да ти хареса ;)

YouTube Premium (formerly known as YouTube Red). For $12 per month, YouTube Premium subscribers can watch videos without ads and download content for viewing offline.
 

Dominus

Редовен Потребител
Ползвам от години ublock origin и реклами не виждам. От време на време само ми бият пауза като си пусна плейлист. Лошото е, че на ТВ-то го нямам, че и мен ме побъркват с тези безкрайни реклами. .
 

lynx

Редовен Потребител
За Андроид-тв и за нормални устройства със стандартен Андроид има различни решения.
С какво я гледате Тубата?
Аз съм си сложил на телефона и на един андроидски тв-бокс клонинг на Тубата, същото е, но без реклами и върши добра работа.
 

lynx

Редовен Потребител
Тизен не е нормален андроид, не съм много запознат, знам само, че е линукс базирана ОС на Самсунг телевизорите и има слаба поддръжка спрямо останалите.
Това ползувам, но не помня от къде конкретно съм го теглил
https://vanced.en.uptodown.com/android
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Здравейте, поръчах си оптика на Vector optics, която ще дойде с монтаж за weaver/picatiny база, a моята пушка е с 11мм релса. Питането ми е следното: Кое мислите за по-подходящ вариант да си взема нов монтаж за 11мм релса или върху моите 11мм да монтирам weaver/picatiny база и да си ползвам оригиналния монтаж, с който идва оптиката?
Благодаря предварително за съветите!
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Приятели, дайте акъл за следния проблем. От ютуб буквално се наср@ха с рекламите. Снощи слушах музика на пресекулки между нахалните като конски мухи реклами. Търпението ми преля, когато в полунощ чух един мераклия за 2-ри мандат, че "бил с нас"... :( :( :(
Има ли начин да гледам и слушам любимата си музика без гнусните им реклами? Нямам предвид адблокери, които лишават от функционалност и като ги разпознае, тубата ме изхвърля.
Благодаря
ВЕрно се Уливат с рекламите. На компа в работата даже по две една след друга пуска - свинщина.
Пробвай браузър OPERA. Има вграден блокаж на рекламите. Аз съм с опера откакто имам комп и никога не съм имал проблеми с функционалността на ЮТУБ. Функционира перфектно. Само че и при мен ми паузира при гледане на плейлист, както казва и колегата Dominus.
От време на време само ми бият пауза като си пусна плейлист.

Горе долу на 30 минути, може и повече да са, включва на пауза. Дразнещо е, но не колкото гадните реклами. А пък между клиповете никакви реклами няма.
 

astra

Редовен Потребител
За Андроид-тв и за нормални устройства със стандартен Андроид има различни решения.
С какво я гледате Тубата?
Аз съм си сложил на телефона и на един андроидски тв-бокс клонинг на Тубата, същото е, но без реклами и върши добра работа.
Най-често, намирам си плей лист на андроидния телефон и го давам за възпроизвеждане на едно блу-рей плеърче на Сони, което има вграден ютуб. И ми се взима акъла от реклами, направо забравям какво съм слушал и гледал. Ако е възможно решение на проблема при този начин на ползване? Иначе и аз имам блокираща програмка на компютъра и реклами на него в ютуб не ми влизат. Реша ли да слушам музика през вградения ютуб на блу-рей плеърчето и става мазало...
 
Нагоре