Kral Arms

Gadnqra

Редовен Потребител
И двата вида стават за клапани. Полиамидът е по-жилав и не се рони. Освен това, понеже е малко по-мек, полиамидният клапан по-лесно си прави легло и се напасва към повърхнината, върху която уплътнява. Ако, например е конусен клапан - няма такова голямо значение. Но ако е плосък клапан, който уплътнява челно - по-добре е да е полиамид. А най-добре е черният полиамид, в който е добавен молибден.

Тунинг на Kral Arms Bigmax-X - 6,35 мм: Отвор клапанно тяло - 6 мм. Трансферпорт - 5,4 мм. Отвор на цевта - 5,4 > 4,8 мм. Нов, по-дълъг клапан от качествен полиамид - 10 мм. Пружина на клапана - корава, клапанът се натиска трудно с пръст. Входна фаска. Полиран ударник. Задният резервоар е сменен с 250 баров, с вместимост 500 сс.
Така нагласена, пушката направи 50 изстрела - 5 пълнитела, с JSB 2,2 гр., със скорост 290-296 м/с. Стартово налягане 255 бара. Крайно налягане 175 бара. Пружината на ударника е разхлабена почти до края.
При тези настройки, при максимално натегната пружина на ударника, пушката достигна 342 м/с, с JSB 2,2 гр.
 
Последна промяна:

Gatio

Потребител
Здравейте,

Взех да се замислям дали да не си продам крала, та ако може някой да ме ориентира какви пари да му искам.
Става дума за Kral np-01 5.5, на който сложих по-дълга цев 58см от Reximex Tron и малко-по-голям резервоар от np-03 /150cc мисля че беше/. Разпробити трансфери на 4,8мм, клапана и пружините също са пипнати, както и дотиквача. Поиграх си с нея... Има и саунд модератор. Пазя и оригиналните цев и резервоар.
Оптика липърс 6-24х50
Помпа за пцп
Двунога, торбички
И не на последно място много хубав калъф и купих за 110лв от колега от форума, който ги прави.

Та за това всичкото честно казано не знам какво да искам...
Моля за мнения за да я обявя в точната тема...
 

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте,

Взех да се замислям дали да не си продам крала, та ако може някой да ме ориентира какви пари да му искам.
Става дума за Kral np-01 5.5, на който сложих по-дълга цев 58см от Reximex Tron и малко-по-голям резервоар от np-03 /150cc мисля че беше/. Разпробити трансфери на 4,8мм, клапана и пружините също са пипнати, както и дотиквача. Поиграх си с нея... Има и саунд модератор. Пазя и оригиналните цев и резервоар.
Оптика липърс 6-24х50
Помпа за пцп
Двунога, торбички
И не на последно място много хубав калъф и купих за 110лв от колега от форума, който ги прави.

Та за това всичкото честно казано не знам какво да искам...
Моля за мнения за да я обявя в точната тема...

Каквато цена ти е на сърце :)
 

Atanasov

Редовен Потребител
Здравейте,

Взех да се замислям дали да не си продам крала, та ако може някой да ме ориентира какви пари да му искам.
Става дума за Kral np-01 5.5, на който сложих по-дълга цев 58см от Reximex Tron и малко-по-голям резервоар от np-03 /150cc мисля че беше/. Разпробити трансфери на 4,8мм, клапана и пружините също са пипнати, както и дотиквача. Поиграх си с нея... Има и саунд модератор. Пазя и оригиналните цев и резервоар.
Оптика липърс 6-24х50
Помпа за пцп
Двунога, торбички
И не на последно място много хубав калъф и купих за 110лв от колега от форума, който ги прави.

Та за това всичкото честно казано не знам какво да искам...
Моля за мнения за да я обявя в точната тема...


Каквото ти се откъсне от сърцето приятел.Подаръци се правят ако имаш голямо
сърце огромно
 

LoKoLo

Потребител
И двата вида стават за клапани. Полиамидът е по-жилав и не се рони. Освен това, понеже е малко по-мек, полиамидният клапан по-лесно си прави легло и се напасва към повърхнината, върху която уплътнява. Ако, например е конусен клапан - няма такова голямо значение. Но ако е плосък клапан, който уплътнява челно - по-добре е да е полиамид. А най-добре е черният полиамид, в който е добавен молибден.

Тунинг на Kral Arms Bigmax-X - 6,35 мм: Отвор клапанно тяло - 6 мм. Трансферпорт - 5,4 мм. Отвор на цевта - 5,4 > 4,8 мм. Нов, по-дълъг клапан от качествен полиамид - 10 мм. Пружина на клапана - корава, клапанът се натиска трудно с пръст. Входна фаска. Полиран ударник. Задният резервоар е сменен с 250 баров, с вместимост 500 сс.
Така нагласена, пушката направи 50 изстрела - 5 пълнитела, с JSB 2,2 гр., със скорост 290-296 м/с. Стартово налягане 255 бара. Крайно налягане 175 бара. Пружината на ударника е разхлабена почти до края.
При тези настройки, при максимално натегната пружина на ударника, пушката достигна 342 м/с, с JSB 2,2 гр.

Ники колко дебела пружина сложи на удърника и колко дълга ?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Не съм я сменял. Достатъчно корава и пъргава е. Скъсих я с 4 мм за да не е пренатегната.
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Виждам, че комшиите са пуснали нов модел Empire:
https://www.aksuav.com.tr/urun/kral-puncher-empire-xs-pcp-havali-tufek
Променили са лоста за зареждане, като според мен към по-добро. Така ще могат безопасно да се разширят проходните отвори. Също така не виждам недомислицата "регулатор на мощност". За съжаление промяната е само при късия вариант, при дългия си е останала старата схема.
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Виждам, че комшиите са пуснали нов модел Empire:
https://www.aksuav.com.tr/urun/kral-puncher-empire-xs-pcp-havali-tufek
Променили са лоста за зареждане, като според мен към по-добро. Така ще могат безопасно да се разширят проходните отвори. За съжаление промяната е само при късия вариант, при дългия си е останала старата схема.
Да, от 2-3 седмици са им новите разновидности на Empire. Изглежда много добре пушката, но с тази 33 см цев и 200 cc резервоар ми се виждат недостатъчни за по голям калибър от 5.5мм.
Може ли да се внесе късата версия на Kral Empire XS ?
Може!
 

rivan

Редовен Потребител
Изглежда много добре пушката, но с тази 33 см цев и 200 cc резервоар ми се виждат недостатъчни за по голям калибър от 5.5мм.
Цев и цилиндър се сменят и ще се получи добро пушле! За тези, които не ги бърка дължината! За останалите и 10 добри изстрела са достатъчни!
 
Последна промяна:

Atanasov

Редовен Потребител
Цев и цилиндър се сменят и ще се получи добро пушле! За тези, които не ги бърка дължината! За останалите и 10 добри изстрела са достатъчни!

Да ама ще ти тежи и няма като я вдигнеш да я чувстваш като продължението на ръката си,а така трябва да е.Не е нужно да се мериш.Само три мускула и

натискаш спусъка дори и един изстрел да е а..
 
Последна промяна:

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Който може да съдейства за вноса на един такъв булпап. Ще се радвам да го имам наличен в кал.5.5.Може и с резервни цев,барабани и дотиквач за кал 4.5.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Виждам, че комшиите са пуснали нов модел Empire:
https://www.aksuav.com.tr/urun/kral-puncher-empire-xs-pcp-havali-tufek
Променили са лоста за зареждане, като според мен към по-добро. Така ще могат безопасно да се разширят проходните отвори. Също така не виждам недомислицата "регулатор на мощност". За съжаление промяната е само при късия вариант, при дългия си е останала старата схема.
При пластмасовия Empire-X също е променена системата за зареждане, не е като при дървения модел. Sentetik в големите калибри най вероятни ще позволява да му се увеличи трансферпорта над 4.8мм , докато при дървения това не е възможно.
https://kralarms.com/puncher-empire-x-sentetik/
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител

Attachments

  • Screenshot_20211014_204902.jpg
    Screenshot_20211014_204902.jpg
    130.5 KB · Прегледи: 90

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Breacker V1..png Breacker V2..png Breacker V3..png Marine-Barrel-Shroud.jpg
Здравейте колеги. Не намерих назад в темата разискване на разликата която на пръв поглед е незначителна, но ме човърка нещо да узная причината за това. Досещате се че говоря за разликата в дължината на шрауда или дори просто неговото позициониране спрямо цевта. Съмнявам се причината да е в производството за различните пазари, по-скоро се замислям за детайлите в шрауда и тяхното количество за обезшумяване на звукът !!! ^-^
 

Kire

Новодошъл
Здравейте, търся клапан за Крал пънчер джамбо 6.35. Може ли да посочите в кой магазин да намера или някой от колегите тук да изработва?
Това е стария.
 

Attachments

  • 20200901_223833.jpg
    20200901_223833.jpg
    135 KB · Прегледи: 59

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте, търся клапан за Крал пънчер джамбо 6.35. Може ли да посочите в кой магазин да намера или някой от колегите тук да изработва?
Това е стария.
В никой магазин не се продава Б.К. за Крал Армс. Правят се при стругар с качествен полиацитал/полиамид с малко променени размери, за да преминава повече въздух.
 
Нагоре