Пружинни пушки в НИСКИЯ ( около 100тина лева )-ценови диапазон.

ivanivanovi

Новодошъл
Здравейте, подариха ми едно китайче Б3-1, купувано 2007г. и от тогава стояло в шкаф, едва ли има и 50 изстрела и искам да го използвам за плякалка по мишени на село.
От прочетеното в темата разбирам, че си трябва профилактика преди да се вкара "в боя", но за съжаление за последно съм пипал въздушна пушка преди много години на панаирните стрелбища и не се наемам да разглобявам. Молбата ми е да ме насочите към някой отзивчив колега от София, който да извърши профилактиката и да ме вкара малко в час...... срещу заплащане разбира се.
B3-1.jpg
 

xpresident

Редовен Потребител
срещу заплащане разбира се
Опасявам се че заплащането на грамотен колега, който да разглоби почисти и сглоби тази пръсторезка, ще е над цената и. По-добре чети и се справяй сам, това е начина да навлезеш в хобито.
 
Последна промяна:

chopara

Потребител
Здравейте, подариха ми едно китайче Б3-1, купувано 2007г. и от тогава стояло в шкаф, едва ли има и 50 изстрела и искам да го използвам за плякалка по мишени на село.
От прочетеното в темата разбирам, че си трябва профилактика преди да се вкара "в боя", но за съжаление за последно съм пипал въздушна пушка преди много години на панаирните стрелбища и не се наемам да разглобявам. Молбата ми е да ме насочите към някой отзивчив колега от София, който да извърши профилактиката и да ме вкара малко в час...... срещу заплащане разбира се.
View attachment 93086

Не е толкова трудно, и стенд не ти трябва ако имаш някой едър човек наблизо да я натисне. Като вадиш задния щифт, натиснете тапава в земята или на солидно място, не като тоя в клипа
 

Стаско

Потребител
Здравейте, попадна ми б2 в калибър 5.5. Какви чашки да взема за нея и на каква дистанция да направя прострелката?
 

ATO

Редовен Потребител
Здравейте,
От два дни се занимавам с една б2-1, явно доста ползвана, защото уплътнителя между цевта и цилиндъра изпуска. Някакво кече е, което при опит да го извадя буквално се разпраши.
От къде може да се намери такова уплътнение или е възможен някакъв алтернативен вариант?
Благодаря!
 
Нагоре