Обяви от мрежата

Hidden

Редовен Потребител
Чух се с продавача, вече се бил уговорил с човек, за да я тества.
Нов приклад за тази пушка струва 350лв
Хубаво си се включил - защо не внесеш от този модел няколко бройки - ще има търсене. Или пък няма предлагане?
 

F.Pehlivanov

Редовен Потребител
Чух се с продавача, вече се бил уговорил с човек, за да я тества.

Хубаво си се включил - защо не внесеш от този модел няколко бройки - ще има търсене. Или пък няма предлагане?
В Германия са много ценени. Не само този модел, а всички модели на Вайраух.
Примерно преди 2 седмици ми предлагаха HW30s втора употреба за 180 евро. Hw50s са ми предлагали за 230 евро. Когато има пакет от няколко пушки и сред тях има Вайраух, винаги го оставям. А и тези, от които ги купивам изобщо не се ядосват, че ги оставям. На следващия курс оставените пушки ги няма. Мойто виждане, е че в Германия боготворят Вайрауха....
 

Hidden

Редовен Потребител
в Германия боготворят Вайрауха.
Знаеш, има за какво.
Пък я вземи да ги освободиш тия ми ти фанатични немци от "посредствени" пушки като Air Arms TX 200 и Валтер ЛГУ. Те са над HHW, но аз Вайраух като марка скоро едва ли ще ги разлюбя :)
 

F.Pehlivanov

Редовен Потребител
Знаеш, има за какво.
Пък я вземи да ги освободиш тия ми ти фанатични немци от "посредствени" пушки като Air Arms TX 200 и Валтер ЛГУ. Те са над HHW, но аз Вайраух като марка скоро едва ли ще ги разлюбя :)

Air arms изобщо не съм виждал даже. Валтери минаха няколко през мен.
И аз силно съм привързан към Вайраух в цивилния клас, но в България Кометата е на почит. Чак гледам, че всеки предлага Комета да си закупи който търси. А истината, че втора употреба Вайраух и хиляди пъти по-добра от нова пластмасова пушка.
 

Hidden

Редовен Потребител
Прав си.
За препоръчването на Комета има няколко причини.
Първо, в нашите магазини масово се предлагат Хатсан, Комета, Гамо, Норика и някои слабополпулярни турски марки. Кометата е най-добрия избор от тях по отношение на цена, конструкция, здравина и сила, ако щеш.
Второ - голяма част от начинаещите искат нова пушка. И аз бях така, но за щастие бързо си избих тази глупост от главата. Раух няма от къде да си купят нов от България.
Трето - няма къде да видят Раух - в никой магазин няма налични и не може да направят сравнение с другите пушки като качество, ергономика и т.н.
Та заради това Комета...
Но все повече хора си купуват Раухове и краят на препоръчването на нова Комета наближава.
 

Toto Rino

Редовен Потребител
Това май беше пушката на Злати,нещо и бяха наливали олово в приклада и за това го бяха цепнали!
Да, точно така. Говорих още сутринта със собственика по телефона, и той ми каза същото, че пушката в момента тежи над 5 кг. заради налятото от някакви "специалисти" олово в приклада, за да намаляло отката!?!?, заради което се е получило и самото сцепване. Това за мен си е чиста гавра с това произведение на изкуството! На 16 джаула какъв ти откат, абе малоумна работа...?!:wall:
 
Последна промяна:

Toto Rino

Редовен Потребител
Е те за ФТ я гласяха,но после май смени хобито,железарията си беше ок!

Стига де, ти знаеш добре, че и аз в началото съм участвал със същата пушка, със същия приклад в 1-2 сътезания по ФТ, но не съм имал олово в приклада и бях постигнал що годе добри резултати за пружинка. То само оптиката отгоре почти обира и така и така незначителния откат. Това не оправдава действията на някой "специалисти" да се упражняват в час по трудово обучение!:stop:
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Да,да пиша това някой колега който е решил да я вземе да не реши ,че е мъчена с Хасански пружини или нещо такова...просто хората са искали да не "трепва" ,за останалото съм съгласен :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
За да не трепва иначе колегите от Литва ги утежняват на около 8-9 кг, и даже стрелях с една от техните пушки и наистина не мърдаше въобще, ама аз не мога да си го причиня това, става ебаси сопата за мъкнете! А и от задължителни позиции не ми се мисли как се държи това :D

Утежняването с акъл се прави, а не да дупчиш където ти падне!
 
Последна промяна:

apapazov

Редовен Потребител
VALIANT са Чешки оптики и мисля че са правени в Чехия. Имам такава 3-9 и за парите си е много добра.
Има ги в Балистас
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Поръчват си ги ишлеме в Китай. Преди 7-8 г, като бяха още в Бохумин, си говорихме със шефа им какви кръстове да искат да им сложат, какво качество да гонят, дали в първа, дали във втора, ама накрая за въздушно май не направиха добри модели.
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Някой ако има желание за топ в 72-и калибър, гледам, че вече има в Европа - https://shootingshop.nl/en-gb/air-guns/pcp-141/aea-zeus-24-in-72-699.html
Попаднах на сайта, докато разглеждах кви са тия пушки АЕА и сякаш не намерих да ги продават другаде, така че ако търсите такава, ето ви опция. Доколкото разбирам, типично за американци, пушките им имат главно мощност.
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Не знам кой би имал нервите за това упражнение "стреляш, зареждаш, стреляш, зареждаш". Пък и по какво ще стреляш с това нещо, особено в България? Ако си в Щатите, как да е, ама то и по животно да стреляш ще си е кощунство, да го пръснеш като диня... Има нещо изкривено в американците.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Има нещо изкривено в американците
Нали,при положение,че в повечето отделни щати на Съюза им всеки пълнолетен гражданин може за 300-400 лв. да си купи "флоберка" с няколко дузини кутии с патрони и въпреки това дават по 5000 лв. за въздухарки за да постигнат почти същите резултати....истински фенове на въздушното оръжие...па и са маняци и на пружинките...:D
 
Нагоре