ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

astra

Редовен Потребител
Един стабилизатор 7805 с повдигната маса с два диода и го захранваш на 12 :)
1А колкото обикновено дават стабилизаторите от серията 78ХХ може и да не му стигне на това радио на 6V. По-скоро стаб LM317 до към 2,5A макс. или най-добре 7805 с външен транзистор, за да устиска на тока на радиото. Иначе има 7805 за 2A, но са голяма рядкост. Струва ми се, че даже в моето мазе нямам такъв :)
 

harati

Потребител
Здравейте! Имам нужда от помощ при монтажа на оптиката ми към пушката. Пушката е HW90. Оптиката е Leapers с 30mm тръба. На снимките прилагам какво имам за монтажа, но очевидно май ми липсва преходник/база. Така ли е и какво ми липсва, за да направя монтажа?E701FCD5-58DD-436F-BE2B-D45F82A335AD.jpeg 8D2640BF-9E45-4801-BAF0-7EBD94CF0334.jpeg 582E96B0-2057-43F3-BA05-2A7BBE56D2DA.jpeg B98C32EA-6D97-43E0-9429-9C446C6C4DBA.jpeg
 

xpresident

Редовен Потребител
Монтирай двата адаптора DT2PW01 на лястовияата опашка и към тях моноблока. Гледай стопорния болт да попадне в една от 3-те дупки на шината на пушката.
 

harati

Потребител
Монтирай двата адаптора DT2PW01 на лястовияата опашка и към тях моноблока. Гледай стопорния болт да попадне в една от 3-те дупки на шината на пушката.
Много благодаря! Стана!
Грешката ми беше страха да затегна фиксиращи ти болтчета на моноблока, за да хванат и заклещят адапторите към основата.
 

andi

Редовен Потребител
обратно : първо адаптера се пъхва в моноблока ( затова е подпружинен адаптера ) , и после заедно се стягат към лястовичата опашка.
Но аз не бих ползвал тази комбинация монтажи за ПП
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
обратно : първо адаптера се пъхва в моноблока ( затова е подпружинен адаптера ) , и после заедно се стягат към лястовичата опашка.
Но аз не бих ползвал тази комбинация монтажи за ПП
А стопорния болт дали ще може да го затегне така?
То и аз не бих ползвал такава комбинация, но като я има...
 

andi

Редовен Потребител
40 лева беше правилния моноблок за ПП. Едва ли са проблем на фона на вайх 90 + 30 мм оптика. А тези ще продаде , или подари , или прибере.
 

harati

Потребител
40 лева беше правилния моноблок за ПП. Едва ли са проблем на фона на вайх 90 + 30 мм оптика. А тези ще продаде , или подари , или прибере.
Кой точно е, щото аз си бях поръчал един от Армс, те се обадиха, че го нямало наличен и ще го свалят от сайта (още не е!) и казаха, че с този моноблок и тези адаптори ще стане.
 

astra

Редовен Потребител
Е, няма да го усилва много :D
Не е до силата на звука, ами само лампичките за подсветката на дисплея и токовете на покой на усилвателните стъпала ще са му двойно по-големи при 6V спрямо тези на 12V.
 

Sen

Редовен Потребител
Колеги, попаднах на интересна оферта:
https://www.atneu.com/x-sight4k-pro-day-night-rifle-scope-3-14x
Двете версии на ATN X-Sight 4K с подарък далекомера към тях.
Сега, цената ми е ясно колко е абсурдна спрямо цената в САЩ, всички си знаем какви са причините...
Обадих се на посочения телефон за Бг, в Пловдив е, потвърдиха ми, казаха ми, че имат някаква база и сервиз, където даже сглобявали термалните модели.
Някой закупувал ли е от тях, впечатления, да не се окаже някоя измама? Много беше отзивчива дамата по телефона, даже предложи наложен платеж с преглед и тест, но все пак ми се иска да се допитам до опита ви, макар че прицелът е за приятел.
 

Gatio

Потребител
Здравейте,

Пускам тема извън темата на форума.

Попадна ми един телфер, на който кабелите са отрязани. Намерих командно табло за телфер с два бутона - за двете посоки на въртене. Обаче не знам как да свържа кабелите. Съответно и захранващ кабел трябва да закача...20210923_135922.jpg 20210923_135938.jpg
Публикувам снимки.
Ако някой може да нарисува кое кабелите къде трябва да отиде ще бъда много благодарен...
 

LogiBG

Редовен Потребител
Колеги имам питане между тези две оптики коя да избера спрял съм се на hawke ама ми е интересно дали да не пробвам конуса.Имам познат със сходен модел и държи за сега и не е никак лоша но ще се радвам да чуя второ мнение.
https://www.pushka.eu/product/Оптика_KONUSPRO--550-3--9x40-ILLUMINATED-N7276-с-подцветка
Или
https://www.pushka.eu/product/Оптика_HAWKE-Vantage-3--9x40-HD-MIL-DOT
 
Нагоре