ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Kameno Karp

Редовен Потребител
Файла който ще ти направи Чеъргъна го пускаш на принтера и това ти е стикера.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Файла който ще ти направи Чеъргъна го пускаш на принтера и това ти е стикера.
Не мога да накарам Чеъргъна да ми изкара таблица с дистанции над 90 метра, не знам защо. Давам му актуални стойности в таргет зеро и дистънс то таргет, но не иска.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Файла който ще ти направи Чеъргъна го пускаш на принтера и това ти е стикера.
Виж колега какви стойности попълвам и какво ми изчислява. Не разбирам защо не ми дава корекции до 200 метра, моля помогни с таблицата, сам ще си разпечатам в последствие файла.
Screenshot_20210815_074805_com.hawke.chairgun.jpgScreenshot_20210815_074850_com.hawke.chairgun.jpg
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Нали ти е написала програмката - на 200 м ще има 3,64 м пропадане и ти трябват 501 клика за да докараш кръста върху мишената.....
Наясно ли си, дали имаш толкова кликове?
Сложи на 200 м лист А4 и окачи над него на 3,64 м друг лист.
Виж като се целиш в горния лист, дали ще виждаш долния.....
Почва ли да ти става ясно, защо казах, че оптиката ти не става за такива стрелби.
Показва ти и че ти трябва 60 МОА корекция, а оптиката ти има само 40 в едната посока.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Не мога да помогна, защото както писах, на мен сина ми ги прави. Аз по принцип за калкулатор ползвам Стрелок. Пък гледам Пеко е отговорил.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Пеко, сега вече ми е ясно. Благодаря за просветлението. Може би затова програмата не ми вади таблицата, заради невъзможна корекция вероятно.
 
Последна промяна:

tvt1968

Редовен Потребител
Здравейте, колеги!
Предстои ми в скоро време преместване в ново жилище и имам следният проблем - къде да си съхранявам пушките.... мястото където се съхраняват в момента си остава в старото жилище и ще Ви помоля за идеи, за снимки на "пирамиди за оръжие", които сам или с помоща на майстор да реализирам. Имам скица от колега, но желанието ми е да видя или чуя още предложения... Не ми харесва до стоят на стена....
Май моят проблем ще се окаже по-малък от проблема на жена ми - свободно летящият папагал Роро, на който освен мястото ще трябва да му се променят и всички "писти" за излитане и кацане.... цялата му навигация ще се шашне, комай е по-добре на първо време да се вози на прахосмукачката робот....
 

DGman

Редовен Потребител
Да кажем че докара листа в полезрението на оптиката какви са шансовете да го уцели ако има три метра разлика в скоростта
Колко ще е пропадането?

Благодаря
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
View attachment 92600 Screenshot_20210816_121456_com.google.earth[1].jpg Screenshot_20210816_102344_com.fragileheart.gpsspeedometer[1].jpg IMG_20210816_101202.jpg IMG_20210816_110936.jpg И такааа. Понеже нямам лист а4 а имам наличен гонг алуминиев с размери 30/30 см реших да си направя един експеримент на една маалко далечна дистанция. Стрелях със 2.07 гр слъгове H & N, 2.2 гр. JSB както и 2.07 гр. на Spoton. Поради факта че нямам далекомер (Rangefinder ) използвах Google Earth i приложение за GPS от Google play за измерване на дистанция до мишена. Дадените метри до мишената бяха различни затова взех нещо средно аритметично . Констатациите са , че със слъговете на дистанция 168 метра корекцията на оптиката за изстрел в центъра и бе нужна корекция от 10 МоА , докато със чашките 32 и съответно 28 МоА. За жалост бутилката с която си пълня пушката бе с недостатъчно количество въздух и затова се наложи да стрелям в диапазон 200-140 бара налягане.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Бъркаш с това Far zero 50m. според мен, за това ти дава толкова голямо пропадане на 200м. и излизаш извън корекциите на оптиката. Опитай да дадеш тази нула на 150 или 180м примерно да видим какво ще стане...
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Бъркаш с това Far zero 50m. според мен, за това ти дава толкова голямо пропадане на 200м. и излизаш извън корекциите на оптиката. Опитай да дадеш тази нула на 150 или 180м примерно да видим какво ще стане...
Амиии мисля че ще намалят нужните корекции, то се подразбира. Но тогава при нула 150 как ще стрелям на 50 метра, 80 метра примерно ??
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Егати дежавюто,и днешният ни партньор го докара,като предходния...:D.Молете се следващия път,като кацнат извънземните за експерименти на родната ни планета да го направят в Авганистан....язък за светлинните години които са пропатували...ще им се получи. .:lol:
 

Hidden

Редовен Потребител
Сещам се за тази снимка, която пак ще стане много вървежна:
https://i.insider.com/5112c4a969beddd072000000?width=1000&format=jpeg&auto=webp
Не й върви на тая страна...
5112c4a969beddd072000000
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Амиии мисля че ще намалят нужните корекции, то се подразбира. Но тогава при нула 150 как ще стрелям на 50 метра, 80 метра примерно ??
Е, няма пълно щастие. Реши коя дистанция ти е приоритетна, и си простреляй пушката на нея. За жалост при въздушното оръжие скоростите са ниски, и дистанциите близки. Ако искаш да стреляш с близки корекции на 50 и на 200м. се насочи към огнестрелното, или измисли как да вдигнеш скоростта си на 600-700м/с. Руснаците ползват комбинация с Хелий например, но там цените са "други"... ;)
 

tvt1968

Редовен Потребител
Колеги, аз пак да попитам? - на всички ли оръжията стоят в калъфи и куфари.... На една снимчица, видях пушчици на колегата xpresident и ако мога да го помоля за малко повече инфо....
 

xpresident

Редовен Потребител
Колеги, аз пак да попитам? - на всички ли оръжията стоят в калъфи и куфари.... На една снимчица, видях пушчици на колегата xpresident и ако мога да го помоля за малко повече инфо....
Аз съм си направил шкаф със стъклена вратичка, който се заключва и пушките и чашките стоят в него. Имам и 3 калъфа, които ползвам като разнасям пушките.
 

markup

Новодошъл
Здравейте :)
2-3 години стоя пушката под спалнята и от вчера ме е зачоплила (ще взема едно PCP), но преди това искам да сложа оптика на Norica Dragon 5.5.

Не намирам инфо какъв монтаж да купя, та може ли някой линк към онлайн магазин та да поръчам набързо :)

По спомен стрелях доста успешно на механични на около 30-35 крачки.

Благодаря и хубава седмица :)

П. П няма да откажа и линк към прилична оптика (евтина, че пак може да стрелям 5 пъти и да стои 3 години в шкафа)
П.П.П за предпочитане с мил дот и по-голямо увеличение, ако е варио също съм ок, зная че ще се разбие лека полека :) ,но да изкара 300-400 пъти съм ок.
 
Нагоре