ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

t.marev

Редовен Потребител
Здрасти! 10-12 мм. не е ламарина, ами си е плоча, направо броня!:) Пробвай тези ламарини, които имаш за ги заковеш върху талашитена плоскост, например изхвърлена врата от шкафче/секциа. Пак ще остават следи, но много по малки.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Може и това!
 

Attachments

  • Изображение059.jpg
    Изображение059.jpg
    205.4 KB · Прегледи: 50
  • Изображение060.jpg
    Изображение060.jpg
    250.5 KB · Прегледи: 48
  • Изображение061.jpg
    Изображение061.jpg
    229.1 KB · Прегледи: 48

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Мога ли да те помоля за съдействие да монтирам и аз такива стикери, понеже имам навика да сменям дистанция когато излизам да пострелям, но искам да се улесня и да не хабя изстрелите ;) Опитах със Стрелок да се справя, но не намирам моят ретайкъл в него, и съответно спекват нещата:mad::rambo:
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ами отпечатваш си ги с Чеъргъна и си ги лепиш. На мен сина ми ми ги прави, че аз съм компютърен инвалид. А за това ме светна Сашо (du6ata).
 

LogiBG

Редовен Потребител
Благодаря за съветите.Взех за без пари ламарина 4мм и ще я захвана за стеничка от шкаф на първо време да видя ще изкара ли и ако не успее ще пробвам варианта за уловителя на чашки но с наистина дебели стени и ще трябва да намеря кой да го направи.Иначе малкия вариант го имам 14см но искам да сложа зад голямата мишена на b&s target която взех от колегата нещо да пази в случай на пропуск, дали ще е на закрито или дори открито.Благодаря още веднъж !
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Ами отпечатваш си ги с Чеъргъна и си ги лепиш. На мен сина ми ми ги прави, че аз съм компютърен инвалид. А за това ме светна Сашо (du6ata).
Супер, но в Чеъргъна има ли го моя ретайкъл не знам, ще проверя и там. Но лепене само по себе си е лесно, въпроса е самото пресмятане и лепене на конкретни места? Как се смята без да си откривам в калкулатора ретайкъла на оптиката?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ами тя самата скала на оптиката не ти трябва, защото ти на практика не я и ползваш. Въвеждаш си твоите параметри : скорост, БК, тегло на проектила, стойност на клика, обиколка на тумблера, абе всичко което ти иска програмата и отпечатваш.
Най-добре питай Сашо, че аз обяснявам неща дето не са ми съвсем ясни.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Здрасти! 10-12 мм. не е ламарина, ами си е плоча, направо броня!:) Пробвай тези ламарини, които имаш за ги заковеш върху талашитена плоскост, например изхвърлена врата от шкафче/секциа. Пак ще остават следи, но много по малки.
10мм. е на МТЛБ бронята!
 

LogiBG

Редовен Потребител
8мм метал, не попитах точно какъв , другото парче по тънкото го върнах а си беше на далавера. 32лв излезе 500х500х8мм. Току що го пробвах само него не поддава по никакъв, за зад мишената ще е идеален.Благодаря на всички отзовали се.
 

Attachments

  • 3F337116-7A60-44F9-93E2-F2F45026D9AA.jpeg
    3F337116-7A60-44F9-93E2-F2F45026D9AA.jpeg
    276.6 KB · Прегледи: 40

Дончо Иванов

Редовен Потребител
И как звъни като я тряснеш от 570 метра . Гонговете на 360 и 570 са от такова . От друго не звъни така и не издържа .
Аз съм бил(карал )всичко-като се почне от Т34-85 и се мине през 54,55,62,72,Гвоздика,БМП.и няколко други бронирани машини.Само веднъж са стреляли по мен(машината)и то защото кашиците им се сторило,че бързам.Звука от стрелбата е като слаба градушка.
 

Deadbul

Новодошъл
Здравейте, искам да попитам някой дали се е пробвал да напомпа въздушна пушка Hatsan BT65 на триста, 300 бара и какви са резултатите, какво се случва, има ли рискове за пушката и стрелеца, моща, началната скорост с колко се вдига и т.н. Чувал съм, че помпата се чупела, но за пушката нищо.

Здравейте, искам да попитам някой дали е пробвал да напомпа въздушна пушка Hatsan BT65 на триста,300 бара и ако да какви са резултатите, чупе ли се пушката има ли <span class="corrected">опасност</span> за стрелеца. Чувал съм, че помпата се поврежда но за пушката нищо.
 
Последна промяна от модератор:

Sen

Редовен Потребител
Супер, но в Чеъргъна има ли го моя ретайкъл не знам, ще проверя и там.
Друже, скáлите на оптиките като измервателна единица са едни и същи :)
Това значи, че можеш да използваш отправните точки на всяка една скáла, без значение какви точно символчета са гравирани върху лещата. Опитвам да опростя: ако "ретикъла" на оптиката ти е в милрадиани, можеш да използваш всяка друга скáла в същата мерна единица милрадиани, за да разбереш къде да се целиш. Опростявам още с пример, за да е по-ясно: ако скалата на оптиката ти е Мил и с чертички, а скалата в чеъргън е с дотове, то при показание на чеъргън да се целиш на втори дот ти знаеш, че на твоята оптика можеш да се целиш на втора чертичка :) Просто една и съща мерна единица, обозначена по различен начин на стъклото. Същото важи и за ъглови минути.
Така че няма нужда да търсиш точно твоята скала в балистичен калкулатор.
 
Нагоре