DIANA

Kameno Karp

Редовен Потребител
ВС - балистичния коефицент на чашката. В приложението има данните на повечето чашки. Намираш тези с които стреляш, избираш ги и приложението само ще попълни полетата свързани с чашките.
Screenshot_2021-06-21-10-15-23-197_com.borisov.strelokpro.png Screenshot_2021-06-21-10-15-13-771_com.borisov.strelokpro.png
И естествено за да въведеш скоростта, първо трябва да я замериш с хрнограф.
 
Последна промяна:

koki_84

Потребител
Благодарско, ясно.
Замерил съм я с хронограф - 280м при 0,95 чашка
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Тия чашки не са ли прекалено леки за тая пушка? Моята Диана даваше най-добри резултати с 1.175 в 5.53.
В про версията има вкарани повече оптики ( скалите им). Иначе калкулатора си е същия.
 

koki_84

Потребител
Ами да ти кажа при прострелване на 20м, дупка в дупка на 100 м ми даде най добри резултати с H&N 0,95 събра ги в мишена, кутия за съчми-голямата от 500 бр на JSB.
С 1,175 има по- голямо разсейване.
 

koki_84

Потребител
Тия чашки не са ли прекалено леки за тая пушка? Моята Диана даваше най-добри резултати с 1.175 в 5.53.
В про версията има вкарани повече оптики ( скалите им). Иначе калкулатора си е същия.

Ами за скалите на мен ми трябва за Vector Marksman 4.5-18x50, MB-N1 мисля че беше, ако има някой прото да ми каже дали я има да не давам пари излишно.
Благодаря!
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
А на zero distance и на scope height какво се попълва

Я го кажи на Български.
Мога да ти пратя АРК-то на про версията.
Сега разгледах и такава оптика няма. Може с актуализациите да са я добавили. Аз не съм теглил приложението от Плейстора и не мога да актуализирам. Но на мен не ми и трябва де.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Това дето съм го цитирал в предния пост. Аз Английски не знам и приложението ми е на Български.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Без първа нула(на колко метра ти е на кръста попадението) и височина на оптиката(грубо разстоянието между оста на цевта и оста на оптиката), няма да ти е коректна параболата. Но намери си близката нула, защото може и да не я хванеш нея, ако примерно са на 9 и на 30 м двете нули и не си стрелял на близко, да си мислиш че далечната ти е първа.
БК (балистиен коефициент) на проектила, теглото му и скоростта му и тези 2 величини са минимално задължителните константи, които трябва да зададеш, за да получиш адекватен резултат.
Дори и да я няма оптиката с конкретния кръст в базата данни, не е чак проблем. Може да си изкараш пропаданията спрямо метрите както в сантиметри, така и в мил или в мрад и да си ги нанесеш мислено върху твоя кръст.
 
Последна промяна:

joro_ihr

Редовен Потребител
Прицелна нула и височина на разстоянието между осите на цевта и оптиката.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
А на zero distance и на scope height какво се попълва
Zero distance това ти е дистанцията на която си прострелваш пушката 25-50 метра или там колкото си прециниш.
scope height височина на оптиката, това е разстоянието от оста на канала на цевта до оста на оптиката.
Това са си важни стойности, за да ти се получи коректна крива, и да си знаеш корекциите след прострелка.

ПП: До като го въведа текста и двама са ме изпреварили :D
 
Последна промяна:

koki_84

Потребител
Zero distance това ти е дистанцията на която си прострелваш пушката 25-50 метра или там колкото си прециниш.
scope height височина на оптиката, това е разстоянието от оста на каналната на цевта до оста на оптиката.
Това са си важни стойности, за да ти се получи коректна крива, и да си знаеш корекциите след прострелка.

ПП: До като го въведа текста и двама са ме изпреварили :D

Благодаря ти колега, даже и не предполагах какво е.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Да. Дистанцията на която си прострелял пушката. А дали това е първата или втората нула е без значение.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Не е без значение, в приложението е заложена втората. Освен ако не е настроена оптиката с една нула.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Не е без значение, в приложението е заложена втората.
Абсолютно без значение е. Ако нулите ти са примерно на 12 м и на 35 м без значение коя ще въведеш, резултатите които ще ти даде Стрелок-а са едни и същи. Пробвай и ще се убедиш.
Извинявам се за двата поредни поста.
 
Нагоре