Правилно зумиране, на колко и защо?!?

kosmev

Редовен Потребител
Гугъл гугъл ма той ми каза че долните черти на "мрежата" са за определяне на дистанция по раменете на човек...вие нищо не казахте..
В гугъл може да намериш колкото искаш информация, че земята е плоска. Или, че Елвис е жив...
Ама чак, че със скалата на твоята оптика може да измерваш разстояние по раменете на човек , тук май няма кой да се изложи...
Всъщност, няколко страници по назад си загубих времето да ти пратя това:

stupid.png

Явно не го разбираш... Препиши го внимателно в любимия ти гугъл да видиш какво ще ти каже!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Гугъл гугъл ма той ми каза че долните черти на "мрежата" са за определяне на дистанция по раменете на човек...вие нищо не казахте..така че добре че е гугъл:)
И с какво това ти помогна???
Каза ти се, че тази"мрежа" не е за теб кой знае какъв плюс, може да ползваш само хорозонталните черти, защото е мислена за друго, а да не говорим, че е изпълнена от китаеца само за парлама.
По чии рамене ще мериш? На кое увеличение?
Основния проблем ти е, че не искаш да почетеш/понаучиш теорията, за да осмислиш кое, как и защо се получава.
На готово акъл може да се налива и сфунията, но тет а тет, демек някой да ти казва и показва нагледно. Но пак няма да смелиш показаното, ако не искаш да приемаш, а само предаваш.
 
Последна промяна:

Kd5332

Потребител
Постнах това което намерих...там не е само моя ретикъл...и доста добре е обеснено ,и като гледам фирмите с кадърни оптики са две три.всичко останало копира.
Да ще чета но това което ме интетесува за момента.има хиляда клипа как се мери разстояние с маркова оптика.сигурно и ютуб е като гугъл...а руснака дето троши бутилка на 100м със Хадсан 125,сигурно е монтаж.
Не мога също да разбера защо хора който нямат отговор на въпроса изобщо пишат по тема..като част от тях даже не могат да пишат на български език.
Тук се обеснява от позицията на "много знаещи на нищо незнаещи"
Информацията трябва да се подава във разбираем вид за тези който незнаят!!!
Ми отделете един час и влезте в който и да е друг форум и вижте разликата!!!/особено тези за автомобили/
Така ще спечелите повече почитатели и хората ще са доволни.
Kosmev ти пак си на ниво,точно по темата без излишни думи и разбираемо...ако повечето са като теб/не го познавам/отношението на хората ще е друго!!!
 
Последна промяна:

Kd5332

Потребител
Благодаря!!!
Това което ми пращаш е разбираемо и логично!!!знам го още преди да се регистрирам тук,но не мога да си отговоря на три въпроса....
1.защо при прострелка с 1,02гр N&M на 40метра ако я приемем за център/нула/по тежката 1,17 е десет сантиметра НАГОРЕ,в мишената а 1,34 десет надолу от център./пробвано многократно/
2.защо след като сложих оптиката 350гр пушката започна да "рита"/трябва ли да се пребалансира,и като е по тежко общото тегло не трябва ли да е по " неритаща".
3.защо със сръбските чашки от 6лв 5,52диаболо имам по събрани групи от N&M за 12лв.5,50калибър.
И при по трудно влизане в цевта/със сила/не се ли нарушава " полата"или там структурата на чашката което после да пречи при полета/макар че някъде четох че след 10/12см всички чашки се "калибрират" в нарезите!!!
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
По точка 1 :
Колко енергия и на какво разстояние ще я пренесе една чашка, зависи от скоростта с която е изстреляна, от масата й и от балистичния и коефициент. Ето ти един пример. Не много точен към конкретния случай, но доста показателен. Вземаш една топка за тенис. Още една със същия размер но от хартия и друга но от олово. Силата която ти можеш приложи при хвърляне е константна. Коя топка ще хвърлиш най-надалеко!? Ето и пример за ролята на балистичния коефициент. Стрелям със слъгове с тегло 1.645 гр и чашки Редизайн със същото тегло. БК на слъговете е 0.084,а на чашките 0.05.Пропадането на чашките е мноооого по-голямо от това на слъговете.
Та прави са колегите. Чети. Всичко това го има тук и на други места в интернет пространството. Хората наистина се опитват да ти помогнат, ама ти не възприемаш.
Поздрави и успехи в стрелбата.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не е важна цената на чашките, а дали цевта ще ги хареса.
Основна лема при въздухарките.
Всичко има значение : сплавта от кпято са направени, субкалибъра, формата и тогава теглото. Всяка от тези променливи влияе докато напусне цевта и след това при полета.
Докато чашката напусне цевта, тя също влияе с нейните геометрични дадености, фаски и как усвоява порцията въздух,
Всичко това се установява с пуцане и пуцане. А ако се вслушваш в съвети, може и по-бързо да прескочиш някои чесания по темето....
 

Kd5332

Потребител
Не е важна цената на чашките, а дали цевта ще ги хареса.
Основна лема при въздухарките.
Всичко има значение : сплавта от кпято са направени, субкалибъра, формата и тогава теглото. Всяка от тези променливи влияе докато напусне цевта и след това при полета.
Докато чашката напусне цевта, тя също влияе с нейните геометрични дадености, фаски и как усвоява порцията въздух,
Всичко това се установява с пуцане и пуцане. А ако се вслушваш в съвети, може и по-бързо да прескочиш някои чесания по темето....
Знам че не е важна цената...казах го в смисъл че по скъпите би трябвяло да са по прецизно изработени...
Иначе благодаря за съвета


Пък и три кутий за три седмици си е "пуцане":)
 

Kd5332

Потребител
По точка 1 :
Колко енергия и на какво разстояние ще я пренесе една чашка, зависи от скоростта с която е изстреляна, от масата й и от балистичния и коефициент. Ето ти един пример. Не много точен към конкретния случай, но доста показателен. Вземаш една топка за тенис. Още една със същия размер но от хартия и друга но от олово. Силата която ти можеш приложи при хвърляне е константна. Коя топка ще хвърлиш най-надалеко!? Ето и пример за ролята на балистичния коефициент. Стрелям със слъгове с тегло 1.645 гр и чашки Редизайн със същото тегло. БК на слъговете е 0.084,а на чашките 0.05.Пропадането на чашките е мноооого по-голямо от това на слъговете.
Та прави са колегите. Чети. Всичко това го има тук и на други места в интернет пространството. Хората наистина се опитват да ти помогнат, ама ти не възприемаш.
Поздрави и успехи в стрелбата.
Значи съм на прав път от самото начало....
Исках да разбера кой вид и колко грамова чашка ще мога да "хвърля" най надалеч и най събрано....
Благодаря за усилията и отделеното време!!!
 

Kd5332

Потребител
Брей,ама ти много си се охарчил.Три кутии понякога ги стреляме на ден!;):cheers:
Като казах три седмици .три излета демек три дена...
Като почна по три кутий на ден под снимката ми ще пише "редовен потребител":)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ако целта ти е да станеш "редовен потребите" ще станеш.Но ще си останеш в графата вечно питащи
те.Ще ти дам един безплатен съвет.....а именно.Купи си едно що годе сносно ПЦП и стреляй.Хем ще питаш по малко,хем ще изпиташ по голямо удоволствие от стрелбата.Всичко друго е дъра бъра.Няма нужда да ми отговаряш.Наслушал съм се на демагози!;):cheers:
 

Kd5332

Потребител
Заформи се някъв спор:)
Псп ще си купя....
Но мисля че още не съм подготвен за употребата му/и искам да оцените откровенноста ми/а не просто да го купя и 4000лева в килера който да местя при чистене...:)
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Така е, докато не минеш на ПЦП, от теб стрелец не става. Нали?
Това към мен ли е? Ако да...
Вида ВО няма отношение към това дали ще стане от теб стрелец. Мен ме влече точността на големи дистанции, което се оказа непосилно за Дианката ми, въпреки огромното ми желание.
 

xpresident

Редовен Потребител
Едно време не е имало ПП, а само ПЦП. ПП са измислени за да се учат хората да стрелят. Стрелбата с ПП изисква умения, които се трупат с опит и усилия, а не с приказки във форума.
 

Kd5332

Потребител
Прострелка с три кутий накуп за да не казват по опитните колеги че стреляме малко:):):).
Понеже не мога да си сваля кръста"нулата"понеже "up" ми е развит почти до край.приемаме първа черта/дот/под кръста за нула....
Резултати.,
На 20м група над център 4см.
На 40м група под център 4см.
На 50/60/70метра втора трета и четвърта черта отдолу като на 60 поразена жива цел патка...
Връщам се на мишените...
Въпроси...къде ми е нулата...първата и втората...всъщност въпросната нула не я ли правя аз с настройките на оптиката а не балистиката на проектила...
И как да направя разстоянието между двете нули в най стреляните за мен дистанций...между 30 и 60мза да не смятам дотове....
Като завършек да кажа че китайският ментак бушнел от 50лв 3-9х40 сложен на дампата на Гамо издържа над 1000изстрела без да се счупи и държи прострелката като съм я оставил...незнам дали е правилно да я возя в багажника без да я свалям при всички дупки по пътищата.
 

Attachments

  • IMG_20210623_173723.jpg
    IMG_20210623_173723.jpg
    158.4 KB · Прегледи: 42
Нагоре