Правилно зумиране, на колко и защо?!?

Kd5332

Потребител
Идеята е че като съм в гора примерно и съм с голямо приближение...губя целта защото виждам малък отсек
 

Kd5332

Потребител
Губя целта когато е на голям зум.пък и гледам че така съветват в този форум по опитните стрелци.
 

kosmev

Редовен Потребител
Пружинка, че и мощна.... с оптика. Докате се престараваш в началото, внимавай да не те бушонира o_O
:D:D:D
 

Kd5332

Потребител
Не е пружинка а е буталце:)и не е в началото че ми е 3та пушка.и ако ме "бушинира" отива в раздел купувам продавам:):):)
 

andi

Редовен Потребител
Явно вече много съм изостанал от новите тенденции при ВО , особено при пружините . Значи доколкото разбрах на механични на 35 метра гамото прави стабилни и постоянни групи под 4 см - това е супер и адмирации и за стрелеца и за пушката. И сега като и е сложена хубава и скъпа оптика 3-9 ще прави същите и по добри групи но вече на поне 70-80 метра. И разбира се е логично че ако се сложи 40 кратна оптика ще се простреля на поне 300 метра, в началото за свикване. С тенденция за 500 , нали затова е оптиката
 
Последна промяна:

Kd5332

Потребител
Не мога да разбера в този форум защо влизате все на "шпагат".
При футбола е задължителен картон.
Никъде не съм написал 500м.
Имам снимки на разтоянието 35м и мишена с попадения на 4см свалена от Вашият форум.
Като гледам че всичките Ви пушки са с оптики не виждам и кое е смешното че питам за прострелка на 1,02 1,17 1,37 грамови чашки на 50метра след като на 35 ги прави на " станиол"...
Не мисля да влизам в безмислени спорове.
Успех.
 

xpresident

Редовен Потребител
За стрелба над 50м както беше писал, простреляй пушката на 50м, с чашките с които единствено ще стреляш. Увеличението на оптиката няма никакво значение, защото при тези дистанции мишената която ще можеш да уцелиш се вижда и на механични. Ако не си разбрал иронията на колегата andi, ще я разбереш като постреляш повечко.
 

Kd5332

Потребител
Племенника ми е ловец ,при това добър,идва си все с дивеч:),
Прострелката на ловното оръжие го правят на 100м.
Тук явно сте само снайперисти,щом стреляте на 50м без оптика.
Стрелям доста
Следващата ми покупка ще е далекомер за да няма спорове за дистанций.
Между другото адмираций че се защитавате дори и когато няма нужда...
Ходил съм на състезания с флоберка далечната 1985г/тогава нямаше оптики а само диоптрични мерници/така че доста съм пострелял...
Успех
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ходил съм на състезания с флоберка далечната 1985г/тогава нямаше оптики а само диоптрични мерници/така че доста съм пострелял...
Успех
Колега,ами заповядай на 19.06.21 в Стара Загора от 9часа.Ще се събираме с флоберки ;)Може и с диоптрика може и с оптика.Както ти харесва!:cheers:
 

Kd5332

Потребител
Благодаря!!!работя на смени и съм на работа...малко ми е и далече но ще направя всичко възможно да се видим..
Хубав ден
 

xpresident

Редовен Потребител
Увеличението на оптиката няма никакво значение, защото при тези дистанции мишената която ще можеш да уцелиш се вижда и на механични.
Тук явно сте само снайперисти,щом стреляте на 50м без оптика.
Явно не се изразявам така, че да ме разбереш. Тъй като точността на пушката е малка, мишената която можеш да уцелиш на 50-70м, ще я виждаш достатъчно ясно при увеличение х1. Оптиката ще ти помогне чрез скалата за по-лесно прицелване и чрез милдота, за да си направиш корекция за пропадането.
Ходил съм на състезания с флоберка далечната 1985г/тогава нямаше оптики а само диоптрични мерници/така че доста съм пострелял...
Ами от тук сам си направи извод.
Може пък да има доста балерини?! ...Не само ти си задаваш този въпрос.
Да не се чувствяш ощипан нещо? Има форуми в които тона е по-нежен, но тук е малко като в казармата.
 

Kd5332

Потребител
Балистиката на флоберката няма нищо общо с балистиката при пружинните пушки и не виждам защо ги сравнявате!!!
Ако Вие виждате над 50метра при увеличение х1 и х9 едно и също,значи имате проблем със зрението/аз ги виждам различни/
Много отклонихте темата за настройка на оптика зум и тн.
Съжалявам че попитах.
Ще се справя с четене а не с писане.
В ютуб има всичко/стига да знаеш езици/
Не се дразнете на новите!!!!
И вие не сте родили знаещи всичко,или може би греша!!!
Повече аз няма да пиша по темата.
/поне не днес:)/
 

gary m

Редовен Потребител
Балистиката на флоберката няма нищо общо с балистиката при пружинните пушки и не виждам защо ги сравнявате!!!
Ако Вие виждате над 50метра при увеличение х1 и х9 едно и също,значи имате проблем със зрението/аз ги виждам различни/
Много отклонихте темата за настройка на оптика зум и тн.
Съжалявам че попитах.
Ще се справя с четене а не с писане.
В ютуб има всичко/стига да знаеш езици/
Не се дразнете на новите!!!!
И вие не сте родили знаещи всичко,или може би греша!!!
Повече аз няма да пиша по темата.
/поне не днес:)/
Relax buddy, :).
We speak all languages here. Хумор.:)
Всички нови въпроси получават същото.;).
If Astra shot springers this would be a comedy forum.
 

lynx

Редовен Потребител
Не мога да разбера в този форум защо влизате все на "шпагат".
При футбола е задължителен картон.
Никъде не съм написал 500м.
Имам снимки на разтоянието 35м и мишена с попадения на 4см свалена от Вашият форум.
Като гледам че всичките Ви пушки са с оптики не виждам и кое е смешното че питам за прострелка на 1,02 1,17 1,37 грамови чашки на 50метра след като на 35 ги прави на " станиол"...
Не мисля да влизам в безмислени спорове.
Успех.
Колега, ти явно не можеш да схванеш намеците на колегите.
Ще се опитам с две изречения да ти разясня какво искат да ти подскажат хората, без да те засегна.
Пушката ти е с така нареченото "газово бутало", което според теб е някакво огромно предимство, което заменя механичната пружина.
За съжаление това не е съвсем вярно и не очаквай чудеса и точност като при ПЦП пушките.
Да, пушката е малко по-безшумна, по-приятно се зарежда и стреля, но въпреки всичко си остава пружинна пушка.
При този клас пушки 50 метра се приема като пределна дистанция, някои колеги стрелят и на много по-големи дистанции с такива пушки, но те имат дълги години опит, което е най-важното при стрелба с пружинна пушка. С две думи, с ПЦП и новобранците правят супер мишени, но с пружинна пушка се иска много и много практика, за да се научиш да изкараш максимума на оръжието.
Като ще пробваш стрелби на 50 метра, нулирай си оптиката на 50 и постреляй малко за проба, за да придобиеш представа каква е разликата от 30 до 50 метра и тъй като си учил геометрия, ще разбереш приблизително какво ще се случва като закараш мишената по-далеч.
За чашките, трябва да си уточниш с кои правиш най-прилични мишени примерно на 25 или 35 метра и да стреляш само с най-добрите ако търсиш най-добри резултати. Това се отнася за всички пушки, първо си намираш най-подходящите чашки и тепарва започват експериментите.
Форумът е предимно с мъжко участие и ще ти се наложи да привикнеш на жаргона и черния ни хумор. Постреляй малко и нещата ще започнат да ти се изясняват. Доста бързо ще се впишеш в гилдията, стига да не си прекалено тънкообиден.
Успех ти желая.
 

jony

Потребител
Колега Kd5332, като ти гледам пушката и начина по-който я ползваш с разхотки в гората, това значи че стреляш предимно по- подвижни мишени и дистанции 10-50м, така че изобщо не ти трябва оптика. Стреляй така поне 1год и се научи да боравиш достатъчно добре с механичните мерници. Оптиките се ползват от колегите за стрелба по мухи и комари на 50-80м.
 

Kd5332

Потребител
За комари си имам "репелент":)
Не не съм се обидил на никой,даже с двама сме приятели
вече!!
Знам че пушката ми не е пцп.ако исках щях да си купя такава но не намирам смисъл за моите изисквания.
Стрелял съм с три вида пружинкини не можете да ме убедите в пъти по " меката"стрелба на ГП...ако исках също пушка над 24джаула.щях да си купя такава....гледал съм мощност и точност да са в равновесие.пушката е отлично балансирана и като я дъжа на "кантар" два пръста пред спусъка седи водоравно...като сложа оптиката незнам...Второто ме изискване бе мек и регулируем спусък...има го,третото ми изискване бе дампа...не да я купувам отделно...има си я разработка на Гамо.за цевта проверих...няма нищо общо с турските локуми.4/5/6....
Сега оптиката съм я взел на моноблок с два болта имам и дъмпер на пушката,ще я свалям и ще я слагам само при нужда.даже се замислям как да "вградя* на мястото на болтовете две съчми с пружини и само да я " щракам"отгоре,доволен съм и от нейните мерни прибори.по принцип съм късметлия и може да съм попаднал на единична читава бройка на марката Гамо която толкова много се оплюва тук.мислех за хадсън 125 но ще ви пусна клипове на един луд руснак който чупи бутилки на 100метра...чупи и един кашон оптики...и мога да разбера защо тр да купува копие на нещо вместо самото нещо..
Сега по темата...
Стрелях на 50м с чашки1.02.център на прицел...с 1.17 десет сантиметра нагоре при същият мерник...сега съм взел 1.34 H$N barakuda за да видя дали ще е тежка...
Ако падне по ниско оставам на 1,17...
Ако вдигне още нагоре оставам на нея...
За кинетични енергий и балистики сега не ми се говори..аз така ги прострелвам.
Второ..пиша тук защото ми се ще да ми обесните полумесеците и квадратите под хоризонталната черта за какво са...
И прилагам чертеж на това как искам да я прострелям на метри/дали съм прав/
Това е
 

Attachments

  • _20210521_200452.JPG
    _20210521_200452.JPG
    69.7 KB · Прегледи: 61
  • IMG_20210520_175713.jpg
    IMG_20210520_175713.jpg
    168.2 KB · Прегледи: 59
  • IMG_20210519_070822.jpg
    IMG_20210519_070822.jpg
    225.6 KB · Прегледи: 58
Последна промяна:
Нагоре