Новобранец

z00mche

Новодошъл
Здравейте момчета ! От няколко години се чудя ,дали да не си купя въздушна пушка и момента май настъпи.Доста изчетох последната седмица , гледах клипчета , тъкмо се спра на някакъв модел и като видя цената (която е четитицифрена и се учудвам) .Нямам много свободно време и ще стрелям рядко , по кенчета , капачки , бутилки и такива неща.
Ако можете да ми предложите нещо , което не надвишава да речем 400 лева (по възможност да има оптика ) Спрях се на марката Gamo , и по точно модела Vermint Velocity - само дето го няма в България.
Главно от изчетеното разбрах ,че Weihrauch , Diana са доста добри

Предложенията могат да включват обикновени пружини или газови такива.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Добри са и Walther и Umarex. Погледни и Cometa Fenix-400. Ако ще е Gamo, най-добре да е CFX. Останалите модели на Gamo, не ги харесват много, тук във форума.
 
Последна промяна:

Kd5332

Потребител
Щом ще стреляш рядко и по кенчета капачки и тн вземи си китайка В2/В3...50/70лв и оптика за 20лв и ти остават10/20лв за съчми 5кутий по 2/3лв и си на 100лв тотал.
Според мен за твойте "изисквания" 400лв са много и са пари в "килера" но все пак ти решаваш...
 

z00mche

Новодошъл
Щом ще стреляш рядко и по кенчета капачки и тн вземи си китайка В2/В3...50/70лв и оптика за 20лв и ти остават10/20лв за съчми 5кутий по 2/3лв и си на 100лв тотал.
Според мен за твойте "изисквания" 400лв са много и са пари в "килера" но все пак ти решаваш...
Китайското най лесно , въпроса е ,че искам точна , добре изглеждаща , мощна пушка за дълго ползване ,,, Все пак ако се задълбочи интереса ми (което мисля ,че ще стане искам читава пушка ) а не китайката дето като изстреля 20 сачми и се сгомняса....
 

Hidden

Редовен Потребител
Китайското най лесно , въпроса е ,че искам точна , добре изглеждаща , мощна пушка за дълго ползване ,,, Все пак ако се задълбочи интереса ми (което мисля ,че ще стане искам читава пушка ) а не китайката дето като изстреля 20 сачми и се сгомняса....
Точна и мощна пружинна пушка няма как да си купиш - тезо две неща си противоречат. Има причина старите спортни пружиини пушки за печелене на медали да са слаби по сегашните разбирания. Според мен (а и не само) оптималното отношение сила:точност ти го дава пружинна пушка, стреляща с около 16 дж.
Има и друго - колкото по-мощна е една пружинна пушка, толкова по-здраво блъска в карантията ѝ буталото - следователно по-вероятно е неюо да ѝ се строши поради високите натоварвания. Е, може и дълго да не се повреди , но цената скача.
За тия пари може да си вземеш наистина една Комета 400 както ти е препоръчал колегата - тя стреля с около 21 дж. Бих препоръчал модела с дървен приклад, дълга цев и телена пружина.
Колегата Kifa беше дал добри отзиви и за тази пушка, която ти влиза в бюджета:
https://gunshop.vertex-bg.net/Shop/Product/Въздушна-пушка-Ruger-Air-Scout-45-mm-5b4de77324d21
или от тази:
https://zarimex.eu/ruger-air-hawk
Нека той уточни.
 
Последна промяна:

z00mche

Новодошъл
Точна и мощна пружинна пушка няма как да си купиш - тезо две неща си противоречат. Има причина старите спортни пружиини пушки за печелене на медали да са слаби по сегашните разбирания. Според мен (а и не само) оптималното отношение сила:точност ти го дава пружинна пушка, стреляща с около 16 дж.
Има и друго - колкото по-мощна е една пружинна пушка, толкова по-здраво блъска в карантията ѝ буталото - следователно по-вероятно е неюо да ѝ се строши поради високите натоварвания. Е, може и дълго да не се повреди , но цената скача.
За тия пари може да си вземеш наистина една Комета 400 както ти е препоръчал колегата - тя стреля с около 21 дж. Бих препоръчал модела с дървен приклад, дълга цев и телена пружина.
Колегата Kifa беше дал добри отзиви и за тази пушка, която ти влиза в бюджета:
https://gunshop.vertex-bg.net/Shop/Product/Въздушна-пушка-Ruger-Air-Scout-45-mm-5b4de77324d21
или от тази:
https://zarimex.eu/ruger-air-hawk
Нека той уточни.

Тези gas spring или там как се водят по здрави ли са от обикновена пружина ?
 

Hidden

Редовен Потребител
Водят се газови пружини на български. Зависи какво имаш предвид под "по-здрави". Ако имаш предвид по-мощни - не, не са. Ако имаш предвид по-дълготрайни - отговорът е донякъде - в идеалния случай са по-устойчиви и повишават точността, но понякога изпускат и дават дефекти. Телените определено са по-безпроблемни в пушка до около 20 дж.
 

z00mche

Новодошъл
Водят се газови пружини на български. Зависи какво имаш предвид под "по-здрави". Ако имаш предвид по-мощни - не, не са. Ако имаш предвид по-дълготрайни - отговорът е донякъде - в идеалния случай са по-устойчиви и повишават точността, но понякога изпускат и дават дефекти. Телените определено са по-безпроблемни в пушка до около 20 дж.

Да , още не мога да разбера съкращенията , видях gas spring - ама газова пружина и си представям тези газови амортисьори (предполагам е на подобен принцип), които са на офис столовете.Значи ще редактирам темата и ще включа и тези газови пружини.Ами ако е над 20 джаула трябва ли регистрация в полицията ?
 

Hidden

Редовен Потребител
Трябва да я обявиш в районното по лична карта ако е 24 дж или повече.
 

Kd5332

Потребител
Следващо ниво.....крал армс 11s или метеор 1000,по добро качество и мощност до около 200/250лв без оптиката.
Газовата пружина/имам такава/пише че е с 10%по мощна но се съмнявам,плюсът и е че има по малък накат/гарантирам/и е по нова технология.
Аз съм малко хазартен тип и залагам бири/кой каквато харесва:) че ти ще си купиш пушка между 400и 600лв нищо че бюджета ти е по нисък за нея/постоянно нещо със 50/100лв по скъпо ти харесва повече,ако можех да позная и модела щях да стана екстрасенс или маг:)
Успех в избора!!
 
Последна промяна:

z00mche

Новодошъл
Колеги спрях се на няколко модела.Гледах ревюта и т.н но така и не мога да избера.Аз съм си такъв де ... преди да купя нещо проучвам нещата обстойно и тогава действам.Знам ,че ми препоръчахте дървен приклад ,но не ме грабва цвета на тези ,а съм от хората който искат нещата им да изглеждат добре и да ми харесва ... може би единствената с дървен приклад ,която бих си взел е Diana RWS - една красива пушка (която за съжаление я няма налична по сайтовете който гледах)Screenshot_20210513_042108_com.android.chrome.jpg Screenshot_20210513_041202_com.android.chrome.jpg Screenshot_20210513_040717_com.android.chrome.jpg Screenshot_20210513_034324_com.android.chrome.jpg

Това са изборите ми до този момент.
 

Hidden

Редовен Потребител
Вземи си една Комета 400, но с телена пружина. Кеф ти с полимерен, кеф ти с дървен приклад. Имай предвид, че дървото частично намалява вибрациите и шума при изстрел. Газовото бутало на Комета често прави проблеми. Другите не ги ти препоръчвам, заради пластмасовите цевни кутии.
Друго- щом като толкова държиш на външния вид може да отидеш в магазина и да разгледаш всяка пушка на живо. Често разликата е голяма, защото тези рекламни снимки със сигурност са обработени.
 

z00mche

Новодошъл
Вземи си една Комета 400, но с телена пружина. Кеф ти с полимерен, кеф ти с дървен приклад. Имай предвид, че дървото частично намалява вибрациите и шума при изстрел. Газовото бутало на Комета често прави проблеми. Другите не ги ти препоръчвам, заради пластмасовите цевни кутии.
Друго- щом като толкова държиш на външния вид може да отидеш в магазина и да разгледаш всяка пушка на живо. Често разликата е голяма, защото тези рекламни снимки със сигурност са обработени.

Благодаря ти за съветите (имаш по някоя бира от мен )! Интересно е ,че в четирите сайта който гледам не виждам комета 400 с пружина , всичко е с газово бутало.
 

venciru

Редовен Потребител
Колегите са прави. Вземи си Комета 400 С газова/о пружина/бутало и си ти. Разликата с телената е голяма и предимставата много. Преди време нямаше и се налагаше да ги правят колеги от форума. Стрелбата с такава "пружина" е много по приятна от с телена. Имах SFX и като му сложих такава от Митака стана перфектна. На Камчия Бай Ачо ( не аз!) не пропускаше "дупето" на легнала АА батерия от 30-35 м. Там си беше полу закрито стрелбище, та това помагаше.
 

Hidden

Редовен Потребител
Колегата didarai казваше един пост, че нямало голямо значение.
Аз препоръчвам телената пружина не защото съм против ГП като цяло, а защото фабричното ГП на Комета прави проблеми. Другият ми аргумент е, че от телена пружина може да се мине на ГП с комплекта, продаван от Комета, но обратното не е възможно толкова лесно.
Ако изборът беше между телена пружина и ГП правено с мисъл от някой колега от Форума, щях да избера ГП.
 

t.marev

Редовен Потребител
Някой сравнявал ли е точността на Комета 400 с ГП и телена? Принципните разсъждения че ГП е много по-добра са ми ясни, но реално колко по-голяма точноат дава проверявано ли е?
Ми кой да ти каже?! Те тия дето имат Комети, не пишат У форума....Минали оттук, питали...взели си Комети и си гърмят. Едва ли някой е сменял едната пружина с другата...то става трудно пък и май скъпо....Не мисля че ще има разлика в точността, тя точността зависи от ЗПУ. На моето ГАМО като сложих ГП, пак си цели колкото Аз мога, само дето дупчи повече и не дрънчи. На Браунинга също сложих ГП, там ефекта беше двоен - вдигна мощността, но падна силата за зареждане. Дали се е подобрила точността не знам, щото още и доизкусурявам нЕкои дреболии, но едва ли има промяна. Най-много да има някаква дребна разлика, но тя ще е ако аз съм задобрял. И на двете падна отката и наката, ако това е някакъв фактор при вашата стрелба, дето сами ги подпирате пушките....може и да има подобрение.
 

venciru

Редовен Потребител
Някой сравнявал ли е точността на Комета 400 с ГП и телена? Принципните разсъждения че ГП е много по-добра са ми ясни, но реално колко по-голяма точноат дава проверявано ли е?
На Комета - не, на CFX - да. Не говорим за добри стрелци като теб например, а за любители като мен и питащият. За мен лично имаше голяма разлика, но точно колко едва ли ще мога да конкретизирам. И предимствата са не толкова в фантастично по голямата точност, колкото в удобството при стрелба. Когато си стрелял с една и съща пушка с ТП и с ГП почваш да я цениш. Става дума за обикновенни хора, любители, стрелящи само за кеф, а не за майстори като вас, търсещи някакви големи постижения - спортни, състезателни или за самият себе си. Въпреки, че като се замисля и Бай Ачо откри осезаема разлика, а доста от по старите членове на групата и не само, помнят как стреляше той.
Написаното по горе не е принципно, а лично мнение от лични впечатления и да не се счита за меродавно и всеобщо важащо!
Успех с избора на авторът на темата.
 
Нагоре