Kral Arms

llcoolj

Редовен Потребител
Да ти кажа , цените са истински но за в Турция мисля. Поне на такива цени ги намирам в турски сайтове. Но определено има нещо гнило. Аз му писах , веднага ми отговори макар ,че беше късно. Честно казано изглежда съмнително. Някой друг ако има повече инфо да сподели.
Във форума е писано за въпросната обява: https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Измамници-в-olx.11946/
 

Неразбиращ

Потребител
Здравейте на всички, изчетох всички публикаций във форума. Опитах се да направя нещо с моя Крал Джъмбо 5.5 на база на това, което съм прочел от тук, е може би не точно. Значи, отвора на тапата е фабрично 6мм и малко, несъм го пипал. Отвора на клапанното тяло беше фабрично 4мм, разширих го на 5мм,прохода през цевната кутия го разпробих на 4,8мм защото ме беше страх да не нараня резбата. Регулатора на 4,8мм на елипса, цевта на 4,2 към 4,8мм на конус. Клапана от полиамит на Ф11мм, шока в стеснения участък го изпилих малко до около 2,4мм. Иглата на дотиквача малко изпилих, в предния край е 2мм на конус и с тъп връх. Пружини несъм сменял защото не намерих никъде. След всичките тия неща скороста ми се вдигна от фабричните 180-185м/с на 235-239м/с при 190бара налягане и чашки JSB 1.175гр. Натегнах пружината на ударника с един оборот (не позволява повече, че неиска да зарежда) и това е. Чесно казано очаквах много повече четейки вашите публикации и това което сте постигнали като скорост и мощност.
 

Mitaka588

Потребител
Здравейте на всички, изчетох всички публикаций във форума. Опитах се да направя нещо с моя Крал Джъмбо 5.5 на база на това, което съм прочел от тук, е може би не точно. Значи, отвора на тапата е фабрично 6мм и малко, несъм го пипал. Отвора на клапанното тяло беше фабрично 4мм, разширих го на 5мм,прохода през цевната кутия го разпробих на 4,8мм защото ме беше страх да не нараня резбата. Регулатора на 4,8мм на елипса, цевта на 4,2 към 4,8мм на конус. Клапана от полиамит на Ф11мм, шока в стеснения участък го изпилих малко до около 2,4мм. Иглата на дотиквача малко изпилих, в предния край е 2мм на конус и с тъп връх. Пружини несъм сменял защото не намерих никъде. След всичките тия неща скороста ми се вдигна от фабричните 180-185м/с на 235-239м/с при 190бара налягане и чашки JSB 1.175гр. Натегнах пружината на ударника с един оборот (не позволява повече, че неиска да зарежда) и това е. Чесно казано очаквах много повече четейки вашите публикации и това което сте постигнали като скорост и мощност.

Странно, моят puncher breaker в заводски вид вадеше 260+ мс с JSB 1.175 . А цевната кутия мисля че е еднаква.
След интервенциите, които съм направил(на база на това което съм прочел тук) и почти съвпадат с твоите, вече хвърля H&N 30gr с 278мс. Но съм сменил пружини те на клапъна и удърника.
 

Неразбиращ

Потребител
Странно, моят puncher breaker в заводски вид вадеше 260+ мс с JSB 1.175 . А цевната кутия мисля че е еднаква.
След интервенциите, които съм направил(на база на това което съм прочел тук) и почти съвпадат с твоите, вече хвърля H&N 30gr с 278мс. Но съм сменил пружини те на клапъна и удърника.
 

Jorom

Редовен Потребител
Колега, не пиши поредни постове! Редактирай си постовете!

Новата ми придобивка Kral KNIGHT W - 6,35 мм фабрично беше доста удушена!
1,64 ги стреляше с 270м/с
2,2 ги стреляше с 235м/с
при налягане около 210 бара

Метнах го с тунинга още на следващия ден!
премахване на регулатора и затапване със стоперни винтове 8мм на отворите и Локтайт на резбата
клапана беше 12 мм, намалих го на 10,2мм
Фабрично ТП - 4мм, отвор на цевта и клапанното тяло също 4мм
Разпробиване на отвора на клапанното тяло на 5,2мм, ТП 5,2мм, отвор на цевта 5,2мм
клапанното тяло около щока го разширих с дремел!
Перфектно пасване на отворите на клапанно тяло към ТП и на ТП към цевта с помощта на ендоскоп!
Разпробиване на фланеца между бутилката и клапанното тяло с 5,2мм

Цевите ги въртях с дрелката за да видя имат ли кривина, абсолютно прави са!
Не че имаше нужда, но като ще е гарга, да е рошава - взех че направих и фаска със винтоверта и сачма от лагер

Без да пипам пружината или други подобрения които не съм изброил, замерих скоростите при 210 бара налягане

1,64 вече ги стреля с 330м/с
2,2 ги стреля с 290м/с

На практика Knight-а се изравни с Бигмакс Х, и той стреля 1,64 със 330 м/с, разликата е в 2,2 където БМ ги стреля със 300 м/с

IMG_20210429_012206.jpgIMG_20210430_210733.jpg IMG_20210430_224533.jpg IMG_20210430_224601.jpg Snapshot000005.jpg Snapshot000006.jpg
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Не се стърпях и пуснах няколко чашки вкъщи все пак да видя как е като точност новата ми пушка Knight 6.35, сложих оптика Konuspro 6-24х44
Талпата е от чам, 58 мм дебела, стрелях от 12м със СпотОн 2,85 гр и, както и БМ и тази ги стреля сравнително точно
Забравих да измеря стъпката на цевта, но съм сигурен че цевта е същата като на БМ, и той ги стреля добре на не много голямо разстояние, за разлика от Екинокс 6,35
Екинокс-а ми 6,35 е със стъпка 450 мм и въпреки че и него съм го докарал до същата мощност като Кnight-а (250м/с със 2,85г SpotOn),дори и на това разстояние изобщо не ги понася и ги пилее 2,85 грамовите Спотони дори и да са подбрани с микромер
Всъщност по талпата съм стрелял с много по-малко налягане от 200 бара както съм написал, почнах на 200, но стрелях преди турските с ЖСБ 2,2 и 1,64 след последния изстрел със 2,85 налягането беше паднало на 170 бара според зарядната станция Крал, а тя е с хубав разграфена скала на манометъра за разлика от Хасанските


IMG_20210502_135243.jpg IMG_20210502_135221.jpg IMG_20210502_135323.jpg
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Аз си имам тертип на работа! След като разпиля пушката, първото което правя е тест вкъщи със стрелба на 12 м, тази първия тест го мина успешно! Едва ли днес е най-подходящия ден за стрелба където и да било, но не можах да се стърпя да видя как е поне на близко Ако не вкарва в една дупка на 12 м , няма никакъв смисъл да я изкарвам от вкъщи! Следващия тест ще е вече на 50м и 100м, ако се представи добре на 50м. Благодарение на този ми начин на тестване съм си спестявал няколко пъти излишно ходене по поляни, заради недостатъчно добра фаска и тн
Всъщност тествах Спотоните 2,85 гр които с пушка която не ги харесва на това разстояние ги пилее на различни посоки, тази поне ги стреля на едно място
А че ми беше интересно да я видя как дупчи дебелата талпа, така си е. :cheers:
 
Последна промяна:

bateelmo

Потребител
Колеги някои знае ли от къде мога да намеря саидлевър за пунчер или друг модел крал? Ако не ще се налови да го изработвам , ама не ми се прави.
 

shaman

Редовен Потребител
Заиграх се малко с bigmax-x.. сложих малко по-яка пружина на бойния клапан и няколко други интервенции и ето резултата: в синьо преди в зелено след…
261D00A9-3752-4943-9354-FBF540B15153.jpeg
Мощността падна малко, но вместо 30 прави над 100 изстрела в плато :)
 

Gatio

Потребител
Здравейте, моля за съдействие:
Търся си клапа за puncher np01. От Русе съм.
Разчовърках моята и сега....грижи.
Благодаря предварително!
 

jony

Потребител
Колега Gatio , ако ти трябва полиамидно уплътнение , извади го , снимай го ,дай размери и ще ти се направи.
 

Gatio

Потребител
Понеже днес доста ме сърбяха ръцете, отидох и си купих малко полиамид. Поиграх си и направих нещо, но утре ще го пробвам дали уплътнява добре. jony, благодаря за отзива, ако утре пак изпуска ще там размери..
Т.е. те размерите са следните: полиамид ф10, дължина на детайла 4мм, отвор в центъра 4мм.
 

Неразбиращ

Потребител
Аз немога да намеря от никъде пружини.
Колега, Jorom ако твоята е удошена където ги стреля с 270м/с значи моята е направо затъкната с тези 177-180м/с. И е 5.5 с JSB1. 175. Немога да разбера откъде идва проблема за да ги плюе с толкова ниска скорост, камо ли да го отстраня. Ако имате желание помагайте! Предварително благодаря!
 

Jorom

Редовен Потребител
Ами въпрос на изразяване, в никакъв случай 270 м/с при 1,6 грама не е слабо, но след като извадих само от оптимизиране на отворите по пътя на въздуха 60 м/с (30 J) без натягане на пружина, за мен е айде да не е удушена, но да кажем скопена при този потенциал който има пушката 2,85 гр ги мята с 250 м/с (89 J)
Сега мернах Сорти-то 5,5 ами то 1,64 ги мята със 160 м/с, а Баракудите 1,37 със 175 м/с но е разпилено разбира се...всъщност аз неразпилени ВО нямам, с едно изключение - единия ми БМ, но той е достатъчно силен и без разпиляване

Каква е пушката ти, проверил ли си в какво състояние са О-пръстените по клапанното тяло, цевта, вътре в цевта също?
Светни с фенерче до дотиквача и погледни през цевта, ако виждаш светлината вътре в цевта трябва да смениш о-пръстена! (Това се прави БЕЗ чашка в цевта разбира се!)
 
Последна промяна:
Нагоре