Варненска група - SEA WOLVES

venciru

Редовен Потребител
не мога да я заредя поне 100-150 бара.:cheers::pumping::sniper2:
Е, то това ти е и късметът де! Засега...
Поне послушай Макс да няма никой около теб в сюблимния момент! Ама наистина!
И верно ли не усети иронията в поста на Dominus :wall: ??
 

sts1969

Редовен Потребител
Няма проблем, от доста време пуцам с нея цамо дето не мога да я заредя поне 100-150 бара.:cheers::pumping::sniper2:
Абе ти какви глупости вършиш, дай да се видим на Китка някой път, да постреляме с нормални пушки, може да ти просветне защо всички ти даваме акъл и те предупреждаваме. Поне се свържи с Миро-анубис от Варна, той има опит с направата на самоделки, ще ти даде съвети.
 

venciru

Редовен Потребител
Светльо,
Какво ти направи Миро, та му натрисаш такъв клиент ?? А и той не обича много, много да му дават акъл и наклон, а Трайката си "знае" всичко. Пък гледаме, че и може. На Китка - само с "нормални" пушки! И пистолети де..
 

Pana

Потребител
Тук всички играем във филма "Спасяването на traika65" :D
Човек, наистина се вслушай в съветите. Поне си вземи както те посъветваха цилиндър с клапан от Хатсан. Погледни от хубавата страна, ще имаш значително по-малка вероятност да се утрепеш, следователно повече земно време да твориш. И мани тия лакърдии за страха от мечките за да не излезе, че ентусиазмът ти е доста повече от торбата с късмета.
 
Последна промяна:

Lighthammer

Редовен Потребител
Човекът може да има финансови затруднения и як ентусиазъм (кой не е минавал през това?), не му скачайте толкова тежко. Аз предлагам някой ако има някъв от тези чаркове, не му е нужен в момента и може да си позволи известна финансова загуба, да му драсне едно лично съобщение (все пак не публично, за да не го смущава) и да му го подари, така проблемът ще се реши бързо, лесно и почти безболезнено.
 

xpresident

Редовен Потребител
Аз съм се виждал с колегата, преди няколко години на Камчия. Тогава пушката му беше още в начален стадии и не можеше да стреля. Не мисля че става въпрос за финансови затруднения, просто е творец и иска да направи от нищо нещо. Дано внимава какво прави и не пострада.
 

ssh22

Потребител
Както колегата Пеко е писал в подписа си малко по-горе: "Английски форум: питаш нещо и ти отговарят. Руски форум: питаш нещо и в замяна също те питат нещо. Български форум: питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!!!".
Една от причините да съм регистриран 2018г, а да имам само няколко коментара ;)
 

venciru

Редовен Потребител
Когато питаш разумни неща (и не застрашаваш най-малко своя живот или здраве). получаваш полезни отговори. След което пишеш например това:

съобщение
ssh22Новодошъл
Публикации:
4
от:
Варна
Сега видях, че цените им са без ддс.. което е дори 21% :)
Мерси за инфото!

И това, че даден човек не знае нещо, не значи, че е тъп. И аз самият не знам колко много неща не знам. Но определено не са малко. Още по малко тъп е този, който се опитва (доколко успешно или не е друг въпрос) да помогне на някой да не пострада сериозно. Колегите (включително и аз) са съвсем добронамерени и се стремят именно към това.
Добре дошъл и успех с избора и покупката на ВО.
Лек и успешен ден на всички.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Както колегата Пеко е писал в подписа си малко по-горе: "Английски форум: питаш нещо и ти отговарят. Руски форум: питаш нещо и в замяна също те питат нещо. Български форум: питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!!!".
Една от причините да съм регистриран 2018г, а да имам само няколко коментара ;)
Колега ssh22
Причините да не си писал във форума могат да са много....няма и да ги изброявам!
Но въпросният "творец" е създал ВО което ще използва въздух под високо налягане,а не дървена скулптура!Ако ти не си виждал какви поразии прави гръмнала бутилка под високо налягане,аз съм виждал.
Мисля ,че добре правят колегите като го предупреждават за евентуалните последици.
А пък ти ако искаш си пиши,ако искаш само гледай сеир!;):cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
Примера ти е абсолютно неуместен.
Неглижирането на подобни проблеми е по-опасното в случая. Поущряването също.
Лошото е, че един ден, излизайки някъде да постреляш се срещате със същият този човек и в един момент, ако имаш късмет осъзнаваш че до теб някой си играе на тото.
Проблема е че нямате червени лампи на челата, че като ви види човек от далеко да се изнася по-бъризчко. Иначе сте чувствителни на тема забележка.
Къв е този българин дето си позволява да ти прави забележка?
Хабер нямаш как ще бъдеш натирен ако си сред англичаните, които споменаваш, че и ще те докладват веднага, колко си опасен и ако ти се размине без съд ще биеш шапка в тавана.

Аз съм настръхвал при вида на цилиндър, който се беше раздул при резбите и беше готов да изстреля някоя от тапите, само защото някой беше решил, че щом тръбата е безшевна може да си прави цилиндър. Какво значение тук има някакъв си материал и всички онези параметри и тество задължителни за подобен съд.
Ама вие си слагайте тръби от каквото искате. Няма се набутвате я. Може и пожарогасители да ползвате за бутилки. Да не се набутвате. Ония са по 300 + лева.

Навремето имаше един термин - Безопасност на труда.
Имаше и едни такива табели в работилниците "Миг невнимание, цял живот страдание."
Истината е че ако не уважаваш безопасноста на труда, рано и ли късно си плащаш.
Никой на никого не пречи да си прави самоделки, но подобни "Взех тръба от помпа, па реших да я надуя поне на 100 бара" смяташ ли за отговорно, при положение, че поне можеш да си вземеш един асански цилиндър?
 
Последна промяна:

ssh22

Потребител
Проблема е че нямате червени лампи на челата, че като ви види човек от далеко да се изнася по-бъризчко. Иначе сте чувствителни на тема забележка..... Хабер нямаш как ще бъдеш натирен ако си сред англичаните, които споменаваш, че и ще те докладват веднага, колко си опасен и ако ти се размине без съд ще биеш шапка в тавана.
Виж сега. Нито ме познаваш, нито нищо, че да ми говориш така. А това което споменавам е просто цитат, който дори не съм писал аз. Взет е от подпис на колега, писал малко по-нагоре.
Още по малко тъп е този, който се опитва (доколко успешно или не е друг въпрос) да помогне на някой да не пострада сериозно. Колегите (включително и аз) са съвсем добронамерени и се стремят именно към това.
Никъде не съм писал такива неща. Цитата се отнася се за другата страна - за този/тези на който/които му/им обясняват, а не за обясняващите. А "тъп" в случая е метафора.

Човека ви пита нещо и вие му се нахвърлихте всички, какво щяло да стане ако гръмне бутилката ... един, двама, трима, четирима, петима почнахте да му "солите", вместо просто да вметнете забележка за рисковете и да му отговорите на въпросите. Всеки си има глава на раменете и си носи кръста. Тук не е мястото "на голям човек, акъл да давате".
Но както и да е ... цитата от подписа на Пеко важи в пълна сила! ;о)
 

venciru

Редовен Потребител
Взет е от подпис на колега, писал малко по-нагоре.
И какво пише човекът с подписа в поста над подписа си?
Ти го плюеш, той мисли, че попа го ръси за здраве!

Всеки си има глава на раменете и си носи кръста. Тук не е мястото "на голям човек, акъл да давате".
Е, нали от самото начало това е целта - даденият голям човек да си остане с здрава глава на раменете! Пък и с другите части на тялото. Във форумите по едно или друго време всеки пита за нещо някой. Нали за това са форумите. И ако отговорите от КОМПЕТЕНТНИ хора (подчертавам - нямам предвид себе си!!! ) не са "даване на акъл", то защо е било нужно да се задава въпрос изобщо? Или просто питаш нещо и очакваш само +++++ на своето очакване.
Но както и да е - дали важи прословутият подпис в КОНКРЕТНИЯ случай е въпрос на разбиране. Включително на познаване на материята.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Човека ви пита нещо и вие му се нахвърлихте всички, какво щяло да стане ако гръмне бутилката ... един, двама, трима, четирима, петима почнахте да му "солите", вместо просто да вметнете забележка за рисковете и да му отговорите на въпросите. Всеки си има глава на раменете и си носи кръста. Тук не е мястото "на голям човек, акъл да давате".
Ти искаш да му отговорим,то все едно да отговориш на някой дето пита как да се застреля с пистолет и да му обесняваш.
Много ясно че ще го солим,щом е опасен за себе си и по важно за хората покрай него с действията си.
И точно тук е мястото да се дава акъл на голям човек,ако човека не знае кое,как и защо.
 
Последна промяна:

ssh22

Потребител
И какво пише човекът с подписа в поста над подписа си?



Е, нали от самото начало това е целта - даденият голям човек да си остане с здрава глава на раменете! Пък и с другите части на тялото. Във форумите по едно или друго време всеки пита за нещо някой. Нали за това са форумите. И ако отговорите от КОМПЕТЕНТНИ хора (подчертавам - нямам предвид себе си!!! ) не са "даване на акъл", то защо е било нужно да се задава въпрос изобщо? Или просто питаш нещо и очакваш само +++++ на своето очакване.
Но както и да е - дали важи прословутият подпис в КОНКРЕТНИЯ случай е въпрос на разбиране. Включително на познаване на материята.

Ще ти отговоря на въпроса - "Английски форум: питаш нещо и ти отговарят. Руски форум: питаш нещо и в замяна също те питат нещо. Български форум: питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!!!"
 

venciru

Редовен Потребител
На кой въпрос?
Ааааааа, имаш предвид риторичния. Ясно.

Цитата се отнася се за другата страна - за този/тези на който/които му/им обясняват, а не за обясняващите. А "тъп" в случая е метафора.

Е, тогава защо цитираш моя пост? Може би е по уместно да се обърнеш към "този/тези на който/които му/им обясняват, а не към обясняващите" , съдейки от ТВОЯТ цитат. Ако от регистрацията ти в "далечната" 2018 си попрочел поне маааалко във важните теми щеше да ти се изЯсни реакцията на всички (освен твоята разбира се). Тук се цени главно безопастноста и то не само своята, а и на другите. И ако цената да се разминат някои злополуки е да се опиташ да обясниш на някой "колко е тъп (метафорично разбира се)" - може би цената си струва. Но тук случая изобщо не е такъв. Никой никъде не е изказал мнение за умствените способности на някой, а напротив. Всички се обръщаме към такивата на питащия.
П.П. По-горните изречения пред въпросителните знаци НЕ СА въпроси. Или поне не такива, изискващи отговор.
Смятам, че и ако след мненията на всички до тук не ти/ ви са се изяснили някои работи, включително и всеобщата реакция, повече няма смисъл да се пише нищо. Поне се опитахме...................
 

Пламен ss

Потребител
Колега не изкаме да казваме кой колко е .... И кой колко е .... . Като толкова защитаваш тая измишльотина и пушка немогат да го нарека. Ще ме извинява изобретателя. Отиди му помогни да напомпате изобритението на колкото си бара душа сака. Ама стой донего да му помогнеш да се развие човека може и на теб да сглоби. В Добрич има гръмнала газова уредба на кола правена защото човека пълнил метан . Едното е изчислено за едно другото за друго . Тая творба която се мъчи да сътвори човека от какъв материал е тествано ли е на какво налягане може да издържи все неизвестни а тини караш да го подкрепим. За какво че може да направи беля . Дано да не си прави опити с цилиндри под налягане .я семейство я комший.
 
Нагоре