Kral arms11 или meteorAR1000.

Kd5332

Потребител
Спрял съм се на тези две пушки...двоумя се много..
Три въпроса.
1 коя става за ъпгрейд с газова пружина и има ли смисъл от това.
2.на коя е регулируем спусъка.
3.коя е по прецизно изработената.
Става дума за 22калибър.
Благодаря.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Най добре го направи
Приеми го като пожелание... НИЩО ЛИЧНО!
Регистриран си преди 5 дни във форума. Отдели време да четеш.
Има много написано. Когато си изясниш какво точно ти трябва, тогава си задавай въпросите.
ВАЖНА ТЕМА
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Въздушно-Оръжие-Терминология.3340/
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ

F.Pehlivanov

Редовен Потребител
До миналия ден търсеше пушка с бюджет 400лв. Сега кво стана, че съкрати бюджета на 200лв.
При следващия пост да не питаш Б3 ли е по добре или Крал армс n-01?
Пак ти повтарям, ако искаш качество, ще платиш за него. Ако искаш да отбиеш номера и да казваш , че имаш пушка, тогава си купи някоя произволна там до бюджета ти...
 

Kd5332

Потребител
Не съм го съкратил.
.казах че ще го похарча...в понеделник отивам с този списъкнв магазина...искам да ги пипна всичките..и решавам...винаги може да дадеш още малко ако нещо много ти хареса без значение дали ще те подкрепят тук...като гледам за всяка една пушка има и плюс и минус мнения...
Казах си 21век...пружинна пушка..по добре да е с фабрично газово бутало и регулируем спусък...почнах да чета тук за това тук...айде пак две напред една назад/изпускали фабрично газа.били по неточни...еми като ми строши три оптики по 150лв за какво ми е тая точност.../
Спрял съм се на
Комета 400
Метеор ар1000
Крал армс 11s
Bam незнам кой си
Hatsan 125
Hatsan strike..
Gamo whisper
Gamo shadow 5,5
Не говоря за пари/казах около тия пари400/Но то 350 и 450са все около...и наближаваш тия от 500нагоре и филма почва пак.
По объркващ форум не съм виждал/казвам го в добрият смисъл на думата.
Ако мисля още малко ще се откажани ще си остана с китайската B3-3.
Незнам дали ме разбрахте...до калибър изобщо не стигнах...бих слязъл и на 4,5.
И така.
 
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
За целите, които си описал.....4.5 отпада. От пушките които си описал, само двата Хасана можеш да видиш и да пипнеш в магазина. Така и така си тръгнал да пипаш - вземи пипни и някое ГАМО и някоя Норика. Не казвам да купуваш, а само да пипнеш....
Изобщо, ако не е думнал тъпана - не бързай с покупката. Почети малко, поразгледай из нета, поразпитай....
Колкото е по-информиран е изборът, толкова шансът му да бъде сполучлив е по-голям.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
По объркващ форум не съм виждал/казвам го в добрият смисъл на думата.

Информацията е доста, объркването идва от теб.

Спрял съм се на
Комета 400
Метеор ар1000
Крал армс 11s
Bam незнам кой си
Hatsan 125
Hatsan strike..

Чудесен избор. Все отнякъде трябва да се почне.

Казах си 21век...пружинна пушка..по добре да е с фабрично газово бутало и регулируем спусък...почнах да чета тук за това тук...айде пак две напред една назад/изпускали фабрично газа.били по неточни...еми като ми строши три оптики по 150лв за какво ми е тая точност.../

Тук в това изречение си личи че си доста объркан?!
И да 21 век сме затова наблягаме на ПЦП-тата. Газовите пружини са фейслифт на телените и подобровят някои показатели, но по същество пушката си остава пружинна...
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Първият ми съвет е: Изключи от избора си Гамотата и Хатсаните.
Вторият ми съвет е: Почети още - има написано достатъчно.
Трети съвет: Щом ще е пружинна пушка - купи си нещо хубаво - Walther, Diana, Weihrauch, Cometa, Ruger и т.н.
Ако все пак си решил да е от най-евтините - Kral е по-добре от Hatsan и Gamo.
 

Hidden

Редовен Потребител
Ето още малко инфо.
БАМ едва ли ще си намериш нов. Ако си намериш може да имаш затруднения с намирането на някои уплътнения. Визирам цевните уплътнения на БАМ21 и БАМ30. Най-лесен за снабдяване е БАМ19, който е копие на Гамо440. Мерните прибори на БАМ-овете могат да правят проблем.
Метеорите също са на изчезване. Мерните им прибори също правят проблеми, но са с дървен приклад, за разлика от Краловете за същите пари. Уплътнения и пружини могат да се намерят- ползват се такива от НорикаМарвикГолд. Газовото бутало за въпросната испанка й идва силно.
Хатсан са с калпаво качество на средна цена. Гамо с по-високо качество от Хатсан, но пък цената им е твърде висока, спрямо това , което ти дават.
Краловете са с качество по-високо от това на Хатсан, но с по-ниска цена. Консумативи има. И те копират Гамо440.
Така,че ти остава само Крал или Комета 400. Цената е пропорционална на качеството. За каквото платиш, това и получаваш. От теб зависи.
 

Kd5332

Потребител
Благодаря на всички за съветите и търпението :)
Днес отидох да купувам крал 11s,за 240лв 5,5.,не беше дошла заявката ми и минах на метеора 1000 ар.за 170лв,но след 15минутно държане и прикладване пушката ми се стори тежка и неудобна.мерните прибори също.
Предложиха ми на Гамо big cat за 320лв с оригинална оптика на Гамо 4х32 фиксирана с доста бистър образ на 95%бях готов на сделка но липсата на мерни прибори ме отказа тотално../пушка без механични мерници е като Калашник без пълнител:),Все си бях тръгнал и ми показаха Гамо блек 1000 IGT с ГП,трябваха ми30секунди за усетя че това е моята пушка.....даже не ме отказа и цената от 390 без оптика..
2години гаранция и наличие на косумативи.
Оптика ще слагам по нататък.
Купих я....ето модела...https://arms-bg.com/oragie/vazdushn...hna-pushka-gamo-black-1000-igt-5-5mmarms.html
Надявям се да съм случил в избора си,и благодаря пак на всички за отделеното време.
 
Последна промяна:

Hidden

Редовен Потребител
....даже не ме отказа и цената от 390 без оптика..
Т.е. стигнал си цената на Комета 400 с дървен приклад и метална цена кутия. Нищо, де, ти си знаеш :)
Да ти е честита, да е здрава и точна и много да те радва :cheers:
Ще се радваме да напишеш едно ревю в темата за Гамо или поне да й направиш няколко снимки отвън и отвътре при разконсервацията.
 

t.marev

Редовен Потребител
Благодаря на всички за съветите и търпението :)......
....... Надявям се да съм случил в избора си,и благодаря пак на всички за отделеното време.
Надявам се да си доволен от избора си, макар и спонтанен....Пушката е много добра технически, популярен модел, взаимно заменяеми, достъпни части, газова пружина, любимия на форума регулируем спусък, демпферна релса за оптика, силничка е /това което търсеше в началото/.....най-вероятно ще си допаднете.
Ако в магазина имаше и Комета, можеше да харесаш и нея, но на Кометите това им е лошото че ги има само в определени магазини и то само някои модели......:(
Честита нова придобивка, със здраве да си я ползваш! Като се поопознаете малко, качи някоя снимка и сподели впечатления тук в темата, а още по-добре някое по-обстойно описание и представяне /ревю/ в темата за ГАМО. Ще е полезно за всички.
 

Kd5332

Потребител
Благодаря Ви колеги!!!
Понеже нямах много време "откраднах" един час и отидох на р.Вит за бърза просрелка.
Първи впечатления,на 10/15/25метра,абсолютна точна с нейните мерни прибори/стрелях с налични чашки гамо1,18гр
Поразени точно в средата три чашки от кафе/нямах мишени/...
Откат или накад както му викате стегнат,малък,някак си пресечен спрямо другите пушки с който съм стрелял.
Сила...и далекобойност/стрелях по протежение на реката и смея да твърдя че *хвърля*над 100метра /не говоря за точност/на 50 метра слива звукът от изстрела с попадението почти в едно,а това което ме учуди е звукът на проектила при рикошетнв земята или в камък/някак вибрира,звъни,бръмчи/не мога да намеря друга дума но за първи път го чувам това нещо/това е на 25метра/.
Зареждането не е много лесно но се свиква..
Удобна,лека,приятна за прикладване.
Спусък/стрелял съм със спортна флоберка,и не намирам разлика.лек .приятен свободен ход/точно както ни учеха,да не знаеш кога ще дойде изстрела,и ако се забави започваш отначало с дишането.
Не мисля да го пипам нищо че е регулируем/за сега :)/
Като цяло ме впечатли очаквах тази платмаса като не е дърво да дрънчи,но я усещам стегната и балансирана./дано не е само в началото така.
Дизайна не е лош/има и по красиви/за оптика няма да бързам докато не я усетя на 100%,
Това усетих горе долу за час и 20/30изстрела по чаши и по вода.
Дано имам късмет...

<span class="corrected">Не знам</span> как да преместя темата и къде е раздела на Гамо.
Днес правих бърза прострелка с мишени извадени от вашият сайт...измерени 30м.с механичен мерник.събирам ги в квадрат 4/5см...повече ме учуди състоянието на сплесканите чашки/отзад имаше метална врата/бяха като ударени с чук.
Имам снимки но не ми дава да ги кача/<span class="corrected">не знам</span> защо големи на мв ли са <span class="corrected">не знам</span>/
Замислям се за оптика..след тези метри мишената ми се замазва...<span class="corrected">не знам</span> колко е "платото"и струва ли си,но сила има.
Въпросът ми е и с какви чашки ще е най точна/в Плевен няма gsb може би ще си поръчам по интернет...но кой модел.колко грамови..тези изстрели бяха с 1,18сръбски.
За сега съм очарован от пушката.
Тия три тапи в приклада да ги махам ли?
Някъде грес или масло да слагам ли?не смея да пипна нищо без препоръка.
Хубава вечер на всички и весели празници.

IMG_20210501_155622.jpg IMG_20210501_154609.jpg IMG_20210501_154555.jpg IMG_20210501_153723.jpg

Още един въпрос...има ли оптика по точно начин на слагане и махане на оптика без тези болтове,просто дс се плъзга отгоре по тази буферна стойка и да щрака или застопорява странично/нещо като стойките за телефоните на стъклата на колите.демек бързо слагане и махане./говоря за начина на заключване с лост а не за гумите/
 

Attachments

  • IMG_20210501_153759.jpg
    IMG_20210501_153759.jpg
    126.9 KB · Прегледи: 44
  • IMG_20210501_153723~2.jpg
    IMG_20210501_153723~2.jpg
    159.4 KB · Прегледи: 26
  • IMG_20210501_153759~2.jpg
    IMG_20210501_153759~2.jpg
    162.7 KB · Прегледи: 29
Последна промяна от модератор:

LogiBG

Редовен Потребител
За чашките пробвай задължително jsb или h&n , бих ти препоръчал и rws но това е лично виждане.За оптиката бих посъветвал за гамо с фиксиран зуум.Най-важния въпрос според мен е отваря ли пушката да я изчистиш като я взе или просто започна да стреляш.Бих казал, че ако искаш да и се радваш повече време не е лошо да я отвориш изчистиш от заводската смазка и тогава да започнеш да стреляш.Иначе релсата отгоре си е съвсем стандартна за монтаж на оптика, мисля че трябва да си вземеш допълнителен стопер в предвид отката.Слагаш завиваш и стреляш.Дано съм бил полезен, и ако нещо греша някой по опитен да ме поправи.
 

Kd5332

Потребител
Изстрелял съм точно 15 чашки за проба..нямах втеме за по сериозни намеси...
Релсата си е със стопер и буфер за откат.поне така ми казаха в магазина.
 

Attachments

  • gamo-recoil-reduction-rail-rrr.jpg
    gamo-recoil-reduction-rail-rrr.jpg
    11.9 KB · Прегледи: 35
  • image_thumb.jpeg
    image_thumb.jpeg
    23.3 KB · Прегледи: 35

Kd5332

Потребител
Ще се радвам някой да сподели мнения и препоръки за този модел пушка.
или близките до нея
Gamo Big Cat 1250 или
Gamo Shadow Whisper.


говорех за това..
 

Attachments

  • 81e0cf9f1453331b0e61a4004fa92d37.png
    81e0cf9f1453331b0e61a4004fa92d37.png
    273.7 KB · Прегледи: 23
  • quick_release_30mm_3-500x500.jpg
    quick_release_30mm_3-500x500.jpg
    40.6 KB · Прегледи: 22
Последна промяна от модератор:

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Нагоре