Hatsan Blitz 6.35 Мнения или опит?

ПуцайКуме

Потребител
Ситуацията е такава, че колкото повече искаме да се изяснят нещата около ВО, толкова повече ще "затегнат примката". Препоръчвам с цел свободния (уведомителен) режим да остане дълго време такъв, да се правим на неразбиращи и изпълнителни. Задължени сме да уведомим, ако е над 24J и да може да удостоверим собствеността на оръжието (ако се наложи или изиска).КОС-аджията, който е казал, че може да се стреля в населено място(с всички безопасни мерки), няма да го потвърди официално никъде това.Енергията е опасна над 6J(остатъчни 6 J може да има над няколкостотин метра при големи калибри и високи скорости).Колега, имаш автоматично оръжие, не стреляй с него в населено място, нито в близост до хора извън населено място.КОС и другите полицаи интерпретират и говорят различно, защото не е ясно написано. Напише ли се ясно, нас ще ни е неприятно.
 

Unstopable

Потребител
Да качим малко снимки в темата.
Най на края всички аксесоари пристигнаха от „по света и у нас„:bravo:
Много съм хаппи :rolleyes: :cheers: :rambo:
 

Attachments

  • 20210222_002314.jpg
    20210222_002314.jpg
    212.4 KB · Прегледи: 136
  • 20210222_002416.jpg
    20210222_002416.jpg
    142.3 KB · Прегледи: 133
  • 20210222_002939.jpg
    20210222_002939.jpg
    119.6 KB · Прегледи: 136
  • 20210222_003027.jpg
    20210222_003027.jpg
    104.7 KB · Прегледи: 137

Unstopable

Потребител
Е хайде честито. Колко тежи така накичено мерил ли си го?
Благодаря:)
Около 5кг и половина, но така накачена ще се стреля само от двунога.
Иначе ренджфайндера и двуногата са с бърз захват и сваляш около 500гр за 20 секунди.
 

Jorom

Редовен Потребител
DSCF7491.JPG
А това е моето виждане как трябва да изглежда Блиц, с обща дължина 90 см, за разлика от преди когато беше 108 см
Цев от Hatsan Airtact PD 420 мм, скъсена с няколко см поради невъзможността да се ползват, около 380 мм сега, същата стъпка като на оригиналната цев Не забелязвам спад на мощността, имам да правя по-хубава фаска че тази не ми харесва, но въпреки фаската много хареса сръбските ФТ които дойдоха като бонус към цевта 2 кутии
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Днес си получих хроното и мернах набързо някой от пушките ми, конкретно моя Блиц с късата цев направи 10 изстрела с Баракуда 2,0 грама със скорости 230-229 м/с, при старт от около 210 Бара, джаулите са 53
 
Последна промяна:

Unstopable

Потребител
Оказва се значи че нямат разлика.
Моят с оригиналната цев, с 2.02 проектила, на 220-225 бара направи 234м начална скорост. Джуалите незнам как да ги измеря.
Как е от към точност? Тества ли го вече на по далечна дистанция?
 

Jorom

Редовен Потребител
В какъв коридор са скоростите с 2 грама? при мен за 10 изстрела , коридора е 2 м/с
На моя Блиц съм му натегнал малко пружината на ударника, щото с късата цев имах проблеми на автоматичен режим Без натягане щеше да е по-слаб! Сега е по-добре отколкото в заводското състояние, започна да удря ръбчетата на пълнителя...сега категорично работи по-добре от преди, включително и на автоматична! Но има работа и по спусъка, сега нямам време за него но някой ден...
Като напълня въздух ще замеря от 250 бара и с доста повече от 10 изстрела

Все още не съм стрелял навън с новата цев

КАЛКУЛАТОРИ:
https://www.krale.shop/en/airgun-calculator
 
Последна промяна:

Unstopable

Потребител
Да, спусъкът е доста твърд и натегнат! Не би било лошо да е малко по мек за по прецизна стрелба

В какъв коридор са скоростите с 2 грама? при мен за 10 изстрела , коридора е 2 м/с
На моя Блиц съм му натегнал малко пружината на ударника, щото с късата цев имах проблеми на автоматичен режим Без натягане щеше да е по-слаб! Сега е по-добре отколкото в заводското състояние, започна да удря ръбчетата на пълнителя...сега категорично работи по-добре от преди, включително и на автоматична! Но има работа и по спусъка, сега нямам време за него но някой ден...
Като напълня въздух ще замеря от 250 бара и с доста повече от 10 изстрела

Все още не съм стрелял навън с новата цев

КАЛКУЛАТОРИ:
https://www.krale.shop/en/airgun-calculator
Имаш ли от новите пълнители?
Мисля че са решили проблема.. и с тях няма да има проблем с ударите по ръбчетата между чашките на пълнителят.
Поне така твърдят американците от Youtube:)
При мен все още е ок, но и не съм стрелял много!
 

Attachments

  • 20210306_115524.jpg
    20210306_115524.jpg
    121.1 KB · Прегледи: 49
Последна промяна от модератор:

Jorom

Редовен Потребител
В грешка си с пълнителите!
Тези пълнители на снимката независимо че имат разлика, са от новите и двата - с допълнително натегната пружина с половин оборот! Разликата със старите е че при тези ако отвора за пружината който се вижда, е на 6 часа, при старите е на 12 часа!


Моите пълнители са от новите, просто моята пушка се оказа че иска да се пипне малко Почна да удря ръбчетата на пълнителя, както си беше във фабрично състояние, като и самия темп на автоматична стрелба не беше ОК (някой път ги стреляше добре, друг път нещо не ги стреля както трябва , поне на звук не ми харесваше), но както и да е...сега е доста далеч от фабричното състояние и си стреля перфектно, а и със скорости в коридор 2м/с какво да искам повече
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
При около 240 бара, моя Блиц (с къса цев - 380мм, оригиналната е 585 мм) стреля с:

JSB 1,645 гр със скорост 257 м/с - 54 J
Baracuda 2,0 гр със скорост 240 м/с - 57 J
JSB 2,2 гр със скорост 230 м/с - 58 J
SpotOn Hercules 2,85 гр със 200 м/с - 57 J
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
И моя Блиц вече има лазерче, но май монтиранo отстрани на 9 часа ще е по-добре...засега остава така, не пречи на оптиката.
 

Attachments

  • IMG_20210313_152344.jpg
    IMG_20210313_152344.jpg
    429.9 KB · Прегледи: 71
  • IMG_20210313_152306.jpg
    IMG_20210313_152306.jpg
    300.4 KB · Прегледи: 69

Unstopable

Потребител
И моя Блиц вече има лазерче, но май монтиранo отстрани на 9 часа ще е по-добре...засега остава така, не пречи на оптиката.
Честито, добре изглежда и на 12 часа:)
А аз съм в процес на оборудване на CNC-машини и една леярна, ще става с контролируема среда:)
Ще започвам разработка на калъп за пресоване и леене на проектили тип куршум!
За жалост БГ е много опоскано от към специализирана техника и инструменти,и случайно ако имаш късмет да намериш нещо, ти обявяват петорни цени.. та всичко се поръчва от вънка и ще падне чакане!
Мисля да създадем калъпи, за поне 3гр на чашка. Да видим какво би било джи-то в реалност и максималната първоначална скорост.
Тъй-като никъде няма чашки над 2.82гр, ще си направим сами:) Да има пробивна сила на макс!:rolleyes::rambo:
 

petrrrrdz1la

Новодошъл
Колеги,

Натрупахте ли повече опит относно БЛИЦ?

Всяка информация е добре дошла.

Благодаря!
 

Jorom

Редовен Потребител
Аз поекспериментирах известно време с моя, и установих че ако искам да работи коректно автоматиката (в АВТОМАТИЧЕН РЕЖИМ), не може да стане повече от 60 дж, поне не и със стоковите карантии
Като имам предвид че 7,62 версията на Блиц я дават 70+дж си мисля че има някаква разлика в карантиите на Блиц 6,35 и 7,62... В противен случай би трябвало да успея да я докарам до 70 дж, ама не се получава а доста си поиграх! И ТП разширих и отвора на цевта спрямо заводското състояние, но не се получава да работи коректно над 60 дж
На единичен режим стигнах без проблем до около 70 дж, но аз полуавтоматични пушки имам предостатъчно, а тази съм я взел заради автоматичния режим ;)... и колко дж ще постигне на единичен режим не ме интересува! Прекратих експериментите като почна да не работи добре на автоматичен режим! Има един прозорец в който работи перфектно! Като я купих, не работеше толкова добре като сега, и беше по-слаба! За разлика от полуавтоматите на Хатсан които имам и съм разпилил, тук има повече неща за бърникане и много бързо се излиза от прозореца в който работи коректно на автоматичен режим! Не е лъжица за всяка уста тая пушка, не очаквах да ми е толкова по-трудна за настройване от полуавтоматите които имам, те са ми много лесни в сравнение с Блиц, щото нямат автоматичен режим, автото много усложнява нещата!
Не съм я пробвал все още как стреля с новата къса цев на по-далечна дистанция Бих казал че точността и е съизмерима с полуавтоматите Бараж/Тюркбул/Галатиан Ауто, но иска и работа по спусъка, за момента няма да го правя.
 
Последна промяна:

petrrrrdz1la

Новодошъл
Интересно! Благодаря за бързата реакция. В частност ме интересуваше автоматичния режим. Така е - пипкава история. От споделеното оставам с впечатление, че по-скоро не препоръчваш пушката, при това дори за стрелци като теб, които си имат достатъчно други. Моля, поправи ме, ако греша. Поздрави!
 

Jorom

Редовен Потребител
Както няколко пъти писах, купих я само и единствено заради автоматичния режим! Кеф цена няма казват, ама малко скъпо ми идва това че може да стреля автоматично! На който не му е важно да може да стреля на автоматична, не му трябва тази пушка! Бараж с дървен приклад е 3200 лири, по новите повишени цени, преди беше 2200 т лири, тоест да си купиш от Турция като махнат ПСР тестовете струва около 800 лв с горивото в моя случай, а тази е 1400 лв с отстъпката която ползвах. 600 лв разлика...не съм сигурен че много колеги биха дали 600 лв отгоре за Бараж с автоматичен режим...
А и в оригиналното си състояние е грозновата дълга гега за мен, с късата цев вече ми харесва, но и това са допълнителни разходи и занимавка, има стругарска работа а и дали ще можеш сам да си я направиш...

Ей това препоръчвам, ако се търси пушка с автоматика:
https://www.pushka.eu/product/Въздушна-пушка_Хатсан-BARRAGE-Дърво-кал-5.5-мм-полуавтоматична

но само ако можеш да си я докараш от Турция! Ако ще се купува от Бг, по-добре Блиц, ако държиш на автоматичния режим, или пък Бараж ако държиш на дървения приклад и не можеш/не искаш да си вземеш от турция. Цените на Бараж, Булмастер, и Блиц в Бг са почти същите - около 1500 лв ги продават нашите вносители, нищо че доскоро можеше да си вземеш Бараж/Булмастер от турция за 500 лв!
 
Последна промяна:
Нагоре