Магазини за въздушно оръжие в република Турция

Jorom

Редовен Потребител
Колега, много бързаш за премахването на ПСР-а, Март/Април може и да ги махнат, ама не ми се вярва

Хатсан са вдигнали цените с между 500 и 1000 лири! Hercules/Bully от 3500 на 4500 лири, Turkbull/Barrage от 2250 на 2850 лири. Galatian Auto 5 от 2600 на 3250, Galatian 1 e 2950 лири, Nova Star ако не греша, от 2600 на 3400 лири!
След като наскоро Крал вдигнаха цените средно с около 400 лири, сега и Хатсан ги вдигнаха, но с доста повече! Sortie W вече струва 1950 лири / 450 лв а само преди 3 месеца си взех от там такъв пистолет, <span class="corrected">вярно</span> мостра е бил, ама за умопомрачителните 180 лв! Кой еВал, еВал, кака се ожени!
Айде честито!
 
Последна промяна от модератор:

Jorom

Редовен Потребител
Хатсан си имат пазар в щатите, здраво наблягат на него, и са заебали тотално вътрешния пазар в турция поне от 4-5 месеца ако не и повече! Последните месеци не знам да са пуснали пушки за вътрешния пазар, всичко или почти всичко което се произведе, се изнася! Последните пъти като ходих беше буквално обран бостан!
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Нормално е да вдигнат цените , в момента е страшно от икономическа гледна точкав Турция, хипер инфлация и тотален срив на лирата .
 

Jorom

Редовен Потребител
Лирата върви нагоре последните дни

Може да им е спаднал износа и сега свободните количества (каквито нямаше поне от няколко месеца) могат да ги пласират на вътрешния пазар с по-малка загуба отпреди...
За сравнение, в Турция Turkbull/Barrage струваха 2200 лири/ 500лв, в щатите струват 800 долара/1300лв, а в Бг са 1450 лв! Някой се питаме що не пускат пушки на вътрешния пазар...ами как да пускат при това положение, Асан да не е прост!


Един модел от турските който все още не съм купил ме интересуваше - Крал БигХорн който има 6,35/7,62/ 9 мм версия, и му се точех доста, но при това положение май ще си остана само с точенето....жалко, щото съм сигурен че Крал ще направят второ вдигане на цените, или поне на най-новите, и все още неизлезли на вътрешния пазар модели какъвто е този, цените вече ще са коригирани здраво нагоре:(
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Лирата върви нагоре последните дни

Един модел от турските който все още не съм купил ме интересуваше - Крал БигХорн който има 6,35/7,62/ 9 мм версия, и му се точех доста, но при това положение май ще си остана само с точенето....жалко, щото съм сигурен че Крал ще направят второ вдигане на цените, или поне на най-новите, и все още неизлезли на вътрешния пазар модели какъвто е този, цените вече ще са коригирани здраво нагоре:(

Крал Армс БигХорн се предлага на вътрешният им пазар в калибър 6.35мм. Струва между 2450-2500 лири.
 

Jorom

Редовен Потребител
Хм, днес му писах на моя човек там точно за БигХорн-а, ако мога да взема докато и Крал не са вдигнали цените...но още не ми е дал резултат
Благодаря!
 

Martin Philipov

Новодошъл
Доста тъжна информация...
Мой близък приятел пътуваше за Бурса да види катастрофирал роднина. Както и да е,навръщане от Истанбул намира Крал Пънчер Брейкър 5.5 и го купува.
Дори с електронна фактура,цената под 300 евро. Друг багаж в себе си няма нали освен личен.
Изряден откъм ПИСИАР, на границата му казват това което всички сме чували с Транзитната декларация.
Той казва,обяснява нали какво знае как е.
Отговарят му ,че щом не им вярва да звънне на агенция митници. В работно време става дума 12:00-13:00.
Отговарят му,че от 31.01 има нов закон.
С две думи закона:
-Фактура с реална цена,защото се проверява.( задължително електронна)
-Гаранционна карта
-Сертификат за качество спрямо Европейските стандарти.
-ТРАНЗИТНА ДЕКЛАРАЦИЯ от р.Турция до България.
-ТРАНЗИТНА декларация от Българската граница до районна митница по местоживеене
Честито колеги...който еб*л еб*л-кака се ожени!
 

llcoolj

Редовен Потребител
Доста тъжна информация...
Мой близък приятел пътуваше за Бурса да види катастрофирал роднина. Както и да е,навръщане от Истанбул намира Крал Пънчер Брейкър 5.5 и го купува.
Дори с електронна фактура,цената под 300 евро. Друг багаж в себе си няма нали освен личен.
Изряден откъм ПИСИАР, на границата му казват това което всички сме чували с Транзитната декларация.
Той казва,обяснява нали какво знае как е.
Отговарят му ,че щом не им вярва да звънне на агенция митници. В работно време става дума 12:00-13:00.
Отговарят му,че от 31.01 има нов закон.
С две думи закона:
-Фактура с реална цена,защото се проверява.( задължително електронна)
-Гаранционна карта
-Сертификат за качество спрямо Европейските стандарти.
-ТРАНЗИТНА ДЕКЛАРАЦИЯ от р.Турция до България.
-ТРАНЗИТНА декларация от Българската граница до районна митница по местоживеене
Честито колеги...който еб*л еб*л-кака се ожени!
Колега, през кое КПП е преминал твоят приятел на влизане в България ?
 

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте отново!
Капитан Андреево. Ден сряда,часа съм го написал.
И аз така предполагах. На КПП Капитан Андреево имаше подобен случай от миналата година октомври месец с друг колега от форума. Коментара му е #106
Аз след неговия случай съм минавал поне 4-5 пъти през КПП Лесово и съм нямал никакви проблеми.
 

Jorom

Редовен Потребител
И аз също през Лесово не съм имал проблеми за разлика от М Търново например, но ако действително скоро са приели промени в закона, знаем...кой евал, евал...

Тая ТРАНЗИТНА ДЕКЛАРАЦИЯ от р.Турция до България. не беше ли само при закупуване на огнестрелно оръжие от Турция, а и други усложнения виждам

Много съм доволен че си накупих пушките на ниските цени и преди герберастите да променят закона в полза на вносители дето продават една и съща пушка на двойна цена в бг спрямо турция!
За пикливата цев на Брейкър тея искали 150 лв, а за сравнение на Хатсан цевите почват от 55-60 лв отново в Бг! Като знам цевта на моя Брейкър 5,5 каква е халтава, и 50 лв са много за такава цев!
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Говорих преди няколко дена с познат митничар от Русе и му преразказах въпросната ситуация от пост #133 . Понеже не беше много сигурен как стоят нещата при внос на ВО от Турция, се обади на негов колега. С две думи ситуацията е същата каква е била до сега. Никой от тях двамата не беше чувал за някакъв нов закон от 31.01.2020г.
 

lynx

Редовен Потребител
Засега никой не се е похвалил, че ги е виждал, а по снимките изглеждат доста прилично.
Даже и булпап са спретнали рязаните съседи, дано се окажат сполучливи пушки.
aksuav-effecto-zeon-pcp-havali-tufek.jpg
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Засега никой не се е похвалил, че ги е виждал, а по снимките изглеждат доста прилично.
Даже и булпап са спретнали рязаните съседи, дано се окажат сполучливи пушки.
Преди няколко месеца РосБул вкараха от пълноразмерните,на тезгяха бяха три,сега е една,та някои ги имат вече!Това,което виждам ми харесва,стегната консервативна визия,добър материал и финиш на детайлите,цев LW,без патологични залитания във вутуристични решения.Булпапа на снимка също изглежда добре,няма ги ония недъгави форми,както при други творения на тази малоазийска "Пещера":D
 
Нагоре