КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

bleu81

Редовен Потребител
Таман почна да ти харесвам постовете и изплющиш някоя простотия??!!

покрай мераците за струг реших да си поприпомня. много добър учебник. снимах го за тия които ня са хващали в ръка соц. литература. повей от миналото така да се каже. ако се абстрахираме от пропагандата в началото и края учебника е много добър.
Screenshot_20210221_222133_com.huawei.android.launcher.jpg
 

Dominus

Редовен Потребител
Имам още една - набор. Преведена от Руски.
Почвай да четеш от сега.
 

Attachments

  • 1.png
    1.png
    523.6 KB · Прегледи: 52

lu-bo

Редовен Потребител
Една стругарска случка:
Павел Попандов играел в един филм стругар.Отишли да снимат в един завод,застанал тои зад един струг снимачния екип отпред.Стругарите се подредили покраи стената за да гледат и да му се подиграват.Закачил си тои един детаил на струга и се справил отлично.След снимките еди стругар дошъл при него и казал:
-Стругарче си нали,как така те взеха за филма?
-Защото съм много добър стругар бе левак!
 

bleu81

Редовен Потребител
Писах си с weissmachinery.com:
China CNC Machine,Lathe Machine,Brushless Lathe Series Manufacturer and Supplier (weissmachinery.com)
Минават за един от добрите китайски производители. Машини произведени от Веис се продават в англия под бранда Варко (Warco) и са доста хвалени по форумите. Най близък дистрибутор CHAUVIN MECAGRAPHIC франция.
Цена за транспорт до БГ 234евро с доставка 7 дни. WB210 го имат на склад.
Всичките им стругове са с безчеткови двигатели, предлага се и допълнителна окомплектовка.
Каталог с цени(без ДДС) тук:
weiss_enduser2021.pdf (mecagraphic.com)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
За толкова пари, може да се купи истински, достатъчно добър оборудван струг.
 

bleu81

Редовен Потребител

що ти трябваше да пишеш, тъкмо си бях избрал и сега съм в преговори с Полимот :confused:. пращат до България за 85 Евро за малък струг, но този който харесах го нямат наличен.

За толкова пари, може да се купи истински, достатъчно добър оборудван струг.

прав си но когато имаш едно бюро място за струг и без пари да ти дават да кажем С11 просто не ти върши работа.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
За толкова пари, може да се купи истински, достатъчно добър оборудван струг.
Както каза Маринчо, ако нямаш място взимаш малък струг, който за нашите цели върши прекрасна работа.
Но пък не може да престъргваш валове по 200кг, което няма да му се наложи никога :).
А и според мен на този Paulimot PM4000 може да се направят мнооого неща със завидна точност.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
този Paulimot PM4000 може да се направят мнооого неща със завидна точност.
ако нямаш място взимаш малък струг
Не споря, че е така.
Просто споделям мнение.
После, този Плимут, съвсем не е малко стругче, но цената му е твърде висока.
Около размерите на Ц7 е.
Важно условие за металообработващите машини е те да са тежки.
Склонни са на по-малко вибрации.
Като започнеш да чешеш някое желязо и то започне да тръпне, ще разберете за какво говоря.
Стандартно, ширината на един гараж е 3,50 м.
По начина, по който го монтираха в дъното до стената, ако се махне шкафа, до който сложиха струга, без да пречи на колата спокойно се събира Ц 10 - късата база и имаш много стабилен струг, на който можеш да направиш всичко.
Когато купиш малък хоби струг, съвсем скоро ще установиш, че за някои операции, съвсем малко нещо няма да ти достига и пак ще се наложи да ходиш по майстори.
Ако не вярвате, питайте някой, който имам малък хоби струг.
И пак казвам. Този Плимут не е точно малък хоби струг и щом цената веднъж е преглътната, нататък е лесно.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Иво знам точно за какво говориш.
Аз самия имам малко стругче и знам неудобството когато потрябва по-голям детайл, но аз го имам заради хобито и 90% от нещата мога да си ги правя на него.
Ето на цилиндър например не мога да му навия резби понеже е дълъг и няма как, но клапани, удърници, редуктори, стрипери няма проблеми.
Но да, това стругче не е съвсем малко и не е съвсем хоби :) специално за 4000 говоря.
 

Djack

Редовен Потребител
Здравейте, някой може ли да ми изработи две капачки за саундмодератор? Не ми харесват "оригиналните", имат голям луфт към резбата на цевта.
Благодаря предварително!
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Не те разубеждавам да си правиш капачки, но луфта за който говориш по принцип не проблем. Важното е резбата на капачката да е перпендикулярна на лицето и.
 

Djack

Редовен Потребител
Не те разубеждавам да си правиш капачки, но луфта за който говориш по принцип не проблем. Важното е резбата на капачката да е перпендикулярна на лицето и.
Знам го това друже! За това се обръщам към можещите от форума, защото знам че те са наясно какво се иска в задачата! Не съм сигурен изобщо, дали "оригиналните" са престъргвани върху тръбата или отделно! По скоро второто!
Поздрави!
 

Dominus

Редовен Потребител
Това е нещо нормално, когато се работи серийно. Допуските са по-големи да да се гарантира, че дадена връзка ще се осъществява безпроблемно. Ако челата на елементите са перпендикулярни няма какво да го мислиш. Дори капачката на която е резбата на цевта можеш да залепиш с лепило за резби и да не я бараш повече.
 

Djack

Редовен Потребител
Да, ама как да разбера, че челата са перпендикулярни, или че резбата е съосна и перпендикулярна на тръбата! Мога да отида при някой квартален стругар, да дам да го завърти на струга и да му пусне една стружка на тапата, ама въпроса с вътрешната резба за цевта остава висящ!
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Да, ама как да разбера, че челата са перпендикулярни, или че резбата е съосна и перпендикулярна на тръбата! Мога да отида при някой квартален стругар, да дам да го завърти на струга и да му пусне една стружка на тапата, ама въпроса с вътрешната резба за цевта остава висящ!
Много лесно. Отиваш при стругар. Прави дорник с резбата на цевта и право лице. Резбата задължително на НОЖ! Навиваш си капачката докато челата опрат и я завъртате. Ако външната резба на капачката "спи" значи всичко е наред.
 
Нагоре