ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Hidden

Редовен Потребител
Този тип е доста странен. Няколко пъти съм му писал и разговорите са горе-долу такива: аз пиша; вижда го след няколко седмици и отговаря нещо неясно, аз питам нещо уточняващо, той го вижда и не отговаря нищо. Някой беше писал в темата за китайките, че е пазарувал от него, сигурно му има номера. Нещата май бяха наред, но и колегата каза, че комуникацията била странна. Ако този Миро от Базар е от нашия Форум и чете това, нека ми пише на лично, още имам интерес към някои негови артикули.
 

Jorom

Редовен Потребител
Прочел ми е съобщението още сутринта, но досега нямам отговор...а му дадох телефон и вайбър му писах че имам...май наистина е някакъв странен тип
Нито седмици ще го чакам, нито дни! До утре не ми ли отговори, си поръчвам през оръжеен магазазин в Бс цев за 135-ца от Заримекс, и приключвам въпроса!


След няколко настоятелни въпроса от моя страна, тоя бурсук благоволи да отговори...с по една дума на съобщение, че няма цев за 135-ца 6,35, впоследствие успях да изкопча че няма никакви цеви в 6,35
Баах му ...
Комуникацията с този е изпитание за психиката! :rambo:
 
Последна промяна:

AresP

Потребител
Колеги, препоръчайте ми моля оптика за ПЦП Валтер Максиматор 5.5, която да влиза в бюджет от около 200 лв. Зная, че не в много и ще се наложи да надграждам в един момент.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Колеги, препоръчайте ми моля оптика за ПЦП Валтер Максиматор 5.5, която да влиза в бюджет от около 200 лв. Зная, че не в много и ще се наложи да надграждам в един момент.

Лийпърс втора ръка.
 

Стоян77

Потребител
Този специално го намирам само за 411 лв.
https://gunshop.vertex-bg.net/Shop/...TOR-Range-Finding-Graph-Reticle-5b4de76bc967c
Като за аматьор съм много доволен,ама те мишените ми са кенчета и пвц-та.Не съм пробвал на увеличение по- голямо от 8,шото другата ми оптика Таско -6-24x50 губи малко прострелката като го вдигна , и до 100 м. си карам с него.
 

lu-bo

Редовен Потребител
Ако може някой, който разбира, да напише подробно обяснение и за диоптричните оптики, техните части, за какво се използват, видове, съотношения, монтаж, настройки и др. Като идеята е да се започне с по-обикновените и се вмъкне информация за по-сложните. Ако има подобна тема се извинявам...
Колега какво е "диоптрична оптика"?Оптиките са толкова обширна тема че могат да се напишат стотици страници.Ако имаш конкретен въпрос някои ще ти отговори.
 

AresP

Потребител
Мнение за тази?

https://pushka.eu/product/Оптика_KONUSPRO--PLUS-6--24x50-с-подсветка-червено--зелено-N7274

Има по-добри ревюта от предложените от вас (по-скъпа е, разбираемо) и има по-добри характеристики. Някой имал ли е такава? Ако конус като качество са прилични, следователно тази трябва да е задоволителна?
 

AresP

Потребител
Просто няма да я ползвам? Не намерих подобна с много добри ревюта без. Пък и не мисля, че ще ми е напълно непотребна.
 

hunter_78

Редовен Потребител
Имах kinus pro 4-16×50 гледаше много бистро,нямаше подсветка но като цяло си беше многа добра и с прилично качество.Продадох я защото исках с по голямо увеличение не защото не бях доволен.
 

AresP

Потребител
В амазон има доста добри ревюта и тя. За ПЦП ползва ли се моноблок при монтаж на такава оптика? Ако да какъв да търся? Пушката е Валтер Максиматор 5.5
 

biserterziyski

Потребител
Аз реших да взема един Element Helix.По-бюджетния вариант виждам, че доста ги хвалят по клиповете.Доста добре седи и се усеща по-добре от Фт оптиката която имах.Зума е доста стегнат дано се отпусне.Цъка доста
 

Attachments

  • IMG_20210223_154955.jpg
    IMG_20210223_154955.jpg
    138 KB · Прегледи: 97
  • IMG_20210223_181913.jpg
    IMG_20210223_181913.jpg
    96.5 KB · Прегледи: 98
  • IMG_20210223_182042.jpg
    IMG_20210223_182042.jpg
    121 KB · Прегледи: 97
  • IMG_20210223_182141_1.jpg
    IMG_20210223_182141_1.jpg
    102.3 KB · Прегледи: 95

Kostas

Потребител
Колеги

Може ли някой да ми помогне с търсенето на специален артикул за моята работилница? Търся доставчик в България на "T-track", както е на снимката по-долу.

Благодаря за всяка помощ!

powertec-workbenches-71361-c3_600.jpg
 
Нагоре