Gamo fast shot 10x IGT 4.5 или 5.5

4.5mm или 5.5mm


  • Total voters
    16

zerrku

Потребител
Здравейте! Ориентирал съм се към Gamo fast shot 10x IGT, като везните клонят към 4.5 кал, но в нашите магазини имат само 5.5кал. Моля за компетентно мнение какво бих спечелил/изгубил ако взема 5.5кал и евентуално струва ли си да търся начин да си поръчам 4.5 кал. директно от Гамо? Също така бих се радвал и на мнение от някой който има въпросната пушка. Като цяло в нея ми харесва на първо място 10 зарядният пълнител, 24-те джаула, дървеният приклад и това, че не е с пружина а е със газово бутало.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Бих бил благодарен на малко по обосновано мнение. Начинаещ съм и буквално нямам никакви наблюдения нито за марката нито за модела.
Здравей! Прочети в този раздел "избор за начинаещи" и не си хвърляй парите напосоки.
Най-малкото което би трябвало да разбереш според мен е че трябва да бягаш от марката Гамо и ако ще си купуваш пружинна пушка си купи 4,5 и мощност макс. 19дж.
УСПЕХ!
 

kosmev

Редовен Потребител
Бих бил благодарен на малко по обосновано мнение.
А защо смяташ, че някой "знаещ" ще иска да си губи времето да обяснява нещо писано многократно на "начинаещ", който дори го мързи да се разтърси из форума?
Това е форум, не държавна агенция с десетки служители на позиция "отговаряне на еднообразни въпроси на начинаещи".
Поне покажи, че си проучил този модел, задай някой по-конкретен въпрос.
Като за начало прочети:
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/gamo-roadster-igt-10x-gen2.11689/

https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Избор-на-въздушна-пушка-с-igt.11690/#post-299636

https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Въздушна-пушка-gamo-cfx-5-5-royal.11686/

https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Избор-на-пушка-от-няколко-модела.11624/#post-298176

Относно калибъра поне всеки месец се пише, пробвай с търсачката да намериш.
 
Последна промяна:

Hidden

Редовен Потребител
Здравейте! Ориентирал съм се към Gamo fast shot 10x IGT, като везните клонят към 4.5 кал, но в нашите магазини имат само 5.5кал. Моля за компетентно мнение какво бих спечелил/изгубил ако взема 5.5кал и евентуално струва ли си да търся начин да си поръчам 4.5 кал. директно от Гамо? Също така бих се радвал и на мнение от някой който има въпросната пушка. Като цяло в нея ми харесва на първо място 10 зарядният пълнител, 24-те джаула, дървеният приклад и това, че не е с пружина а е със газово бутало.
Добре дошъл във Форума!
Наистина тези неща се коментират често, но ще опитам да сумаризирам мненията.
Гамо правят пушки с такова качество, което не струва парите които искат.
Моделите с пълнители дават дефекти заради пълнителя.
С 4.5 мм получаваш по права траектория на изтрела и съответно по-голяма точност. Но се влияе от вятъра по хоризонтала. 5.5 се влияе от вятър по-слабо, но пък траекторията е по-крива по вертикала. За тази енергия 4.5 е по-добре.
Едва ли има много хора с тази пушка.
Едва ли са точно 24 дж, фирмите често надписват енергията с цел реклама. Според мен е 20-22 дж.
Газотово бутало не е кой знае какво чудо, т.е. не е много по-различно от телената пружина в конкретния случай.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Някой пита,друг отговаря....никой с нищо не задължава някой,та било то админ или корифей...по добре такива въпроси да са в индивидуални теми отколкото в общи за марката...
Колега,пушката която си избрал отговаря на всички изисквания на средностатистическия лаик,пък и е европейски бранд,демек почти е не възможно да ти изреже пръстите,счупи кратуната и т.н.
Хич да не те смущава калибъра 5,5мм,даже е по добре за този избор...постреляй и ако ти хареса и потърсиш нещо повече пак ще говорим:)
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Здравей , ако ти се идва до врачанско може да пробваш 2-3 много различни но класни пружинки , за съжаление имах и Гамо в 5.5 но предпочетох да го продам пред алтернативата да го увия около някое дърво . Въпреки че най вероятно вече си избрал пушката и ще я купиш рано или късно , само не се доверявай на всички реклами и платени ревюта на 100%.
Успех и само десетки!
 

apapazov

Редовен Потребител
Първата ми въздушна пушка беше Гамо. Купих я след като гледах клип в тубата как един утрепа диво прасе с нея.
Продадох я след седмица като разбрах че нито е толкова мощна нито толкова точна. Не се доверявай на рекламите които гледаш. Пиши от къде си и ако има група на около иди постреляй и тогава вземи решение.
 

zerrku

Потребител
Като за начало благодаря на всички които са се включили до сега по темата.
А защо смяташ, че някой "знаещ" ще иска да си губи времето да обяснява нещо писано многократно на "начинаещ", който дори го мързи да се разтърси из форума?
Това е форум, не държавна агенция с десетки служители на позиция "отговаряне на еднообразни въпроси на начинаещи".
Поне покажи, че си проучил този модел, задай някой по-конкретен въпрос.
Като за начало прочети:
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/gamo-roadster-igt-10x-gen2.11689/

https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Избор-на-въздушна-пушка-с-igt.11690/#post-299636

https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Въздушна-пушка-gamo-cfx-5-5-royal.11686/

https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Избор-на-пушка-от-няколко-модела.11624/#post-298176

Относно калибъра поне всеки месец се пише, пробвай с търсачката да намериш.

Регистриран съм от около 2 месеца ако не се лъжа, въпросните теми съм ги прочел по няколко пъти. Също така мога да посоча още няколко теми в които въпросните пушкала се хвалят от хора тук в форума - това е и причината да пусна собствена тема с цел проучване и информиране. Както казах в първият си пост съм меко казано неграмотен в сферата и търся начин да добия знания.


Някой пита,друг отговаря....никой с нищо не задължава някой,та било то админ или корифей...по добре такива въпроси да са в индивидуални теми отколкото в общи за марката...
Колега,пушката която си избрал отговаря на всички изисквания на средностатистическия лаик,пък и е европейски бранд,демек почти е не възможно да ти изреже пръстите,счупи кратуната и т.н.
Хич да не те смущава калибъра 5,5мм,даже е по добре за този избор...постреляй и ако ти хареса и потърсиш нещо повече пак ще говорим:)

Точно поради факта, че съм както се изразяваш "Средностатистически (даже не знам дали съм средностатистически или по-ниско) лаик" загледах въпросната пушка и ми допадна като идея. Колко е функционална и удачна като избор се надявам да разнищим тук и да реша дали е "моята" пушка или не. Ориентирам се към тази пушка като за първа и не мисля да остана дълго с нея ако ми хареса хобито, а да мина на по-високо ниво. Както се казва опипвам почвата в момента като се опитвам да не хвърля много пари за нещо което може да не ми допадне, но и не искам да взимам най-евтиното пушкало и да се откажа още с първите изстрели.

Добре дошъл във Форума!
Наистина тези неща се коментират често, но ще опитам да сумаризирам мненията.
Гамо правят пушки с такова качество, което не струва парите които искат.
Моделите с пълнители дават дефекти заради пълнителя.
С 4.5 мм получаваш по права траектория на изтрела и съответно по-голяма точност. Но се влияе от вятъра по хоризонтала. 5.5 се влияе от вятър по-слабо, но пък траекторията е по-крива по вертикала. За тази енергия 4.5 е по-добре.
Едва ли има много хора с тази пушка.
Едва ли са точно 24 дж, фирмите често надписват енергията с цел реклама. Според мен е 20-22 дж.
Газотово бутало не е кой знае какво чудо, т.е. не е много по-различно от телената пружина в конкретния случай.


Първата ми въздушна пушка беше Гамо. Купих я след като гледах клип в тубата как един утрепа диво прасе с нея.
Продадох я след седмица като разбрах че нито е толкова мощна нито толкова точна. Не се доверявай на рекламите които гледаш. Пиши от къде си и ако има група на около иди постреляй и тогава вземи решение.

Такива отзиви търся. Бих се радвал и на обосновани предложения за нещо конкретно в този ценови диапазон +/-200лв. което да отговаря на изискванията ми по-горе, като разбираемо 10 зарядният пълнител отпада - има го само при Гамо или греша?

От гр. Ямбол съм.
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
10 зарядният пълнител отпада - има го само при Гамо или греша?
Има и други многозарядни пружинни пушки, но са рядкост. Аз бих взел Хасан Проксима, ако ще си правя експерименти, въпреки че и нея не съм я виждал на живо. Ако търсиш хубава пушка, има един Хайнел 312 в раздел купува/продава.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
ако ми хареса хобито
С мощна пружинна пушка, още повече многозарядна, още повече гамо рискуваш да не ти хареса, защото липсата и на точност ще те демотивира. Вземи нещо базово, не много мощно, не много скъпо на ЧЗ(Славия) , Комета(400),Диана(31,34,36),Вайраух(30,50,35,95).Да,цените плашат, но с тези пушки наистина ще можеш дълго време да развиваш стрелкови умения, а ако не ти е това хобито - продаваш без голяма загуба.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Точно поради факта, че съм както се изразяваш "Средностатистически (даже не знам дали съм средностатистически или по-ниско) лаик" загледах въпросната пушка и ми допадна като идея. Колко е функционална и удачна като избор се надявам да разнищим тук и да реша дали е "моята" пушка или не. Ориентирам се към тази пушка като за първа и не мисля да остана дълго с нея ако ми хареса хобито, а да мина на по-високо ниво. Както се казва опипвам почвата в момента като се опитвам да не хвърля много пари за нещо което може да не ми допадне, но и не искам да взимам най-евтиното пушкало и да се откажа още с първите изстрели.
Този тип въпроси са разнищвани многократно
Бих се радвал и на обосновани предложения за нещо конкретно в този ценови диапазон +/-200лв. което да отговаря на изискванията ми по-горе, като разбираемо 10 зарядният пълнител отпада - има го само при Гамо или греша?
Има многозарядни качествени,но от цената ще те заболи главата:D

Ето ти нещо 500+200лв.,цената е най- конкурентна за Европа,качествени материали,произведено в Германия ,конструктивно са елиминирали всички недостатъци на ПП,и внуците ти ще стрелят с нея...;) https://zarimex.eu/walther-lgv-challenger
Е не е Air Arms,но е добра!
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
Е не е Air Arms,но е добра!
Айде сега Армса отиде на върха. LGV-то на мен ми харесва повече. Ако имаше на пазара LGV Master Competition, веоятно и аз щах да стрелям с пружинка. Невероятен изстрел има тази пушка.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Като изключим комфорта на дървения приклад не виждам други разлики с посочаната оферта по горе,хубава пушка е,но няма аристократизма на АА(Jorom :cheers:),личи си стремежа единствено за печалба и някои рационални евтини решения от Умарекс:D
 

lynx

Редовен Потребител

t.marev

Редовен Потребител
Като за начало благодаря на всички които са се включили до сега по темата...........Точно поради факта, че съм както се изразяваш "Средностатистически (даже не знам дали съм средностатистически или по-ниско) лаик" загледах въпросната пушка и ми допадна като идея. Колко е функционална и удачна като избор се надявам да разнищим тук и да реша дали е "моята" пушка или не. Ориентирам се към тази пушка като за първа и не мисля да остана дълго с нея ако ми хареса хобито, а да мина на по-високо ниво. Както се казва опипвам почвата в момента като се опитвам да не хвърля много пари за нещо което може да не ми допадне, но и не искам да взимам най-евтиното пушкало и да се откажа още с първите изстрели.
Ето ти мнение от друг средно статистически лаик.
Преди да си избереш и купиш пушка трябва да си изясниш няколко неща. Например за какво ще я ползваш - за развлекателна стрелба или за спортна. Колко често ще я ползваш, колко време, усилия и средства си готов да отделиш за това, което смяташ, че ще ти стане хоби. Защото с покупката на пушката нещата не приключват, ами тепърва започват. След като си изясниш тези неща, мъглявината се прояснява и се очертава силуета на пушката. Ако са надделяли спортните амбиции - си купуваш немощна плякалка десетина джаула, 4.5 мм и почваш да тренираш. Днеска 100 сачми, утре 100 сачми и така лека полека след 50 000 изстрела ще си цар на групите.
Ако все пак решиш че пушката ти трябва за друго, тогава си избери най-красивата /според тебе/ най-удобната /за тебе/ и най-мощната - 25-35 джаула са си съвсем прилична сила, задължително 5.5 мм. Ако те кефи многозарядна - вземаш я.
Каква е разликата ли?! В единият случай си купуваш инструмент за постигане на резултати, там изискванията са железни и е добре да послушаш колегите - те ги разбират тия работи. В другия случай си купуваш лична вещ, за удоволствие и тогава не слушаш никой. Още повече че говорим за оръжие, а тук индивидуалните предпочитания са на първо място.

Сега за споменатия от теб модел от презряната марка ГАМО.....Много хора са разочаровани от тази марка, защото вероятно не са си отговорили навреме на горните въпроси, направили са грешен избор и съвсем логично са получили грешни резултати. Много повече се доволните от тази марка, но те не пишат тук във форума. Тук ще прочетеш, че ГАМО не се това което са били преди, че били от пластмаса, ще чуеш остроумното твърдение на бай Еди Кой Си от преди 10 години, че ГАМО правили най-хубавите кутийки за чашки и прочее салати. Разбира се че ГАМО не са най-добрите пушки /такова жУвотно нЕма/ но предлагат огромно разнообразие от модели и можеш да си избереш най подходящата за тебе. Всички останали изброени марки, са също много добри, някои модели са с отлични показатели и ако си наясно с предназначението на пушката, може да се загледаш и в нещо по-елитно.

Понеже виждам че са те налазили нЕкви бацили и нагазваш в терминологията - "първа пушка, хобито, по-високо ниво, да се откажа"......не се мисли, че ако извадиш пачка и си купиш някое Фани, Ани, Дани, или друг шедьовър на спортната железария, нещата ще се подредят от самосебе си. Уменията които имат колегите и резултатите с които заслужено се хвалят, са плод на дългогодишен труд и старание, нещо което те кой знае защо пропускат да споменат.....Вероятно от скромност.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Разбира се че ГАМО не са най-добрите пушки /та
Да, не са. За парите си, те са най-зле откъм инженерна мисъл, материали и изпълнение. С бълването на огромен асортимент, погребаха малкия брой прилични модели, техни и на английски фирми, които придобиха.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
@zerrku има страхотна оферта ако искаш 5,5 виж това:
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Продавам-bsa-lightning-grt.11643/
и като я купиш да почерпиш!
Както е казал този колега едно супер пушле.
И като си купиш прилична пушка мишените на 40-50 м ще са капачки от шишета,а не капака на кофа Хубавата пушка е предпоставка за повече радост,а те могат да бъдат и красиви.
Да за да стреляш що годе точно ще трябва да пуснеш чашки .,но така ще усъвършенстваш себе си и няма да мислиш ти ли си негоден или пушката Аз също не стрелям за групи,но залагам малки мишени на големи дистанции а не обратното.
Успех
 
Нагоре