ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Ухаа, много мазало станало тук, чак се стреснах и ще ходя да ми леят "сребърен куршум". Благодаря на Станчев, че ми напомни.
Нека и моя пост се забърше, не трябваше така, но вече развих рефлекси.
Беров не те разбрах?!
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Видях че чистите темата и помолих моя пост също да бъде забърсан че май се обърках нещо.
Нищо няма да трия, просто пишете по темата.
Тръгна да трия някоя простотия, то пък следва отговор която цитира простотията, но пък дава ценен отговор...
И като изтрия два три поста изведнъж се появява отговор на предните и хептен мазало става.
Затова не пишете "ваксинирани" и "неподготвени" , за да няма за триене много :D
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Освен всичко останало, опитайте и с овча лой, но всичко е относително и е според метала, който се обработва.
Чичко ГугИл знае кое с какво.
 

lynx

Редовен Потребител
Здравейте, един килограм въгледвуокис колко литра е?
Дано не си намислил да се прецакаш с покупка на пушка с СО2 :)
В обявата по-долу може да придобиеш горе-долу какво е съотношението кг/литър при СО2, 10кг. са 13,50 литра
https://www.olx.bg/ad/butilka-za-va...i-aparati-so2-CID1012-ID8mLwq.html#0e5cc16784
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Сега се сетих, че СО2 се втечнява и като се зачетох се оказа, че това става само при 5,1 бара.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Извинявайте,че снощи се изключих-дойдоха ми гости и малко се ваксинирахме!Става дума за следното,един познат ми предлага нова бутилка за въгледвуокис минала преглед и годна до 27година.На нея обаче пише ,че е 2 кг.По снимката която е пратил не мога да съдя колко е като обем.Затова питах,явно е малка и няма да ме задоволи за метан система.Пушката вече е купена но не мога да отида да я взема-в Турция е!Става дума за АТ 44-10.Сега обаче ме навиват за Пинчер Бигмакс.За сега ще изчакам да видя и пострелям с тази и може да я сменям!Сега си глася системата за зарядка на метан.Имам много въпроси ,но когато дойде пушката!Лек ден,приятели!
 

Djack

Редовен Потребител
Извинявайте,че снощи се изключих-дойдоха ми гости и малко се ваксинирахме!Става дума за следното,един познат ми предлага нова бутилка за въгледвуокис минала преглед и годна до 27година.На нея обаче пише ,че е 2 кг.По снимката която е пратил не мога да съдя колко е като обем.Затова питах,явно е малка и няма да ме задоволи за метан система.Пушката вече е купена но не мога да отида да я взема-в Турция е!Става дума за АТ 44-10.Сега обаче ме навиват за Пинчер Бигмакс.За сега ще изчакам да видя и пострелям с тази и може да я сменям!Сега си глася системата за зарядка на метан.Имам много въпроси ,но когато дойде пушката!Лек ден,приятели!
Не можеш да използваш бутилка от въглероден двуокис за метан! Опасно е! Разликата в работните налягания на двата газа е огромна!
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Не можеш да използваш бутилка от въглероден двуокис за метан! Опасно е! Разликата в работните налягания на двата газа е огромна!
На нея пише,че е тествана на 315 бара.Аз няма да я вземам,просто човека ми я предложи.
 

lynx

Редовен Потребител
Тестовото налягане не го гледай, то е с 50% по-голямо от работното налягане.
Тоест, работното налягане на твоята бутилка е 210 бара.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
210 е приемливо за метан,но бутилката се оказа малка.Ще глася мойта огромна автомобилна бутилка,тежи като умрял мангал ама става.
 

gogo tinkov

Редовен Потребител
Здравейте колеги!
Дали е тук мястото за такава тема не знам...
Ако не е, ще помоля модеоаторите да я преместят/махнат.

"По молба на наш колега от Бургас - Виктор"
Търси се дом за едно симпатично куче порода "Дого архентино"
На близо година, женско, бяло. на носа има черно петно с форма на сърце.
Едричко ( не става за апартамент...), но не грамадно. прилича на изгубило се.
Виктор и приятелката му си имат Чарла и апартамента им е каде 60 квадрата, тясно.
Добре да е в къща.
"Кучо" бмло много възпитано и търси да си играе с деца. Май става и за пазач.
Та това е засега.
Ако някой мисли че може да гледа такова животинче - да обажда. Ще го свържа с Виктор.
Поздрави,
гого
0988707053
 

Pana

Потребител
Колеги, имам нужда от съвет. Пушката е Хатсан 4,5 с оптиката е Zos 10-40x50. Искам да си взема монтажи Sportsmatch atp66 заради корекциите по хоризонтала и вертикала(и от двете имам нужда). Някой ползва ли такива и дали е доволен?
 

lynx

Редовен Потребител
Аз съм с такива монтажи на едната пушка и съм доволен.
Единственото което трябва да се знае е, че когато се слагат монтажите, трябва да се спазва инструкцията за монтиране, за да не се нарани тялото на оптиката.
На мен най-много ми допадна, че с тези монтажи имам възможност да надигна задния край на оптиката с около 2мм. и да стрелям на голяма дистанция с прилично голямо увеличение на оптиката.
 
Нагоре