Първа пушка

ПуцайКуме

Потребител
Здравей, ще спестя писането на по-компетентните и стари колеги.Мнението за тази пушка не е добро.Неточна и силна.Кажи за какво ще я ползваш и какво очакваш от пушката.На какви разстояния ще стреляш?
 

F1reheart

Новодошъл
Ще стрелям предимно по мишени, имам Вила с голяма поляна
Разстояние 30-50 метра

Също така, кое е по добре 4.5 или 5,5 в случая?
 
Последна промяна от модератор:

ПуцайКуме

Потребител
Моето мнение е, че 5.5 е по-добре, защото се влияе по-малко от вятъра (много важно условие за 50 метра разстояние).Погледни пушките на Cometa, Norica или Diana.Ако нещо ти харесва и влиза в бюджета ти посочи линк.Имаш ли възможност вземи пушка с газово бутало, а не с пружина(има няколко предимства).Прекалено силните пружини имат голям откат и не може да сложиш оптика(ако не е много сериозна, разбирай далеч по-скъпа от пушката), защото ги чупят.Скорости над 200 м/с 5.5мм калибър са достатъчни за 30-50 метра разстояния.

Бих ти препоръчал това https://www.bularms.com/index.php/c...enix-400-galaxy-gp-kal-5-5-mm-detail?Itemid=0
 
Последна промяна от модератор:

F1reheart

Новодошъл
Моето мнение е, че 5.5 е по-добре, защото се влияе по-малко от вятъра (много важно условие за 50 метра разстояние).Погледни пушките на Cometa, Norica или Diana.Ако нещо ти харесва и влиза в бюджета ти посочи линк.Имаш ли възможност вземи пушка с газово бутало, а не с пружина(има няколко предимства).Прекалено силните пружини имат голям откат и не може да сложиш оптика(ако не е много сериозна, разбирай далеч по-скъпа от пушката), защото ги чупят.Скорости над 200 м/с 5.5мм калибър са достатъчни за 30-50 метра разстояния.
Благодаря за и фото, ще разгледам посочените марки. Търся нещо до 400-500 лв
 

ПуцайКуме

Потребител
Потърси из различните магазини, попитай ги за наличност (ако нямат в момента).Предположих, че ценовия диапазон е този, затова посочих Cometa phoenix 400 GP.Вариант ли ти е втора ръка пушка?
 

F1reheart

Новодошъл
Потърси из различните магазини, попитай ги за наличност (ако нямат в момента).Предположих, че ценовия диапазон е този, затова посочих Cometa phoenix 400 GP.Вариант ли ти е втора ръка пушка?
Ако си заслужава....... http://shop.gunman.biz/cometa-fenix400galaxy-p-3216.html това същата ли е
 

dberov

Редовен Потребител
Колеги, защо се опитвате да откриете топлата вода? Тези, които знаят, се умориха да пишат едно и също! Четете темите! Там всичко е написано!
Именно затова в тая тема се води диалог вместо дискусия. Всяка седмица или през две, тук се появява един и същ въпрос а като започнат отговорите, все едно четем темата от предходната седмица. Наистина писва и то не само на отговарящите а и на читателите, следящи форума.
Сега по темата, само ще допълня. Ако си решил да взимаш Комета, избора е добър за бюджета ти, но гледай да е с дървен приклад. Полимерния приклад не може да обере вибрациите както дървения при ПП.
 

Hidden

Редовен Потребител
Аз пък бих предложил да е с дървен приклад и с телена пружина, защото фабричните газови пружини на Комета дават дефекти, а колеги писаха, че няма съществена разлика в стрелбата с телена или с газова пружина при тази пушка. Освен това фирмата предлага и комплекти за преминаване от телена на газова пружина. Това е в случай,че искаш да пробваш. Но пък ако си купиш пушка с ГП не можеш да й сложиш телена, тъй като задната тапа не позволява.
А! И в никакъв случай не си купувай модел Компакт.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Здравейте приятели!От известно време чета форума,а вчера се и регистрирах.Запалих се и аз да взема една пушка(въздушна)за развлечение.Аз често пътувам(пътувах) до Турция и най вече Одрин така, че смятам от там да пазарувам.Става дума за
Hatsan AT44-TH 10 PCP Havalı Tüfek.

Това е според мен най доброто съотношение цена-качество.Приемлива цена за възможностите ми.Проблем не е самата пушка ,а аксеоарите нужни за нейната подръжка-помпа,бутилки,зарядни станции и тем подобни дреболии,които товарят бюджета.Намислил съм следното-имам две бутилки от метанова уредба на кола,които са изрядни но малко големи -80литра струва ми се.Тежат като умрял циганин!Имам Джип с каросерия,качвам едната ,укрепвам я и посля я пълня,отивам където е подхдящо за стрелба и там на място зареждам и преливам когато е нужно.Какво мислите за тази ми идея?
 
Последна промяна от модератор:

njatanasow

Редовен Потребител
Това е според мен най доброто съотношение цена-качество.Приемлива цена за възможностите ми.Проблем не е самата пушка ,а аксеоарите нужни за нейната подръжка-помпа,бутилки,зарядни станции и тем подобни дреболии,които товарят бюджета.Намислил съм следното-имам две бутилки от метанова уредба на кола,които са изрядни но малко големи -80литра струва ми се.Тежат като умрял циганин!Имам Джип с каросерия,качвам едната ,укрепвам я и посля я пълня,отивам където е подхдящо за стрелба и там на място зареждам и преливам когато е нужно.Какво мислите за тази ми идея?
Добре си го намислил! :cheers:
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Вземи 20 литрова по 3лв литъра,а твоите продай..:cheers:
https://m.olx.bg/ad/butilki-za-vazdushni-pushki-CID618-ID6yv4L.html?reason=
Току що звънях на човека.Иска 3 лева на литър!Бутилките са над 10 годишни .Да си ги държи.Ще намеря в Търция някоя от акваланг,само да махнат ПСР теста и ще си реша нещата!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ще си решиш нещата, като си купиш бутилка за въздух на 300 бара работно налягане. За пушката, която си харесал, ще ти върши работа и 6 литрова. Лесно се пълни, лесно се пренася и лесно се продава.
 
Нагоре