BENJAMIN

Plamen Ilchev

Потребител
Не им вярвай.Няма ги тези джаули,поне преди да е пипнат където трябва.С JSB 5.25 гр.ли стреляш?Едната ми 9-ка беше 240 джаула,това при скорост 302-303 м/с.Ако искаш утре може да ти замерим скоростите.
Принципно хората си казват, че пушката си прави определената енергия със определения грамаж проектил. На булдога мисля че беше с 145 грейнов развиващ 260,270 джаула. То и на моя piledriver 45cal го казват че е 500 и няколко джаула, но с 12 грамови проектили, а в американските форуми си пише енергията от 950 джаула се развива с 510 грейнов проектил(34грама).Аз имам 350 grain на nielsen specialty ammo и си развива с тях 730 джаула на 1 ви изстрел. Така че и на булдога не се очаква с 5 грамовото гризли да си развие максималната енергия.
 

Plamen Ilchev

Потребител
Не им вярвай.Няма ги тези джаули,поне преди да е пипнат където трябва.С JSB 5.25 гр.ли стреляш?Едната ми 9-ка беше 240 джаула,това при скорост 302-303 м/с.Ако искаш утре може да ти замерим скоростите.
Каква беше вашата 9mm, защото и аз мисля следващата да е в този калибър?
 

Stefan_top

Потребител
До колкото знам Бенджамин Булдог е най-силната пушка 9мм.Да не говорим,че и качеството би трябвало да е топ....Но и цената е много над турските еквиваленти.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Далеч не е най-силната пушка в 9 мм. Мощността и е около 200 - 245 джаула. Зависи дали се стреля с JSB 5,25 гр. или Benjamin Nosler 9,32 гр. Но е хубава пушка и е добре да има ревю, скорости и групи тук. Добре дошъл във форума.
 

Stefan_top

Потребител
Далеч не е най-силната пушка в 9 мм. Мощността и е около 200 - 245 джаула. Зависи дали се стреля с JSB 5,25 гр. или Benjamin Nosler 9,32 гр. Но е хубава пушка и е добре да има ревю, скорости и групи тук. Добре дошъл във форума.
Като и се порадвам в тоя вид ще ти пиша да я поразбутаме.Да видим какво може да се подобри.В тубата гледах до към 380 джанки бутната....
 
7

7842

Гост
Каква беше вашата 9mm, защото и аз мисля следващата да е в този калибър?
Едната беше Сам Янг-Реклуз,другата Хатсан Були.Всяка от тях си имаше предимства и недостатаци.Реклуз-еднозарядна,но по добра от другата.Хатсан-многозаряден,но барабана много къс и нищо по дълго от JSB 5,25 гр. не върши работа ,започва да стърчи от барабана.Когато е по тежък проектила става по дълъг.Ако искаш да поставяш проектила с ръка,мястото в ЦК където влиза барабана е тясно и не можеш да го вкараш в цевта.Даже Полимаг трябва да им извадиш полимерният връх за да не стърчи от барабана.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Benjamin Bulldog - cal. 357.
Пушката наистина е страхотна. Базата за тунинг е огромна. Удобна е, железарията и карантиите са на много добро ниво, има и някои много добри решения, като кухия дотиквач например. Пушката ме изненада приятно, с изработка и финиш на детайлите. Създадох тема за модела, където ще опиша всички подробности, касаещи тунинга, резултати и снимки.
 

MALIN

Потребител
здравейте колеги.някой от вас поръчвал ли си е булдога 357 в геодар.как седят нещата с пиръчка и имат ли налични.ако не за колко време идват?
 

Stefan_top

Потребител
здравейте колеги.някой от вас поръчвал ли си е булдога 357 в геодар.как седят нещата с пиръчка и имат ли налични.ако не за колко време идват?
Моя е от тях,за около 20 дена дойде в Хасково и аз отидох да си го взема.Превеждаш им капаро за да са сигурни и като пристигне внасяш остатъка.Могат да ти го донесат при теб но не ми се рискуваше.Това е ако го нямат наличен.
 
Нагоре