Помощ за избор на пушка до 1500 лв

Nikolay94kj

Новодошъл
Привет :)
Нов съм имам една стара пушка от доста години е 5.5 китайче главно си правя кефа с нея но ми се иска нещо по ново ...Ако има човек който е на вътре в тези неща ще се радвам да помогне :) БЮДЖЕТА Е ДО 1500 лв
 

Hidden

Редовен Потребител
Уточни и какви очаквания имаш към една въздушна пушка, за да те насочим към най-доброто за тия пари. Иначе казано - за какво искаш да я ползваш.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
А,така няма да стане,какво искаш:
-пружинна пушка
-ПЦП пушка
-да е мощна
-да е точна
-да има много изстрели
-да е маркова
-можел ли да пазаруваш от вън
-имаш ли проблем с втора ръка
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ако с 20дж. си ок не ти трябва ПЦП а ето това: https://www.mundilar.net/pt/carabin...s-loja/carabina-air-arms-pro-sport-beech.html
Това е страхотен комплект от точен колега за най-мислените Хасани:http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Продавам-въздушна-пушка-hatsan-galatian-iv.11492/
Това е ако искаш да си част от интелигентен спорт и готини хора:http://forum.airguns.bg/index.php?t...а-falcon-t502-mk2-10-50x60-и-аксесоари.11474/
А това е единствената "туркиня" която ми е харесала и на живо:https://www.oragie.net/product/effecto_px5_wood_pcp_42_j_55mm_lw_huglu
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Привет :)
Нов съм имам една стара пушка от доста години е 5.5 китайче главно си правя кефа с нея но ми се иска нещо по ново ...Ако има човек който е на вътре в тези неща ще се радвам да помогне :) БЮДЖЕТА Е ДО 1500 лв
По-ново е ПЦП. 1500лв е оскъден бюджет. Уточни какво "гониш". Точност, мощност, ...
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Бъркаш...по- нови са пружините :):cheers:
Не ти разбрах шегата, ама аз се разведох с пружинките отдавна и имам само 3 ПЦП-та (за ВО оръжие става дума).
Кефа с тях е уникален да не казвам задължителен! За колегите дето стрелят с тях на 100 - 240 -510 и 666 метра коментар няма да правя.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Като концепция и тук,и в нета има инфо...за историята на ПЦП ,иначе си прав,пцп дава повече възможности но все още има пружиннки ,които си заслужават пред шир-потребатаПЦП(лично мнение)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Спомням си първото си ПЦП :). Няма да е изненада за аудиторията :lol:
АТ-44 :rambo: не помня кога беше... ама отдавна :p
Слагам една капачка от буркан тип"омния". Прав без опора и на механични 20-30метра. Стрелям - попадение?! Пак стрелям пак попадение... Забравих жени, коли, пиене - КЕФ и те така до ден днешен пружинна пушка не искам да видя.

п.п.
Уважение и респект към колегите с пружинни пушки!
Вкус другар няма.
 

rivan

Редовен Потребител
Аз също мисля, че с този бюджет може да се комплектова не лошо ПЦП. И не е задължително да ходи непременно на състезание с него. Но ще си цели орех например на 50 метра и ще има едни 40-50 джаула без много зор - нещо непостижимо за пружинка. Както всички сме се убедили при пружинките мощност и точност не вървят ръка за ръка. Освен това при ПЦП-то може да мине и с по-ефтина оптика и с много по-малко главоболия с нея. И е някак по универсално. И така, ако ще е ПЦП ще трябва бутилка или компресорче. За мен бутилката е за предпочитане, ако има къде да се пълни. В такъв случай- Пеко-500-600 лв. Остават 900-1000 лв за пушка и оптика. За тия пари оптика от алито- 120-150 лв. Останаха 750-800 лв. За тях Кралче или нещо втора употреба. С Крал Пънчер, дори и късата клечка да изтеглиш, можеш да го тунинговаш, и цев да смениш след време, пак е добро за парите си. И ако след време решиш, че това не е твоето хоби, ще го продадеш поне с минимална загуба. А вече дали ще е дълга гега или булпап е въпрос на вкус. Та това е от мен, аз така мисля.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Аз също съм за ПЦП. Но в този бюджет само пушка и оптика. Примерно, нещо такова:

https://m.olx.bg/ad/vazdushna-pushk...synthetic-cal-5-5-CID618-ID8fJ2x.html?reason=

https://m.olx.bg/ad/vazdushna-pushka-pcp-walther-maximathor-CID618-ID8pj9P.html?reason=

Може да поогледаш и за някой Херкулес, направено Були или Крал. Предложенията на sevdaka80 и Kifa, също са много добри.
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Колегата е посочил бюджет, аз предлагам комплект в тези рамки. За повече пари - повече! Кой бяга от хубаво!
 

dberov

Редовен Потребител
@Nikolay94kj, задал си въпрос тук, допълни подробностите, които ми писа на лични и ще получиш адекватни отговори ако зададеш адекватно въпросите си. От това което ми писа, бягаш от една крайност в друга (от пружинка Гамо че на Суматра) и понеже кореспонденцията е лична, няма да извадя цитати.
Пиши тук, затова е форума. Аз не мога да се ангажирам да обяснявам всичко от игла до конец на лични съобщения. Виждам че и в момента притесняваш някой на лични съобщения. Това не е правилния начин - просто съвет, за да не стане "От светулка, на светулка, че на горския на фаса".
 
Последна промяна:

silver bullet

Редовен Потребител
Аз също мисля, че с този бюджет може да се комплектова не лошо ПЦП. И не е задължително да ходи непременно на състезание с него. Но ще си цели орех например на 50 метра и ще има едни 40-50 джаула без много зор - нещо непостижимо за пружинка. Както всички сме се убедили при пружинките мощност и точност не вървят ръка за ръка. Освен това при ПЦП-то може да мине и с по-ефтина оптика и с много по-малко главоболия с нея. И е някак по универсално. И така, ако ще е ПЦП ще трябва бутилка или компресорче. За мен бутилката е за предпочитане, ако има къде да се пълни. В такъв случай- Пеко-500-600 лв. Остават 900-1000 лв за пушка и оптика. За тия пари оптика от алито- 120-150 лв. Останаха 750-800 лв. За тях Кралче или нещо втора употреба. С Крал Пънчер, дори и късата клечка да изтеглиш, можеш да го тунинговаш, и цев да смениш след време, пак е добро за парите си. И ако след време решиш, че това не е твоето хоби, ще го продадеш поне с минимална загуба. А вече дали ще е дълга гега или булпап е въпрос на вкус. Та това е от мен, аз така мисля.
И аз мисля така. Нямам какво да добавя. Освен да се внимава с по-силните пушки да не стане някоя беля, защото това не са играчки. Не че не може и с 16 джаула да стане беля. Но пушките с 50 джаула и слъгове са опасни до 300 метра. Пушките с 70 - 90 джаула и слъгове са опасни до 400 - 500 метра. Така че умната.
 
Нагоре