ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

kosmev

Редовен Потребител
Ето и опита за вече за истинска група - стрелнах 2 пъти , чух попаденията и се разходих, видях двете залепени дупки и се върнах мотивиран да довърша най-добрата група в историята...:D ама ей това стана накрая.
134m.jpg
И загубих интерес. Никакво удоволствие не носи да не виждаш къде уцелваш, някак почваш да се съмняваш дали изобщо правиш нещо.
Виж ако е някоя консервена кутия - дрънчи и подскача, а в оптиката виждаш как светят отворите...
Стрелях точно на долния край на скалата (където почва дебелата линия) на увеличение х18, като дадох и 10 клика корекция (1 мил) нагоре.

reticle.png

И с половин уста да си призная, слъговете почнаха да ми "нагарчат".
Бях свикнал в 4.5 да изстрелвам по 200-300-400 чашки на излизане, ама слъговете ги слагат по 200, а не по 500 в кутийка :D, а и днес видях, че sotis са вдигнали цената им - 22лв вече.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ако пръснеш един спрей на ламината или го обърнеш на обратно от към тъмната му страна, мисля, че ще си виждаш попаденията.
 

llcoolj

Редовен Потребител
в 4.5 да изстрелвам по 200-300-400 чашки на излизане, ама слъговете ги слагат по 200, а не по 500 в кутийка :D, а и днес видях, че sotis са вдигнали цената им - 22лв вече.

В пушка.еу продават слъговете на H&N (нямат налични в момента) по 19 лв и ЖСБ Нокаут по 15 лв.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Такааааа, и аз взех две кутии Нокаут в. 216 за проба. С предна опора от капака на Нивичката ми. Силен вятър от дясно с още по-силни пориви. Дистанция 130 м. Вятъра отнасяше слъговете с около 20-25 см на ляво. С чашките така и не успях да уцеля мишената, а тя е с размер А4 хоризонтално разположен. Слъговете не са мити, това е направо от кутията.Стрелях и на 50 м. Там няма разлика между чашки и слъгове.
IMG_20201110_163203.jpg IMG_20201110_163401.jpg IMG_20201110_161515.jpg IMG_20201110_174034.jpg IMG_20201110_163143.jpg
 

llcoolj

Редовен Потребител
Такааааа, и аз взех две кутии Нокаут в. 216 за проба. С предна опора от капака на Нивичката ми. Силен вятър от дясно с още по-силни пориви. Дистанция 130 м. Вятъра отнасяше слъговете с около 20-25 см на ляво. С чашките така и не успях да уцеля мишената, а тя е с размер А4 хоризонтално разположен. Слъговете не са мити, това е направо от кутията.Стрелях и на 50 м. Там няма разлика между чашки и слъгове.
View attachment 87248 View attachment 87249 View attachment 87250 View attachment 87251 View attachment 87252
С каква скорост го стреляш Нокаута в 216 ?
 

kosmev

Редовен Потребител
Браво! Голям кеф дава тоя knockout.. Нали ? :)
Мисля да пуснем петиция до братята чехи за по голяма развасофка на същата цена... И ако може да направят и едно по-тънко слъгче, към 1,4 грама , дето лесно да засилваме над 300м/с без да хааабим излишен въздух :confused:
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Аз имам проблем и трябва да търся начин да го реша. Тъй като нивела е близко до очите ми,( а няма на къде повече да го отдалечавам) го виждам замъглено и съответно не мога да нивелирам пушката. Мисля си, че за това изстрелите са ми така пръснати.
На втората мишена, горните две попадения стоят като от наклонена на дясно пушка.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
С каква скорост го стреляш Нокаута в 216 ?

Днес замерих скоростта - 282 м/с. Пробвах и с чашки. Скоростта е паднала с 6 м/с. Явно "О" пръстена на дотиквача пак почва да дава фира. Ще го сменя и ще видим утре какво ще покаже.
 

lynx

Редовен Потребител
С тези 180 метра навлизаме в зоната на безмислените стрелби, гонене на рекорди и прочие.
Групата на 130 е повече от перфектна, няма какво повече да искаш от пушката.
 

kosmev

Редовен Потребител
С тези 180 метра навлизаме в зоната на безмислените стрелби, гонене на рекорди и прочие.
Преди с чашки нямаше смисъл, беше въпрос на късмет. Ами тия слъгове променят играта. Вятърът на 180 метра ги мести колкото чашка на 60.
С тях е въпрос на точно измерване на разстоянието , правилно изчисление на балистиката и пушка с добро плато. И хоризонтала на пушката, ей!
Нямам подходящ полигон, но веднъж пострелях на 200+ метра. Уцелих един камък колкото лист А4 на 220 метра от втория опит.
Малко като артилерист си... Стреляш, а звука от попадението евентуално чуваш след 2 секунди
Поне на мен ми е интересно.
Набелязваш си цел, мериш разстоянието с далекомера. Вадиш балистичния калкулатор на телефона.
Преценяваш на какво увеличение на оптиката да стреляш, виждаш решението за него. Компенсираш за вятър.
И след няколко минути изчисления, стреляш! :D:D:D
Най-неприятното е ако не видиш къде пада проектила, за това ти трябва или прашна земя (сега зимата е трудна работа) или водна повърхност, по възможност гладка, тогава идеално се вижда.
На 220 метра стреляш около 5 метра над целта. Грешка в разстоянието от 5 метра дава отклонение по вертикала от 20см. 3 градуса наклон от идеалната хоризонтала е 15см изместване на попадението встрани... Точността на пушката/проектила изобщо не ги коментираме.... :D
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
С тези 180 метра навлизаме в зоната на безмислените стрелби, гонене на рекорди и прочие.
Групата на 130 е повече от перфектна, няма какво повече да искаш от пушката.
Аз искам от себе си.
 
Нагоре