Kral Arms

angel angelov

Потребител
Днес си заредих бутилката и напомпих big max X 6.35 260бар до 210бар започва от 336мс на 210бар пада на 320мс изтрели несъм бройл но приблизително са около 20броя ! Това е с jsb2.2g
 

angel angelov

Потребител
пушката е нова!от любопитство я замерих беше напомпена на 190бар,но се зачудвам да си оставя една в колекцията!доста добра заготовка е!
 

llcoolj

Редовен Потребител
Днес си заредих бутилката и напомпих big max X 6.35 260бар до 210бар започва от 336мс на 210бар пада на 320мс изтрели несъм бройл но приблизително са около 20броя ! Това е с jsb2.2g
пушката е нова!от любопитство я замерих беше напомпена на 190бар,но се зачудвам да си оставя една в колекцията!доста добра заготовка е!
От Kral Arms мисля, че даваха по спецификация Bigmax-X, около 90-91 джаула. Ако хроното ти е измерило вярно излиза, че е около 120 джаула, което е отлична мощност в 6.35мм , за пушка от кутията. Аз не знам дали Херкулес в 6.35мм от кутията развива такава мощност. Колегата Ники (Gadnqra) ще знае...
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Херкулеса от кутията стреля с jsb 2,2 гр. с 315-325 м/с. Това е усилена на макс и без плато. След тунинг си прави същите скорости, а и по-високи в плато от 15-18 изстрела. Максимумът му е 340 м/с. С какъв хронограф е мерен Бигмаксът?
 

Atanasov

Редовен Потребител
Ама това е на 1см от цевта,на 50м няма да пиша колко е щото отзаде е въздух.Тези джаули дето ги пишете вообще не са съръзмерими с реалноста.Това е енергия дулна.Нататък характеристиката е много стръмна и то надолу.Сравнете я с флоберката .С 320 м/с дозвуковите ще ви скъса с джаули и разстояние.Барут трябва да я бута отзаде ,а вие с един гол въздух искате джаули че и 300м .
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Ама това е на 1см от цевта,на 50м няма да пиша колко е щото отзаде е въздух.Тези джаули дето ги пишете вообще не са съръзмерими с реалноста.Това е енергия дулна.Нататък характеристиката е много стръмна и то надолу.Сравнете я с флоберката .С 320 м/с дозвуковите ще ви скъса с джаули и разстояние.Барут трябва да я бута отзаде ,а вие с един гол въздух искате джаули че и 300м .
Ами ходи си в ловния форум!
И малко физика- 300 м/с и 2гр чашка, проектил, куршум - к`вото ти харесва носи една и съща енергия без значение дали е изстреляна с барут, въздух или ластик...
Все едно една кола достигнала 100км/ч се пуска по инерция и достига различна дистанция в зависимост от горивото, с което е достигнала 100км/ч....
 

anibis

Редовен Потребител
Ама това е на 1см от цевта,на 50м няма да пиша колко е щото отзаде е въздух.Тези джаули дето ги пишете вообще не са съръзмерими с реалноста.Това е енергия дулна.Нататък характеристиката е много стръмна и то надолу.Сравнете я с флоберката .С 320 м/с дозвуковите ще ви скъса с джаули и разстояние.Барут трябва да я бута отзаде ,а вие с един гол въздух искате джаули че и 300м .
Това ако не е някой от нашите, и да си прави бъзик пу ми кажете... Но ако не е някой колега/от нашите/ вече е много сложно да му го обясниш, на някой който мисли барута за сила много по голяма отколкото въздух под налягане 200-300бар. Колега какво прави барута,да те попитам?
 

llcoolj

Редовен Потребител
Ама това е на 1см от цевта,на 50м няма да пиша колко е щото отзаде е въздух.Тези джаули дето ги пишете вообще не са съръзмерими с реалноста.Това е енергия дулна.Нататък характеристиката е много стръмна и то надолу.
Колега, джаулите са абсолютно съразмерими. Балистичният коефицент на проектилите с които стрелят въздушните оръжия е по нисък от този при огнестрелните и от там идва тази загуба на енергия при по големи разстояния.
 

kosmev

Редовен Потребител
вие с един гол въздух искате джаули че и 300м
В Неделя си харесах изпъкнал бял камък, примерно 15 на 30 см, на 220 метра с далекомера. На прашна земя, така, че ако не уцеля, да видя "пушилката". Е не уцелих, първия път... На втория нямаше пушилка, камъкът се оказа здрав, признавам си, не го разцепи тая хилава въздухарка.... :D
Трябваше да стрелям на увеличение само x6, за да вляза в скалата, сложих точно 5 мил-а нагоре и половин вдясно да компенсира вятъра (т.е. целих десния край на камъка)
В друга тема има снимки на продупчени бирени капачки на 87 метра...
Значи казваш, ако мина на флоберка, ще троша камъни на 300 метра и ще дупча бирени капачки на 200, а? :D
 

Atanasov

Редовен Потребител
Моя е грешката Колеги.Примера с колата и другия с балистичния коефициент са повече от достатъчни.При мен нестига че пушката не е напомпана на 200атм,ами и чашките са от кутията на Армса.Извинете ако съм обидил някого.Това ми е първото ПЦП.
 

Atanasov

Редовен Потребител
Аз нося на майтап.Много трудно се обиждам.То иначе какво ни остава.Примера с флоберката го дадох не да минаваме всички на флоберки,а защото наистина не мога да си обясня как 2.5 гр проектил засилен с 320 м/с пред цевта на 91м има почти 90 дж. остатъчна енергия.Излиза че трудно губи скороста си.
 

kosmev

Редовен Потребител
Излиза че трудно губи скороста си.
Изтегли си Hawke ChairGun на телефона, спряха го от поддръжка, но още е наличен. Според мен е много по-интуитивен и лесен за ползване от Strelok. Отдели десетина минути, ако трябва питай и много неща ще ти се изяснят. В момента актуалните пълнотели проектили (slug-ове) , съвсем грубо, губят половината си енергия на 200 метра.
В цитирания от теб пример проектила има 128 джаула начална енергия, при балистичен коефициент около 0.100 е нормално да му остават 90 джаула на 90 метра.
J.png
 
Последна промяна:

Atanasov

Редовен Потребител
Имам X-ACT и знам как се работи с него.Това за въздушното оръжие ще си го изтегля и него.
 

Atanasov

Редовен Потребител
Да напиша и няколко думи за Крал Армс НП-03.Все пак темата е за Краловете.По удобна пушка не съм купувал до сега.Прикладиста,лека и много точна на стрелба без мерни прибори или оптика,защото още нямам за нея.Дойде напомпана на 160 атм и мислех да не стрелям докато не намеря начин да я помпя с компресора ама мерак голям и не устисках.Един гръб от пералня Канди дебела и жилава ламарина около1мм 30 на 45см го курдисах на 15м и огън.Първия изстрел свадбарски да видя долу горе къде бие, долу в дясно.Другите ги наши в кръг 12см в центъра на тенекето.Налягането падна на 140 атм и дотук бях.Ламарината не можа да я пробие но и нанесе сериозни трещини.Не можах да намеря една съчма до мишената.И понеже ме заяде крастата да пробвам с Хасаня 125 с газово бутало изкарах и нея гега 5.5 кг накичена кат копанарка за пазар и айде още 5 съчми.И той не можа да я пробие но трещините бяха малко по големи и 5-те съчми си бяха пред тенекята сплескани колкото 1 стотинка.Знам че няма да стане с тенекия трябва хронограф ама ще е по нататък,че сега лева свърши пък идва зима.
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Едно леко пипване,на едно "Крал-че" NP-01 за да отиде в по-малкия калибър.
От 22кал./5.5мм. направих го в .177кал/4.5мм.
1-Нова цев от Славия 630
2-Нов дотиквач от 22кал. в .177кал.
3-Препасване на новата цев, за тази/нова/ ЦК +втулка.
Фаска и резба 1/2 UNF
Вътрешния канал за дотиквача О/пръстена на цевта малко ме озори,защото бях си счупил ХУБАВИЯ нож
за вътрешен-глух отвор 4.5мм. Но си направих друг нож и воала...
Зареждащ болт,защото колегата го искаше да е с отложен изстрел.
20201001_185158.jpg 20201001_185240.jpg 20201002_212221.jpg 20201002_212338.jpg 20201002_212510.jpg 20201002_213523.jpg 20201002_213637.jpg 20201008_065625.jpg 20201008_065930.jpg 20201011_195406.jpg 20201011_195421.jpg 20201011_195555.jpg
 
Нагоре