BENJAMIN

andi

Редовен Потребител
Прав си - не съм виждал Тексан . Сигурно има и други много по сериозни Биг Борета и от Тексан , но не съм ги виждал и не съм стрелял с тях .
Горе написах :
заводска пушка с която съм стрелял
,
защото съм отварял , виждал и стрелял с почти всички Рех Фа във България .
Ти с колко Тексана си стрелял ? Ако не си, ти пожелавам да стреляш .
Гледам , че си мераклия - стискам ти палци да си купиш Тексан .
Аз никога не съм имал никакви мераци към Биг Борета . А последно време и изобщо ми намаля желанието да стрелям с ВО .
 

Plamen Ilchev

Потребител
Прав си - не съм виждал Тексан . Сигурно има и други много по сериозни Биг Борета и от Тексан , но не съм ги виждал и не съм стрелял с тях .
Горе написах :
,
защото съм отварял , виждал и стрелял с почти всички Рех Фа във България .
Ти с колко Тексана си стрелял ? Ако не си, ти пожелавам да стреляш .
Гледам , че си мераклия - стискам ти палци да си купиш Тексан .
Аз никога не съм имал никакви мераци към Биг Борета . А последно време и изобщо ми намаля желанието да стрелям с ВО .
Към Тексан нямам желание макар, че вмомента мога да го взема, но ще си избера bulldog-а. Това че е 2,3 пъти по слаб изкаран от кутията няма значение. Мераклия съм най-много за Umarex Hammer 50 cal, но го няма вкаран в Европа.
 

anibis

Редовен Потребител
Ще си купя Bulldog, почти сигурно от Крале. Не мога да си позволя въздушна пушка на стойност 2700 долара, особено защото тук ще бъде много по-скъпа тук в Европа - жена ми ще я използва, за да ме убие! ;)
Колега всичко хубаво, е по-скъпо, и на мен не ми се даваха близо 10.000лв за пушка и отпика,ама....
 

Васил 83

Редовен Потребител
Здравейте колеги, в лутането си покрай търсенето и избирането на пушка в 177/4.5 калибър попаднах на втората генерация на benjamin marauder с регулатор/редуктор и дървен приклад. Направи ми впечатление, че има модели, които са с Lothar Walther цев. Случайно някой да има такава пушка? Да сподели мнение за нея.
 

Васил 83

Редовен Потребител
Здравейте колеги, успях да намеря информация за новите модели на benjamin marauder. Прилагам фаил на, който са посочени артикулите номера на различните видове. Тъй-като има такива, които са с регулатор и валтерска цев. Надявам се информацията да свърши работа на някой.
Screenshot_2020-07-09-07-39-57-310_com.microsoft.office.outlook.jpg Screenshot_2020-07-09-07-39-57-310_com.microsoft.office.outlook.jpg
 

anibis

Редовен Потребител
View attachment 87113 Някой запознат ли е с този продукт?! Май се произвежда в Турция!вс
По-принцип е Хамерикански Benjamin-a по-принцип... Но ето и Едгана пише Русия на ЦК ама също има и в Естония
да се правят сглобяват.Където е по-евтина работната ръка това е то за всичко е така.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Бенджамин са купени от Кросман началото на 90 години на миналия век,самите Кросман многократно са купувани и препродавани в Америка,освен с ВО оръжие се занимават с арбалети и пейнтбол оборудване ,не знам дали нещо от продукцията им се произвежда в САЩ,повечето е в Китай,което не означава липса на качество,но все пак...;),тази има чертите на анадолче,определено:)
 

Stefan_top

Потребител
Доволен ли сте от Булдога, на каква дистанция стреляте, какви са му параметрите и точността?
Още нищо не мога да кажа за точност понеже не ми е простреляна оптиката.С бързомера на 50м шише 0.500 почти всеки път го уцелвам.Около 100 чашки само съм изстрелял....иначе 270 джаула му дават 9мм е.Много тряска и му трябва заглушител,но монтажа ще е зор.
 

Stefan_top

Потребител

Plamen Ilchev

Потребител
Още нищо не мога да кажа за точност понеже не ми е простреляна оптиката.С бързомера на 50м шише 0.500 почти всеки път го уцелвам.Около 100 чашки само съм изстрелял....иначе 270 джаула му дават 9мм е.Много тряска и му трябва заглушител,но монтажа ще е зор.
Стреляле ли сте по тухли, плочки, прави ли поражения?
 
7

7842

Гост
иначе 270 джаула му дават 9мм е
Не им вярвай.Няма ги тези джаули,поне преди да е пипнат където трябва.С JSB 5.25 гр.ли стреляш?Едната ми 9-ка беше 240 джаула,това при скорост 302-303 м/с.Ако искаш утре може да ти замерим скоростите.
 

Stefan_top

Потребител
Не им вярвай.Няма ги тези джаули,поне преди да е пипнат където трябва.С JSB 5.25 гр.ли стреляш?Едната ми 9-ка беше 240 джаула,това при скорост 302-303 м/с.Ако искаш утре може да ти замерим скоростите.
Може,по кое време да дойда на ДЗС ? Че и на мен ми е интересно какво и как се случва.Хем и да се уговорим как да пълня бутилката и тнт.
 
Нагоре