ПЦП

Kameno Karp

Редовен Потребител
Нали доста време съм без пушка и взеха да ми летят разни мухи из главата. И сега мухата се казва ПСП. Да кажа аз какво искам, пък вие дайте мнение какво да взема.
1 Калибър 5.5
2 да позволява стрелба на 100-150,а защо не и на 200 метра.
3 С едно зареждане да прави минимум 100-200 изстрела. Естествено параметрите на изстрелите от първия до последния да са еднакви.
4 Може и за друго да се сетя, но за сега е това.
Бързо се сетих.
5 Да я извадя от кутията, да я заредя и да почна да стрелям.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Да го формулирам така. Търси се пушката отговаряща на горните условия правеща най-голям брой изстрели.
В България слонове няма(изключвам зоологическите градини) и естествено отпадат като цел. Капачка от кола звучи добре.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Фх импакт, но броя на изстрелите е постижим само тип водолаз за тая дистанция, а може би и калибъра е малък за над 100 метра.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Пропуснах нещо много важно за мен да спомена. Външния вид е от изключително значение. В моите очи, нещо такова изглежда пушката която търся.
Daystate-Wolv2-CTYPE-MainProd.jpg
 

братушка

Редовен Потребител
Стандартни лутания на начинаещ... Хем изстрели, хем джаули без край, хем качество от кутия веднага...

Ти правилно се ориентира. Щом парите не са проблем: гледай нещо от Дейстейт или FX с най-голяма бутилка и да ти харесва на външния вид. Всичко останало на този етап е без значение.

Иначе като за 200 изстрела:
superduty-1-scaled.jpg


Качество средно (макар западняците стрелят с тях направо от кутия и се радват), но пък брой изстрели.... :)
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Еми след като я имаш в главата си, защо задаваш не въпроси а "отговори".....
То си пише - нещо такова, а не - точно такова.
И второ, търся пушка която да се предполага, че ще работи безпроблемно. Аз ако знаех коя е пушката която търся, нямаше да питам тук. Все пак на доста хора тук са им минали през ръцете доста пушки и им знаят и плюсовете и минусите.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Щом кръга се затваря между ФХ и Дейтстейт коя е по-добрия вариянт от към точност и надеждност,
FX ROYALE 400
DAYSTATE WOLVERINE 2
DAYSTATE AIRWOLF MCT TACTICAL FAC 5.5ММ.
 
Последна промяна:

братушка

Редовен Потребител
Добре де.
Правило Номер ЕДНО: пушката трябва да те радва. Ако не ти харесва на външен вид - после все нещо ще те гложди, дори качеството, точността и останалото да е е на ниво.
За стрелба от 100 до 150-200 метра по принцип са достатъчни 40Дж. Въпросът за слона не беше случаен: каква убойна сила искаш на 150м? Само капачка? Ако само тя - 40Дж ти стигат напълно.
Но да приемем, че като повече начинаещи ще искаш повече. Повече от 60Дж от кутия са рядкост, избора се стеснява драстично. Следователно най-вероятно ще избираш точно в диапазона 40-60Дж.
Качествени пушки (стрелят от кутия) в този диапазон са или Дейстейт или FX. Квото и да вземеш от тях ще работи безпроблемно.
Математика: за 100 изстрела с 50Дж средно трябва 600+см3 резервоар. За 200 двойно повече.

Това е дълго обяснение на фраза:
гледай нещо от Дейстейт или FX с най-голяма бутилка и да ти харесва на външния вид. Всичко останало на този етап е без значение.
Просто приеми от хора с опит: всичко останало на този етап наистина е без значение :) Ще предизвика само праздни приказки, които за твоето ниво практически опит няма да имат голяма стойност.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
1 Калибър 5.5
2 да позволява стрелба на 100-150,а защо не и на 200 метра.
3 С едно зареждане да прави минимум 100-200 изстрела.
3а Естествено параметрите на изстрелите от първия до последния да са еднакви.
5 Да я извадя от кутията, да я заредя и да почна да стрелям.
Отпадането на определен бюджет е първата направена крачка, която е в състояние да елиминира точка 5.
Следва да преосмислиш точки две и три.
Дистанцията е в обратна зависимост спрямо броя на изстрелите.
Поставеният твърде висок диапазон дистанция, затруднява много даването на адекватен съвет.
Не знам дали си наясно, но при 200 метра е минометна стрелба.
Да, с много тренировки, може да достигнеш резултати с попадения да речем едно или две от десет и то при положение, че можеш да виждаш къде ти падат чашките. Като пример мога да посоча цел с големина на добре надут балон, намираш се в изорана и суха нива. Разбирай, че това ще се основава повече на късмет, отколкото да е константа, защото на 200 м. факторът вятър и движение на ламинатно разположени въздушни маси е непредвидим.
Сега не ми се гадае, каква енергия ще носи проектил в .22 калибър на дистанция 200 метра, защото има неизвестни като: тегло на проектила, начална скорост и евентуално балистичен коефициент.
Допускам, че във всички случаи, енергията ще е достатъчна да спука балона ... ако го уцелиш.
Така, че първо определи адекватната възможна дистанция за целите, които преследваш. Според мен ограничи се на 100 м.
По точка 3а (моя), няма такава пушка, заради понятието
изстрелите от първия до последния да са еднакви
Има така наречено плато, което се определя от способността на пушката да възпроизведе количество изстрели с константна или много близо до константната скорост, което е постижимо с редуктор и е в определени граници зависещо от налягането в резервоара на пушката.
По последната точка 5.
И да и не. При заложените високи критерии, е много вероятно да се наложат интервенции, освен ако не преосмислиш сериозно приоритетите.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
т 2 - 100м
т 3 - колкото повече, толкова по-добре
Вече разбрах, че няма това което искам,за това на първо четене съм се спрял на горните три пушки. Та коя от тях е най-добрия вариянт от към надеждност и точност? Може и други пушки(конкретно марка и модел) да предложите.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Eдин Ураган ще направи над 100 бр. 45 Дж изстрела от кутията, в по-малък от 2 м/с диапазон.
На 100 м ако те устройва група 3-4 см с добри чашки и добра оптика, остава само на визия да ти хареса.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Eдин Ураган ще направи над 100 бр. 45 Дж изстрела от кутията, в по-малък от 2 м/с диапазон.
На 100 м ако те устройва група 3-4 см с добри чашки и добра оптика, остава само на визия да ти хареса.
Нищо не ми говори това Ураган. Може ли линк да видя?
Хора, наистина съм напълно бос.
 
Нагоре