Моята градина

didarai

Редовен Потребител
След сагата с косачката , лъсна наяве , че много колеги имат градини , така че реших да пусна тази тема .
В нея може да разискваме всякакви въпроси свързани с треволяците и т.н.
Мислех да е "градинска техника" , но после обобщих .
Та , ..косачката умря , пътува си към Румъния и ся съм на темата за бюджетна моторна коса .
Доста ровене падна и няколко модела ми хванаха окото , но най-добре за цената си изглежда тази .
https://bricopro.eu/elektricheski-i...hirena_garanciya-osnoven/40-aksesoar-standart
Мощна , уж здрава , уж германска и с 3г гаранция .
Проблемът е , че този магазин сефте , го чувам . Май е некъв Бриколаж , но ... ???
Та въпросът ми е има ли някой досег или инфо за този магазин ?
 

sess84

Редовен Потребител
Германска не вярвам да е .. моята е подобна вече четвърта година е ползвам и съм доволен . Купих е за 150лв с трилъчев нож в комплекта с идеята ако си изкара гаранцията 2години ще е добра покупка за парите си. Минус за машинката е че в даден момент почна да омаслява резервоара от външна страна ама като и махнах пластмасите прецених че разглобя ли е машина няма да стане повече и така си карам. Двора ми е 700 квадрата като половината е райграс , извън двора кося още няколко десетки квадрати ,особено сега полудява тревата , ножа съм го ползвал за рязане на балдаран и пръчки високи по два метра и дебели колкото човешки пръст / беше тъп и го наточих/ . Винаги носи очила като работиш с нея и да няма хора около теб ,че хвърчат камъчета.
 

didarai

Редовен Потребител
Германска не вярвам да е .. ..
E то и руските се оказаха китайски :D:D
Не съм се задълбочавал твърде . Пластмасите на повечето изглеждат еднакви . В ЕМАГ бяха 100-тина лв. по-скъпи , но свършиха докато се наканя . Под " уж германска" имам предвид ,че Wollen е германска фирма и , че двигателят и е производство на Wollen (така прочетох ) . Ся ...колко е вярно , не знам . Друга която ми хареса и по ревюта е едно ДЕУ DBC 520 , което също се правело по лиценз в Китай (то кво ли не се прави там де ??? )
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Аз имам подобна да не кажа че е същата просто е друг бранд най ветоятно. Ползвам я в много тежки условия. Разбирай каменисто е тревата която кося е висока и жилава има много колчета огради които обирам. Единствения минус е че требе по добра корда от заводската и ремъка за рамо не е удобен според мен ползвам друг по широк. Иначе не я бях палил от есента онзи ден на 3тото дърпане забръмча.
 

nelsky

Редовен Потребител
Преди 4-5 години ми трябваше моторна коса, но търсех по-компактна, щото трябваше да я карам от Варна до Калофер, а колата беше пълна със семейството и багаж. В същото време трябваше да е мощна, защото ми трябваше да изчистя двор запуснат с години. Купих електрическа, уж 1200 вата мощност, мотора е в горната част, не се сещам марката, китайче някакво, може Einhel, да е била, много компактна, разглобена се събираше в една не голяма кутия, струваше ми около 110-120 лева. Свърши перфектна работа, ползвах я само с трилъчев нож,иначе нямаше шанс в него буренак. Помня, че имаше някакъв трън висок поне 2 метра, в основата беше поне 10 сантиметра диаметър, опатка го без никакъв проблем. Но я ползвах само веднъж, после я подарих на тъста, ама той колко я ползва не знам.
И както е писал колегата- ползвай предпазни очила, но внимавай и какво има около теб. Веднъж са ми чупили стъклото на колата с такава машинка, а веднъж бях в движещ се автомобил, когато ни счупиха стъклото, пак с такова нещо. При случката с моята кола, когато звъннах на застрахователя, ми казаха,че съм третия с такъв проблем за деня (имаше акция за косене в Търново), а предната година са имали счупено стъкло на втория етаж в жилищен блок.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
но най-добре за цената си изглежда тази .
https://bricopro.eu/elektricheski-i...hirena_garanciya-osnoven/40-aksesoar-standart
Мощна , уж здрава , уж германска и с 3г гаранция .
Един от коментарите цитирам просто:
t's going well, it's almost self-assembled, without the need ... manual, it's on ... quarter ... thanks for the presents, but still ...
- manual k ... not to mention.
- "professional" ham, which reminded me of the joke about the midget to the chicks: put one, get another ! Absolutely ludicrous bunch of bands that go around and you get your head (s) if the neuron takes you. A waistcoat accessory with a hanging rifle was extra. I'll be right back.

Цените на хубавите моторни коси започват от 450 - 500 лв за базов модел.
Да се разбира, че това е най-ниската цена, на която може човек да се сдобие с такава.
Нещо като Комета при пружинките или хайде Вайраух от по малките :)
От там нататък, всичко е свързано с много компромиси.
Ако имаш голяма градина и искаш да я поддържаш, да косиш редовно и да не си блъскаш главата и да си късаш нервите всеки път, когато се наложи да косиш, заложи на Хускварна или Щил.
Вярно, ще дадеш двойна сума пари, но еднократно ;)
Избери си един базов модел, защото няма да косиш професионално по 8 часа пет дни в седмицата, за да се хвърляш на по-висок клас модели.
Почиствай машината след работа.
Ползвай качествен бензин, масла и корда (оригинални консумативи) и ще я имаш по-дълго отколкото ще бъдеш в състояние да работиш с нея.
Опитай със STIHL FS 55, вероятно може да се намери на цена около 430 лв. Не слизай по-долу да речем STIHL FS 38, на която цената от 280 лв може да ти хареса, но е слабичка и се ползва за довършване на участъци, които са пропуснати от колесните косачки. Нещо като тример е.
HUSQVARNA 128R е аналог на STIHL FS 55 и е по-скъпа с около 100 лв. Може да се намери за 520 лв.
Това бяха моите 5 стотинки по въпроса.
Изборът е твой.
 

didarai

Редовен Потребител
Ето от този клип научих важни неща за моторните коси , които ги няма в инструкциите .
И за смазването на редуктора .
 
Последна промяна:

staz

Редовен Потребител
След сагата с косачката , лъсна наяве , че много колеги имат градини , така че реших да пусна тази тема .
В нея може да разискваме всякакви въпроси свързани с треволяците и т.н.
Мислех да е "градинска техника" , но после обобщих .
Та , ..косачката умря , пътува си към Румъния и ся съм на темата за бюджетна моторна коса .
Доста ровене падна и няколко модела ми хванаха окото , но най-добре за цената си изглежда тази .
https://bricopro.eu/elektricheski-i...hirena_garanciya-osnoven/40-aksesoar-standart
Мощна , уж здрава , уж германска и с 3г гаранция .
Проблемът е , че този магазин сефте , го чувам . Май е некъв Бриколаж , но ... ???
Та въпросът ми е има ли някой досег или инфо за този магазин ?

Ти в кой град се намираш?
 

didarai

Редовен Потребител
Ти в кой град се намираш?
В Горна Оряховица .
От ЕМАГ върнаха парите. Та днес мисля да обиколя града да видя какво има тук и ако не ми хареса нещо , ще взема Деу-то .
Ся ....за Щил, Хонда и Хускварна ясно , но дори до към 600-700 лв ще са ми слабички , щото половин декар поне ще се режат и храсти , а за ся не ми се дават толкова.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=564&v=T-Zs2iZjMAo&feature=emb_logo

Интересно , но в различните магазини и' пишат различни обороти . В повечето 3000 , в руските 6500 , в един-два 9000 .Тва го забелязах и за други модели .
 

staz

Редовен Потребител
Ето ти набор моторни коси:
http://www.storum.eu/Motorni-Kosi-hrastorezi

Имат магазин/сервиз в Горна Оряховица:
http://www.storum.eu/contacts

Съвет:
Отиди на място, разгледай, пипни и чак тогава купувай.

п.п.
Не искам да повярвам, че на детето ще взимате мерцедес, а за таткото...

п.п.п.
Лично аз ползвам такава от 5 години и не ме е предала. Само оригинални масла и консумативи!
http://www.storum.eu/mcculloch-b40b#pr-img-1

п.п.п.п.
Изключително важно е да видиш и усетиш на гърба ти с какви самари са окомплектовани моторните коси.
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
Ето ти набор моторни коси:
http://www.storum.eu/Motorni-Kosi-hrastorezi

Имат магазин/сервиз в Горна Оряховица:
http://www.storum.eu/contacts

Съвет:
Отиди на място, разгледай, пипни и чак тогава купувай.

п.п.
Не искам да повярвам, че на детето ще взимате мерцедес, а за таткото...
Точно там смятам да отида .
За мерцедеса ...още не е ясно ...:lol::D:D
....иначе таткото е от стария мат'рял . Всичко носи . ;)

ПП
Е то и те предлагат Деуто . В диапазона 200-500 лв при тях то е най-ниско . Следващата е на 450 лв ....Хюндай с почти еднакви характеристики или Стига , но по-слаба . Четох доста по форумите . Човечец със 700 лв Щил , "леко" влиза в ремот за 300 лв . и я ползва 7 години . Ся ...ясно , изключение и т.н. , но (за 1000 лв. ще взема 5 китаски , по 2г. гаранция = 10 години+че и по-мощни) сметката е и друга :
Общо взето мение е , че китайските ги правят да изкарат 200 часа (има и там изключения в пъти ) .
Аз ще кося 10 часа (по-скоро 5-6 ) на месец , за 5 месеца . Тва ми прави 4 години ползване . Т.е. 2 години след гаранцията в които ще рискувам да прееба 300 лв макс. След 2 години с Щил , ще рискувам да прееба 700 лв ..мин .
Друга сметка . Казаха под наем вземали коса за 12 лв. за 12 часа (но кой ще коси 12 часа ? ;) ) . Лев на час и бяха доволни в некъФ форум . 200 часа по лев на час са 200 лв. , след което мога да я хвърлям , но ....може и доста дълго още да изкарам .
Имам една ел. Акита моторен трион . За 80 лв. го взех . Тва преди 6-7 г . Що дърва сряза това чудо не е истина. Имаше резервни четки , но даже не знам къде са запилени и честно казано направо ми е неудобно ако се счупи , да вървя да я ремонтирам за тези пари .
Така че ...доста от китайците изкарват много повече от "предписаното" .
Отделно , че доста уреди аргасах и смених в гаранцията (пак малко неудобно , щото някои от тях бяха много натискани , не съвсем кат за хоби , но ... :pardon:)...и става 2 за 1 , но пък и като са евтини , не се дърпат и сменят бързо .
Деуто много го хвалят собствениците. Уж е от по-качествените китайци , моторът специално проектиран за яка работа от Деу и т.н . Най-вероятно ще е то , а и ...хах ...нъл трябва да има за мерцедеса . ;) :D:D
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Аз ползвам тримера, с корда. Не ме влече идеята, да си поливам градината(не, че я имам) с дефолианти, ако и да казват, че са безвредни.
 

didarai

Редовен Потребител
Аз ползвам тримера, с корда. Не ме влече идеята, да си поливам градината(не, че я имам) с дефолианти, ако и да казват, че са безвредни.
Две от площите ми са насипани с чакъл (отдолу фракция , под нея черен найлон и всичко тва в 20-30 см. изкоп) . Няма как да стане с косата . Ясно ми беше , че ще се пръска , исках да видя с какво .
 

njatanasow

Редовен Потребител
Аз ползвам тримера, с корда. Не ме влече идеята, да си поливам градината(не, че я имам) с дефолианти, ако и да казват, че са безвредни

Колега не бъркай косенето с унищожаването на треви!В първия случай тревата пак ще продължи да расте,а третираната с тотален хербецит и унищожава и корена.
 

rivan

Редовен Потребител
Ясно ми беше , че ще се пръска , исках да видя с какво .
Ако не береш нищо, което да ядеш от двора, както и съседите ти...става. Но ако отглеждаш плодове, зеленчуци или каквато и да е селскостопанска продукция ти препоръчвам единствено оборска тор.В противен случай можеш да си купиш всичката химия от пазара на цена, която обезсмисля да си я отглеждаш сам.
А за тревата между паветата какво правиш ?
Първоначално реших, че става въпрос за алея с павета, за чакъла - да - не става с тримера!
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
Имам и доста павета . Нищо не садя ...за сега ....:D:D
Нищо ядливо по-точно :confused:
 

staz

Редовен Потребител
Точно там смятам да отида .
За мерцедеса ...още не е ясно ...:lol::D:D
....иначе таткото е от стария мат'рял . Всичко носи . ;)

ПП
Е то и те предлагат Деуто . В диапазона 200-500 лв при тях то е най-ниско . Следващата е на 450 лв ....Хюндай с почти еднакви характеристики или Стига , но по-слаба . Четох доста по форумите . Човечец със 700 лв Щил , "леко" влиза в ремот за 300 лв . и я ползва 7 години . Ся ...ясно , изключение и т.н. , но (за 1000 лв. ще взема 5 китаски , по 2г. гаранция = 10 години+че и по-мощни) сметката е и друга :
Общо взето мение е , че китайските ги правят да изкарат 200 часа (има и там изключения в пъти ) .
Аз ще кося 10 часа (по-скоро 5-6 ) на месец , за 5 месеца . Тва ми прави 4 години ползване . Т.е. 2 години след гаранцията в които ще рискувам да прееба 300 лв макс. След 2 години с Щил , ще рискувам да прееба 700 лв ..мин .
Друга сметка . Казаха под наем вземали коса за 12 лв. за 12 часа (но кой ще коси 12 часа ? ;) ) . Лев на час и бяха доволни в некъФ форум . 200 часа по лев на час са 200 лв. , след което мога да я хвърлям , но ....може и доста дълго още да изкарам .
Имам една ел. Акита моторен трион . За 80 лв. го взех . Тва преди 6-7 г . Що дърва сряза това чудо не е истина. Имаше резервни четки , но даже не знам къде са запилени и честно казано направо ми е неудобно ако се счупи , да вървя да я ремонтирам за тези пари .
Така че ...доста от китайците изкарват много повече от "предписаното" .
Отделно , че доста уреди аргасах и смених в гаранцията (пак малко неудобно , щото някои от тях бяха много натискани , не съвсем кат за хоби , но ... :pardon:)...и става 2 за 1 , но пък и като са евтини , не се дърпат и сменят бързо .
Деуто много го хвалят собствениците. Уж е от по-качествените китайци , моторът специално проектиран за яка работа от Деу и т.н . Най-вероятно ще е то , а и ...хах ...нъл трябва да има за мерцедеса . ;) :D:D
Доколкото разбрах, на теб не ти се отделят пари за качествена градинска техника. Късмет в избора!
 

didarai

Редовен Потребител
Доколкото разбрах, на теб не ти се отделят пари за качествена градинска техника. Късмет в избора!
Да . То с това започнах . Бюджетна . Такава е адекватна и на работата която ще върши .
Ходих в магазина . До 300 лв ми предложиха Гардения за 200 и МТД за 330 лв . И двете далеч под 2 кс , да не говорим за 3 кс , каквото е ДЕУ(по принцип и 2 кс ще стигнат , но под 1,5 вече ще е зор за храсталаците).
До 450-500 лв. косите с тази мощност вървят все китайски . Не се знае и щил мил и другите от кой ХУан идват . Гаранцията им е все 2 години . Интересно е защо не е повече , като са толкова ...повече, но ...хайде ,няма ся да оспорваме доказаните марки .
3 г. гаранция имат само някой Райдер , едни турски и чешките HECHT(и тез китайски де , както и разните "германски" ) . В града има и друг магазин . И в него ми предложиха Гардения , но модел с 2кс (200лв) . Тва им беше най-мощната коса . Те го играят и сервиз . Естествено , всеки си хвали стоката .
Ще се доверя на ревютата за Деу-то . Доста изчетох и нито едно негативно . Всъщност за никоя друга коса, от които "загледах", не намерих толкова ревюта . Иначе дори и от китайците за по 130 лв. са доволни по принцип (освен ако не косиш всеки ден , професионално). Баща ми има един Стейнхаус за 170 лв . 2 кс. (130 на промоция) . Не е юркан много , но си аргасва без проблем втора година . Та , да ..може и да е на късмет , но в случая ...средствата оправдават целта . ;)

ПП
Градината не е малка , но още отдалеч гледах да е такава , че да не ми се качва и тя на главата . Засяхме смеска (по-скоро ония нахвърляха тук-там райграс и той се смеси с останалите бурени) с цел да не поливам и кося често . Ся кат гледам , поляната е предимно с местните треволяци , а райграсът изленя . А те местните копеляци си карат цяло лято без никой да ги полива .
Та ...не смятам въобще да и се старая особенно . Като стане много голяма ще кося и някой магарешки бодил ако изскочи с мотиката и тва е . Зад къщата има обаче гора с храстаци , които ще ми е по-лесно с моторната коса да басна 2 пъти в годината , отколкото на ръка с мачете или търнокоп .
Не се стремим към идеалната английска градина , а по-скоро към тип "горска поляна" , която да не ни занимава твърде . Дори само високите буреняци махам . Ниските си зеленеят и няма кал , така че ...всичко е точно . :) ;)
 
Последна промяна:
Нагоре