Hämmerli AR30; AR20; Walther LG30

ivofox

Редовен Потребител
20200415_215935.jpg

Оригиналната пружина на удърника и другата немската където Павката (Dominus) ми ги поръча.Уникални пружинки.Направих тест като смених с чисто нова пружинка от същите и скоростта си е същата.Както удря старата така и новата.Ако беше с Оригиналната на Хамерлито до сега скоростта щеше да е на долу поне с 10 -15 метра.Много бързо се скапваха пружинките поне при мен 3 смених.Оригинала е с дължина 52мм и при омекване и подложа нещо и се скапваше за отрицателно време ,а тази е 50мм и съм подложил 2,5мм шайба.Общата и дължина е52,5мм.Леко е по мека от оригиналната и зареждането е доста по леко . На спусъка също оказва влияние.И най важното че не се скапват бързо.
 
Последна промяна:

ivofox

Редовен Потребител
Малко замерване :)с новото хроно с несортирани чашки дирекно от кутията от 200 бара до 100 бара в различните налягания се държи по същия начин.
 
Последна промяна:

ivofox

Редовен Потребител
Много добре се държи
Стана Ице пушката.Не са лоши пушки.За мен най големият им проблем е Бойната пружинка сменя се с качествена и става пушка.Иначе постоянно по малко пада скоростта и вечно донагласях.Или омалялата пружинка започва да не удря равномерно БК.Аз малко повече неща смених, но се получи доста добре.Пружина,редуктор,стрипер,частта където издърпва ударника се изпилва малко да не опира пружината.В общи линии това е.
 

ivofox

Редовен Потребител
Някой измервал ли е колко грама е спусъка на някоя по маркова пушка,щаер ,аншуц,ева?На хамъра е 60 грама.Просто ми е любопитно.
 

lynx

Редовен Потребител
Унгарецът Факете Моро препоръчваше за ФТ-пушките, да се наглася между 80 и 100 грама, но всеки си има собствени предпочитания.
Ако така ти харесва не е проблем и още да го намалиш, стига да позволява конструкцията и да ти хареса как стреля с толкова мек спусък.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
View attachment 83336

Оригиналната пружина на удърника и другата немската където Павката (Dominus) ми ги поръча.Уникални пружинки.Направих тест като смених с чисто нова пружинка от същите и скоростта си е същата.Както удря старата така и новата.Ако беше с Оригиналната на Хамерлито до сега скоростта щеше да е на долу поне с 10 -15 метра.Много бързо се скапваха пружинките поне при мен 3 смених.Оригинала е с дължина 52мм и при омекване и подложа нещо и се скапваше за отрицателно време ,а тази е 50мм и съм подложил 2,5мм шайба.Общата и дължина е52,5мм.Леко е по мека от оригиналната и зареждането е доста по леко . На спусъка също оказва влияние.И най важното че не се скапват бързо.

Ако все пак някой иска да си поръча, това е фирмата:
https://ecom.meusburger.com/e/index...iQa&emos_vid=AXGZLnj0N51*qEUAMOsghc7mYQ4B5iQa

Преди сигурно 10г Дидо ги откри и поръчва тарелчатки от тях, а след това и аз. Продуктите са качествени и има доста неща.
 
Нагоре