Двуноги, триноги, стойки, стендове за прострелка.

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Няма на какво да я монтираш оригинално ще трябва нещо да пригласяш.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Така е, няма фабрично. Ще се разпробива явно, но ме притеснява, че ще е синтетика?

А относно марка и модел? За Атлас и Харис зная, но са скъпи.

Също така ме интересува и има ли нещо което трябва да се съблюдава при избора по отношение начина на разгъване, фиксиране и т.н?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Фъргай по-добре пари за оптика, двунога всяка китайка ще върши работа.
Винтовете за дърво стават и за пластмаса. Пробива се с 2,5 мм и се навива винта. Ако няма достатъчно дебелина в ложата, слагаш по-къс винт или залепяш гайка и се навива болт.
Виж в темите за Крикет и Вулкан, там съм качвал снимки как става и на дървен и на пластмасов приклад. На винта му е все тая къде и в какъв приклад ще го навъртиш.
 
Последна промяна:

SvilenP

Редовен Потребител
Здравейте отново тук :)
Да питам кое е по - удачно или няма такова значение: "Standard legs" или "Notched legs" за двуногата? И вие какви използвате? (Имам в предвид тези които използват брандове не безименни китайски! ) Предварително благодаря!
 

Паскал

Новодошъл
Здравейте колеги,
имам питане относно закрепване на двунога на цилиндъра за сгъстен въздух (не ми се иска да дупча приклада).
Пушката е Evanix Rainstorm, а диаметъра на цилиндъра е 35мм.
В нета видях някой скоби за закрепване, които ми изглеждат ок.
Назад по темата също има качена снимка на такава скоба, но така и не разбрах дали я има в България и от къде може да се намери.
Ако някой е решил проблема по подобен начин моля да даде акъл.
Прикачвам снимки на това което искам да направя и евентуално какви скоби биха ми свършили работа.
Предварително благодаря.
 

Attachments

  • s-l1600 (2).jpg
    s-l1600 (2).jpg
    279.1 KB · Прегледи: 84
  • s-l1600.jpg
    s-l1600.jpg
    162.9 KB · Прегледи: 78
  • s-l1600 (1).jpg
    s-l1600 (1).jpg
    130.8 KB · Прегледи: 78
Последна промяна:

Паскал

Новодошъл
Лошото е че ако мине на фреза ще му наруша покритието. За това се чудих дали някой не е срещал готови скоби онлайн или по магазините.
 

Коклев

Потребител
Здравейте на всички. Имам едно питане за двунога за пушка с чупеща се цев. От изчетеното стигнах до извода, че не е добре да е захваната за цевта, а се оказва, че това е най-лесния вариант при този тип пушки. Намерих и друг вариант само,че не успявам да го намеря в бг сайтовете. Някой има ли идея от къде може да се закупи в БГ. Мисля си, че двата крака са си отделни, а не е преработена стандартна двунога
 

Attachments

  • A-77.jpg
    A-77.jpg
    240.7 KB · Прегледи: 67

sokola_35

Новодошъл
Мда и аз имах същата дилема по простата причина че АТ-то нямат такава уивър релса като БТ-то.Аз направих така това е от ФХ те са го измислили да се захваща с скоба за бутилката ти. :yes: Ето как http://i1130.photobucket.com/albums/m53 ... 000214.jpg http://i1130.photobucket.com/albums/m53 ... 000216.jpg Встрани на захващащия детайл е с два стопер болта.
Колега колко струва тази?
 

anibis

Редовен Потребител
Съжалявам отдавна е продадох,когато махнах АТ-то.
Може да си поръчаш,но надали ще е 20лв във фирма Кортекс.
Аз бях правил за един колега при тях една осмица,алуминия е от тях, съвсем обикновена осмица, взеха ми 70лв
И то без ДДС иначе ако исках щяха да го начесалият и него.
 

koki_84

Потребител
Колеги, някой от Пловдив да продава двунога, но не от тези които подпират цевта.
 

danim1972

Потребител
Здравейте колеги, случайно някой да знае от къде мога да си поръчам такъв бипод за гамо ?Screenshot_20200326-162949.png
 

AresP

Потребител
Някой слагал ли е такова? Ако да - върши ли работа и надеждно ли е?

https://lovnistoki.bg/product/montajna-baza-kym-antabka/


Дали на максиматора болтчето на антабката е достатъчно надеждно за такъв монтаж или като цяло за бипод? Намира се в много тънка част от приклада и се отказах от ремък за носене.. барем за това да става ..
 
Последна промяна:
Нагоре