Kral Arms

братушка

Редовен Потребител
Колеги не обиждайте машиностроителната гилдия.
Моля те не го приемай лично. В никакъв случай не исках да засягам цялата гилдия.
Аз опирах до различни майстори, някои просто перфектни, други мериха с линейка "+-1мм - ОК".
Просто така се случи, че към днешния ден останаха само тези с линейките :(


Между другото: точно колега milen11 ми изработи 2 детайла. От раз, без грешка, че и без пари отгоре на всичко. МНОГО съм му благодарен.
 

jony

Потребител
Приветствам решението на rivan, това е най -разумното решение до този момент ,да се разпробие шока като на Хайнел 312,защото да отрежеш цевта според мен е като да отрежеш юргана защото чершафа ти е по кьс.
 

kosmev

Редовен Потребител
Как така да се разпробие шока? Вземам свредло 4.5мм и разширявам отвора ли? :eek::eek::eek:
Между другото, вчера, докато си играх с цевта, взех едно такова... влиза плътно "отзад" :D с тъпата част около 4см, не съм го напъвал.
Но откъм изхода няма никакъв шанс, там отвора според мен е не повече от 4.3мм, ще мина да купя едно такова свредло да се убедя сам.
Интересно е, че шока почва около 5см преди края на цевта и свърша около 5мм преди края и.
Т.е. откъм изхода има нещо като входна фаска, която правим за да не се наранява чашката при подаването и към цевта - като пусна чашка, тя си потъва точно до края на полата. Май "обратни" работят в завода им на тия. :D
Понеже имам 4-ри цеви в 4.5мм, през които мога да прекарвам чашки, лесно мога да сравнявам резултатите в белезите. При крал-а "издълбаното" по главата и полата е внушително. Останалите почти не оставят вдлъбнатини върху главата на чашката, само едва видими "следи", като нарисувани.
Ще опитам да направя снимки с един модел чашка през различните цеви...
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Хващаш цевта в патронника на струга. От другата страна слагаш зенкер 5 мм и разширяваш до нужната дълбочина. Не се използват свредели.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Колегата ме изпревари. Да се разпробие вместо да се реже шока. Тоест в твоя случай да се влезе поне на 5 см навътре със зенкер 5мм -6мм Невъзможна операция в домашна обстановка. Пиши една декларация, че отиваш да ти правят фаска на цевта и пали колата към Бат. Ники. Не режи шока. Една добра изходна фаска, подбиране на скорости и проектил ще подобрят значително нещата.

Опс. Грешка Жоро Топалов имаше инструмент.
Ама то и Миро е Варналия
 

glavanov55

Редовен Потребител
Бих го направил с райбер ръчно ,защото поради много причини патронника на задното седло
на струга излиза от съосие с големия патронник и канала може да се изкриви.Райбера в предния си край
е с намален размер и спомага правилното повеждане с канала на цевта.Той има множество режещи ръбове
и прави повърхноста гадка и точна.Препоръчва се за диаметри по малки от размера на райбера 0,25мм.При надвишаване на тези 25-30 стотни райбера или
поема наа криво или задира и се чупи така че от4,5 на 6мм е невъзможно с райбер,зенкер и др подобни
 
Последна промяна:

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Райбера няма челен режещ ръб, по-точно има минимален. А трябва да се получи изходна фаска след операцията. Полетата и нарезите да са чисти и изравнени. Няма как да се получи ако се търси размер 5 - 6 мм, а цевта е 4.5мм
 

rivan

Редовен Потребител
Някой може ли да каже колко мм е дълга резбата на щуцера за зареждане на джъмбото?
 

jony

Потребител
Колеги, фаска на цевта с подрьчни инструменти може и да стане но за балистичен тунел си трябва добьр струг и майстор с необходимата екипировка.
 

rivan

Редовен Потребител
От вчера и аз съм в отбора с Крал Джъмбо!Пушката е ново производство, на балона пише 02 2020.Забелязах някои промени:
-Спусъкът е като на по-скъпите модели, представлява една ос, на която е закрепено леглото за показалеца.Не знам засега , вътре различен ли е?Стори ми се много лек, но може и аз да съм увреден от байкалчето.
-На Щуцера за зареждане, този на пушката, мъжкото, има поставено пластмасово капаче, за да предпазва влизането на боклучета.
Пушката дойде заредена на 160 бара.Пуснах 2 барабана с турски съчми, само такива имаше в магазина, с тегло 1,07грама.Скоростта беше 265-266 м/с. 2 изстрела с 264 и няколко с 267.След 24 изстрела налягането падна на 150 бара(+/-).Циферблата на манометъра е много малък и не може да се каже точно.Засега дъм много доволен.Не знам това което показва плато ли е, а и 24 изстрела са много малко, но мисля, че да, има някакво плато.По-нататък ще я отпушвам.Засега не мога да я заредя, защото щуцера не уплътнява в женското на маркуча.Мисля, че резбата му идва малко къса(5-6 витки, около 7мм)Според мен му трябват още около 2 мм, за да стане.Ще се обадя в магазина, за да питам всички ли са такива, или моят е дефектен.Или има някаква шайба, която при мен я няма?
За точност още не съм стрелял, оптиката ми отлежава в пощите, ще и сложа Гамо-то 4х32 от байкалчето, колкото да имам някакъв мерник
Огледах фаската, изглежда мн.добре направена, под доста голям ъгъл, с дължина около 2 мм.
Засега това е.Като реша проблема със щуцера , ще напълня на 200 бара и ще видя какво е платото от завода, макар и с малка мощност.
 

llcoolj

Редовен Потребител
От вчера и аз съм в отбора с Крал Джъмбо!Пушката е ново производство, на балона пише 02 2020.Забелязах някои промени:
-Спусъкът е като на по-скъпите модели, представлява една ос, на която е закрепено леглото за показалеца.Не знам засега , вътре различен ли е?Стори ми се много лек, но може и аз да съм увреден от байкалчето.
-На Щуцера за зареждане, този на пушката, мъжкото, има поставено пластмасово капаче, за да предпазва влизането на боклучета.
Пушката дойде заредена на 160 бара.Пуснах 2 барабана с турски съчми, само такива имаше в магазина, с тегло 1,07грама.Скоростта беше 265-266 м/с. 2 изстрела с 264 и няколко с 267.След 24 изстрела налягането падна на 150 бара(+/-).Циферблата на манометъра е много малък и не може да се каже точно.Засега дъм много доволен.Не знам това което показва плато ли е, а и 24 изстрела са много малко, но мисля, че да, има някакво плато.По-нататък ще я отпушвам.Засега не мога да я заредя, защото щуцера не уплътнява в женското на маркуча.Мисля, че резбата му идва малко къса(5-6 витки, около 7мм)Според мен му трябват още около 2 мм, за да стане.Ще се обадя в магазина, за да питам всички ли са такива, или моят е дефектен.Или има някаква шайба, която при мен я няма?
За точност още не съм стрелял, оптиката ми отлежава в пощите, ще и сложа Гамо-то 4х32 от байкалчето, колкото да имам някакъв мерник
Огледах фаската, изглежда мн.добре направена, под доста голям ъгъл, с дължина около 2 мм.
Засега това е.Като реша проблема със щуцера , ще напълня на 200 бара и ще видя какво е платото от завода, макар и с малка мощност.
Честито колега! Много десетки и без аварийни изстрели :rambo:
 

rivan

Редовен Потребител
Благодаря на всички за хубавите пожелания!
Сега забелязах още нещо, дотиквачът в предната си част е много тънък, около 1 мм. Комшиите наистина ли четат по форумите или аз бъркам. На по-старите издания така ли еDSCN3122[1].jpg
 
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
За нашите цели най-добре човека със струга да е от нас така да се каже. .....
Искаш да кажеш - най-добрия стругар, между стрелците и най-добрия стрелец, между стругарите!:)
Не е задължително, важно е поне единият от двамата да знае какво се прави и как се прави. Другото е лесно.
 
Нагоре