МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S510 / S410 / S400 /EV2 / Twice Mk и др.

Dominus

Редовен Потребител
Понамаля му разликата, но не е това което би трябвало да бъде.
И все пак ако се пълни на 160 може да си изкарва едно трасе с порядъчна стрелба, без грижи и драми.
 

Attachments

  • 100.jpg
    100.jpg
    395.9 KB · Прегледи: 74
  • 120.jpg
    120.jpg
    304.1 KB · Прегледи: 72
  • 140.jpg
    140.jpg
    348.2 KB · Прегледи: 72
  • 160.jpg
    160.jpg
    395.8 KB · Прегледи: 72
  • 180.jpg
    180.jpg
    396.5 KB · Прегледи: 71
  • 200.jpg
    200.jpg
    325.5 KB · Прегледи: 73
  • 225.jpg
    225.jpg
    337.1 KB · Прегледи: 72

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Последна промяна:

vedra

Редовен Потребител
От вчера си имам и аз Air Arms S 410; 4,5"/.177; 16 J с десетзаряден барабан.:metal::shootup:
Оказа се че отговаря на всичките ми критерии за втора пушка: къса, лека, с достатъчен брой изстрели с едно зареждане и да е в клас ФТ.
Освен това я купих на разбиваща цена от дилъра на Еър Армс в Комотини, Гърция. Византийският търговец даде отстъпка, че и с подаръци ни изпрати цялата българска група от елитни стрелци и моя милост. както се казва имаше за всекиго по нещо.
Днеска сефте пуснах няколко чашки с нея(Air Arms Diabolo Field 0,547 грама- бонуса от продавача):
по условие заредих резервоара на 190 бара
Ще цитирам малко по памет но разликите с реалните показания са или нулеви или абсолютно минимални. Започна от 238,9 м/сек. до десетия изстрел беше на 236 м/сек след което се скапа хроното.
Избамках още два пълнителя на сляпо при което след 30-я изстрел беше на 150 бара. По"аудио" метода ;)е усетих промяна на скоростта но се отказах да стрелям повече докато не оправя хроното. За точност не съм работил, тъй като пушката няма механични мерни прибори, а оптиката очаквам да дойде от MUNDILAR на 18-ти (Falcon Х50 10-50X60).
До тук добре но от тук нататък следва да я докарам до кондиция FT пушка: сиреч регулируем набузник, регулируема дължина на приклада, хамстер, адаптер за еднозарядна стрелба и евентуално поставяне на редуктор. Това за редуктора е още под въпрос- най-напред ще я "хронометрирам" колко броя добри изстрели прави с едно зареждане. Ако са 60-70, както твърди производитела няма да има редуктор.
Във връзка с горните тунинг дейности съм отворен за идеи и предложения от типа на кой, къде, колко и т. н.
 

sts1969

Редовен Потребител
Ако са 60-70, както твърди производитела няма да има редуктор.
Честито за новата придобивка! Предполагам че резервоара е поне 180сс, тоест със сигурност ще можеш да изкараш поне 80-90 изстрела (че и повече) в плато при нужните настройки. Редуктора си е хубава и много удобна екстра, особенно ако не ти се занимава с настройка на плато. Аз на моята го демонтирах понеже се повреди, и нямам нужният стенд за ремонт и настройки. След доста четене, реших проблема с накопителна камера, която ми позволи да изкарам 70 изстрела в 16J плато от малкото 125сс резервоарче на ЧЗ-та. С твоя нов АА 410 със сигурност ще имаш повече изстрели след добри настройки, но все пак си помисли за редуктор. :cheers:
 
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
vedra
Ако търсиш прецизност,няма да минеш без редуктор.Досега не съм виждал правотокова пушка да има плато от 60-70 изстрела.Има вариант да играеш с налягането като дозареждаш след всеки петнайсетина изтрела но си е хава газа работа!;):cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Досега не съм виждал правотокова пушка да има плато от 60-70 изстрела.
Ники, на моята го докарах до 70 изстрела от 175 до 90 Бара, с 6 м/с коридор...но пак пояснявам...с накопителна камера (без нея няма шанс) :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ники, на моята го докарах до 70 изстрела от 175 до 90 Бара, с 6 м/с коридор...но пак пояснявам...с накопителна камера (без нея няма шанс) :cheers:
Светльо,аз написах моето мнение,Всеки може да прави каквото си иска според неговите потребности и разбиране за прецизност!
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Така е защото един редуктор, е 150+лв 200 и + лева. И на мен не ми се даваха но сега BSA то шие като шевна машина! Със Humata.
 

vedra

Редовен Потребител
За точност все още нищо не мога да кажа, тъй като в момента S4-то (Сийчето демек) е малко като миниатюра на черешовото топче- няма никакви мерни уреди. Успях обаче да подкарам наново хроното и резултата е следния:
20200214_221203.jpg
Чашки Air Arms Diabolo Field- 0.547 грама,
190 бара в резервоара(до този момент не мога да разбера какъв е обема му)
Изстрели 110 (11 барабана):
изстрел номер 1.-15,43J/236,8 m/s....
изстрел номер 110.- 14.24 J/ 227.5 m/s
По средата всичко е между 242 и 238 м/сек (от 1 до 10 барабан).
Ето и останалите резултати от замерванията:
20200214_221203.jpg 20200214_223428.jpg20200214_223405.jpg
Никой да не казва на жената. Сега ще окача нова картина на стената а стола заминава в бараката. Ако представлява интерес за общността ще кача ик собствената си физиономия след като жена ми се прибере и изрази отношението си към заниманията ми в нейно отсъствие:wall:
Пушката ли е силна, мишените ли са слаби... предстои да се изясни този въпрос!
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
За пушка без редуктор, платото е направо идеално.
Мен ако питаш, въобще не я пипай повече. Пу, пу, да не я уручасаме!
Честита да ти е и само радости да ти носи.
:cheers:
Да се надяваме, че като се затопли времето скоростта няма да скочи много.
Но това много лесно се оправя.
 

vedra

Редовен Потребител
Аз не разбирам но ми се струва че "Сий4е-то" прави 97 изстрела в 6 метров коридор(от 241 до 235 м/сек)? Така ли е или си ги смятам нещата както ми оттърва?.
Сега остава около 20-ти февруари да и закича новата оптика и ако с нея в пробите за точност се представи както на хронографа хич няма да я ръчкам с редуктори. Ако приклада е къс или нисък или и двете и не ми пасва очното разстояние ще трябва да се доработва и набузника и задтилъка. Адаптерът за единична стрелба според мен е задължителен, както май и хамстера. Последното най-вече заради характерният ми дизайн- за тоз тумбак ръцете ми късеят леко и без хамстер ще трябва да подбирам позиции от вишка само:). Получих инфо от колеги, че било добре и осмицата на цевта да се освободи за да се избегнат разминавания на попаденията- това може би ще го направя като доразбера за какво точно иде реч и какви са последствията от него. Абе да му мисли Jethro, аз съм лесен!:lol:
 

vedra

Редовен Потребител
Въййй, вярно ли?Аз погрешно съм се набутал в чужда къща.
Ами ако има някой модератор дето му се играе, моля да трие или да мести, където трябва
Съжалявам ама нали цялата лудост започна покрай купуване на CZ 200 и по инерция съм продължил тук :-[
 

bleu81

Редовен Потребител
За точност все още нищо не мога да кажа, тъй като в момента S4-то (Сийчето демек) е малко като миниатюра на черешовото топче- няма никакви мерни уреди. Успях обаче да подкарам наново хроното и резултата е следния:
View attachment 81603
Чашки Air Arms Diabolo Field- 0.547 грама,
190 бара в резервоара(до този момент не мога да разбера какъв е обема му)
Изстрели 110 (11 барабана):
изстрел номер 1.-15,43J/236,8 m/s....
изстрел номер 110.- 14.24 J/ 227.5 m/s
По средата всичко е между 242 и 238 м/сек (от 1 до 10 барабан).
Ето и останалите резултати от замерванията:
View attachment 81603 View attachment 81604View attachment 81605
Никой да не казва на жената. Сега ще окача нова картина на стената а стола заминава в бараката. Ако представлява интерес за общността ще кача ик собствената си физиономия след като жена ми се прибере и изрази отношението си към заниманията ми в нейно отсъствие:wall:
Пушката ли е силна, мишените ли са слаби... предстои да се изясни този въпрос!

Ведра жив ли си?!
Жени са убивали мъжете си и за по малко от надупчена стена и стол...
Драсни да не те мислим :-д
 

lynx

Редовен Потребител
Ведра, понеже явно нямаш чашкоуловител, ползувай няколко намотани на топка найлонови пликове.
За 16 джаулова пушка върши работа, така няма да имаш съсипани мебели и проблеми със съпругата :):cheers:
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Аз използвам малка кофа от латекс натъпкана с парцали и отгоре с тиксо. Досега не ме е прдала и чашките остават вътре. Доста тежи вече.:cheers:
 

vedra

Редовен Потребител
От 180 до 120 бара Приблизително, тъй като манометъра на пушката е малко сумарно разграфен.
 
Нагоре