Gorilla

du6ata

Редовен Потребител
Първата Смарт пушка настройва се от телефона с приложение или от копче на самата пушка излиза края на 2020 или началото на 2021
 

Licho

Редовен Потребител
Дали е грозно или не,не знам,но че е уникално и без аналог е факт.
Стреля както на единичен,така и на автоматичен режим-на къси(по двойки)и на дълги редове-5,6 и повече съчми.Стреля и с пълнотели(ляти),и с чашки-в случая-с ЖСБ 1,175(с пълнотелите,естествено, събира много повече групата)Създателят на това чудо се казва Сергей Ким.

За тези,които се интересуват от "грозната"Gorilla,превеждам накратко някои данни,касаещи експортните модели.Предварително се извинявам,ако в бързината допусна някъде неточност в превода!
И така:Маса-3,9-4,1кг;(калибър5,5-6,35мм.)Дълж.на цевта(LW полигонал,406 туист)-470 и570 мм.Обща дължина-78-88см;
УСМ-електрически;маса на ударника-37гр.
Обем на осн.резервоар(колба)-430куб.см;300атм;
750куб.см;300атм;
Среден размер на групата на 100м със сачми "Катюша"-2,4 гр.-(по методиката 10 групи по 5 изстр.)-29мм-по-малко от 1МОА.
Вместимост на барабана-10/9 бр.
При изпразване на барабана, пушката реагира с вибрация на ръкохватката.
Програмни режими-10. Дисплей-1,3"
Кондензатори 63В/20400МКФ или 80В/14100.
Зареждане-електромеханично(ръчен и полуавтоматичен режим.)
Редуктор-електромеханичен,50-300атм.
Задредукторен обем-110куб.см.
Вместимост на АКБ- 1,6 АЧ-(не знам какво значат тези съкращения,не мога да ги преведа-имат думата специалистите от форума).
Предимства на пушката:
Възможност за смяна на резервоара без загуба на налягане .
Заводският режим от 3 Дж може да бъде активиран винаги по желание.
Цевта-освободена.
Електр.корекция на термозависимостта.
Универсалност по отношение на използваните проектили-чашки и пълнотели.
100 процентово безпроблемно възстановяване (връщане) на запазените настройки.
Наличие на прецизен спортен спусък с отчетливи степени.
Идеална балансираност-50/50.
Експортни настройки за най-добра групираност:
-с чашки ЖСБ 1,645-минимум 60 изстр. Redesigned -305 м.с-150 атм.
-Сачми "Катюша"-2,0гр.-270м.с-170 атм.-минимум 40 изстр.
-Сачми"Катюша-2,4гр.-280 м.с-180 атм.-минимум 25 изстрела
С пълнотели-2,6 гр-280м.с-190 атм-минимум 20 изстрела.
Коридор на скоростите-+/- 0,75м.с
Вече се приемали предварит.заявки(поръчки?) за изработка със срок 3-3,5 мес.
При фактич.наличност,продажбите щели да се извършват чрез представители(дилъри).
Стойността на предв.заявки е следната:
За пушки с цев LW,независимо от дължината и калибъра на цевта,цената е 76 000 рубли,а за такива,с цев Аlfa Precision,независимо от дълж.и калибъра на цевта-70 000рубли(но без гаранция за група по -малка от 1 МОА.)
Но това е в Русия,а колко ще се оскъпяват при износ навън,как и дали въобще ще могат да се доставят в България,е друг въпрос...
 
Последна промяна от модератор:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Вместимост на АКБ- 1,6 АЧ-(не знам какво значат тези съкращения,не мога да ги преведа-имат думата специалистите от форума).

За това не е нужно да си специалист във форума. АКБ - акумулаторна батерия. 1.6 АЧ - капацитета на батерията е 1.6 ампер часа.
 

Licho

Редовен Потребител
Благодаря много,колега,вече ще знам! Човек се учи докато е жив. Руснаците го казват:"Век живи-век учись"!(още съм на вълна превод)
 

batnan

Редовен Потребител
Дали е грозно или не,не знам,но че е уникално и без аналог е факт.
Стреля както на единичен,така и на автоматичен режим-на къси(по двойки)и на дълги редове-5,6 и повече съчми.Стреля и с пълнотели(ляти),и с чашки-в случая-с ЖСБ 1,175(с пълнотелите,естествено, събира много повече групата)Създателят на това чудо се казва Сергей Ким.
Не отричам новаторството и уникалноста на пушката,обаче като видях първите кадри на клипа това ми дойде отвътре :cheers:
 

Licho

Редовен Потребител
Съгласен съм,колега,че не е красавица.Но това е все още първият и вариант,събрал толкова екстри.Предполагам,че с времето,като ги налегне конкуренцията,(а тя,не се съмнявам, непременно ще се появи-било отвън,било в самата Русия) ще почнат постепенно и да я разкрасяват.
 

Licho

Редовен Потребител
Някой колега има ли информация какво става с въпросната пушка?
Една година оттогава,но не намирам нищо за този толкова интересен и многообещаващ модел.
Явно,изграждането и организацията на производствения процес не се е оказала по силите им.Едно е да направиш 4-5 бройки,а съвсем друго -да задействаш целия производствен цикъл.
Само можем да гадаем.Но,да се надяваме,че ,рано или късно,нещата ще си дойдат на мястото и РСР Горила ще присъства трайно както на руския,така и на другите европейски пазари!
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
В пъти предпочитам умна пушка, отколкото красива и...до там! Горилката цепи мрака
 
Нагоре