ВАРМИНТ - класове и правила

t.marev

Редовен Потребител
Не съм, но гипсокартона е армиран отвътре и няма да се пръсне, а ще се пробие. Тоест не съм стрелял в него, но съм пробивал, рязал и чупил гипсокартон.
Всъщност за целите на състезанието, това може да е достатъчно, но си мислех, че ще е по-ефектно, мишената да се разпада при попадение.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Ще се постарая да пробвам другата седмица .
Обаче мога само с 16j и 450j в 4.5 и едва ли ще е меродавно за съжаление ,но все си мисля че с такава малка площ и без хартията която е отстрани ще стане.
 

njatanasow

Редовен Потребител
По лесно ще е, но няма да се пръска при удар, само ще се пробива.
Има и начин мишената да се пръска сигурно но е трудно!На картон през 10 см се лепят аспиринчета които се боядисват в червено.Мишената се слага на 100 метра!Ако уцелиш имаш ред ,ако не, стреля следващия.За всяко уцелено се получава ……….Когато имаш последователни …….става много.Стигал съм до 9 последователни аспиринчета!
Набързо ти разказах и състезанието!Хамериканска измишльотина!;):cheers:
 

Йосиф

Потребител
Пробвах по гипсокартон с отсранена хартия размер Ф42-43 на 50 метра само го дупчи пушката е Hatsan 125 TH 5.5 Ще се позанимавам с отливки и ще споделя резултата :)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Пробвал сте така ли?
Пробвал съм не е по-добре от гипса, мислехме и такива варианти преди и експериментирахме. Въпроса е там че Гипса и леко да го засегнеш се разпрашава и го виждаш и продължаваш със следващите мишени, при гипскартона не винаги се вижда пушек. Другото характерно което трябва да се знае, гипсовите мишени трябва да са много добре изсъхнали и да се съхраняват на сухо място за да не се овлажняват, защото пак е проблем и не пуши при попадение.
 
Последна промяна:

vedra

Редовен Потребител
Ако добавим и "машалла" ще сме в крак с езика на бъдещето (за региона;)).
Сега по темата- все си мисля, че ако се обърнем към византийския опит може и да стане добра работа. Имам в предвид че на времето в Гърция произвеждаха едни гипсови чинии и чаши за "трошенье" и ги даваха по два пакета за лев така да се каже. Не съм се сетил да проверя как стоят сега нещата. Има ли , няма ли- защото те с тези гипсови ментета застреляха една своя страхотна традиция, която постепено загина, удавена в морето на "европейската" безполовост. Ако някой провери може и да се окаже полезно. Само не си спомням дали дигаха прах или само се чупеха на парчета. То като си на 10-на узаки и кило рецина, кой ти гледа такива работи.:cheers:
 

Йосиф

Потребител
За чиниите се сетих и търсих но в Гърция било по лесно да си купиш калашник от аптека :D Чупят се на пърчета прах не вдигат , ще се бърка гипс :D :D
 

vedra

Редовен Потребител
Някой да каже какъв е диаметъра и дебелината. Май беше радиус 5 см и дебелина 5-6 мм?Имам една идея ама да видя цената каква е.
Жалко за Гърция, тъкмо се зарадвах че ще намеря повод да отскоча до там. Нейсе, пак узо и рецина си остава поводът
 

Йосиф

Потребител
Някой да каже какъв е диаметъра и дебелината. Май беше радиус 5 см и дебелина 5-6 мм?Имам една идея ама да видя цената каква е.
Жалко за Гърция, тъкмо се зарадвах че ще намеря повод да отскоча до там. Нейсе, пак узо и рецина си остава поводът
Точно така са размерите :)
 

vedra

Редовен Потребител
Някой правил ли е сметка колко ориентировъчно излиза стойността на една мишенка? (в случай че си ги правиш сам)
И още нещо, колко бройки са необходими за едно състезание?
Казвайте, че аз съм пълен аут по темата а в момента съм в преговори по телефона с един приятел
 

Йосиф

Потребител
misheni.jpg
Направих 6 парчета за проба :)
 

vedra

Редовен Потребител
Тези са с по-малки размери, нали? Само пробни. Иначе размера на мишената трябва да е с радиус 5 см (диаметър 10 см)? Дебелината не е от голямо значение, в смисъл може да са малко по-дебели от 5-6 мм?
Разпитвам защото мисля че уредих най-добрата възможна цена= 0,00 ст/бр. Ще платим само доставката (в случай че не намеря начин да ги натоваря аз).
Въпросът сега е колко бройки трябват за едно състезание, за да мога да поръчам. В същност той може да направи минимум 200, максимум 300, така че май не е от значение колко ни трябват
 

vedra

Редовен Потребител
Яка идея даде г-н Fatalen. Ще трябва да се организира манифактура.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Достатъчна е само чаена лъжичка с брашно вътре в балона. Надуваш до желаният размер и ако можеш го думкаш. Вдига облак като се спука. Единственият недостатък е, че не знаеш къде точно си го ударил.
 
Нагоре