BSA - GAMO

silver bullet

Редовен Потребител
PCP пушка без хронограф е мъка. Винаги може някое уплътнение наречено о-пръстен да се износи. И скоростта да намалее, което да промени точността.

Взимай си хронограф в Алито има китайски по 45 лева. Гледай да не е тръбен за да може да мериш от метър разстояние. В темата за Крал Армс съм качил снимка и данни за мерене с тръбен хронограф. Голяма мъка е меренето с тия тръби. И при мощни пушки дава големи грешки. Дори и с удължаване от цевта пак сигурно мери грешно тръбния хроно.
 
Последна промяна:

mitko_pav

Потребител
Ами значи...очаквам покана от някой съфорумник да замери пушлето! Естествено кафето/бирата са от мен! Особено ако е почивен ден не ми е проблем да се разходя и до по-далече (Русе, Плевен, Казанлък, Стара Загора)
 

mitko_pav

Потребител
На мен неделята ще ми е свободна. Имам ходене по принцип до Пиргово, което е почти в Русе. Не е спешно и няма зор, но мога да ги съчетая. А и по моя телефон за Русе засега го дават 8градуса в неделя... Казанлък ми е по-близо, но то по-важно в случая е кой има възможност и желание за неделя.
 

mitko_pav

Потребител
И, с няколко думи да кажа какъв беше резултата от замерването. Оказа се, че никак не е зле, като за пушка, извадена от кутията без никакви подобрения. Показвам измерените скорости и оставям коментарите на вас! (за сега съм пълен лаик по темата) Благодаря на Gadniara за отзивчивостта и отделеното време! IMG_20200114_072837.jpg IMG_20200114_072846.jpg IMG_20200114_073044.jpg
 

silver bullet

Редовен Потребител
Супер е като за пушка без тунинг. Може да си стреляш от 200 до 100 бара в почти идеално плато в коридор от 6 м/с. С този резервоар повече от това не може да искаш. Само имай предвид, че когато духа вятър на 50 метра ще ти отваря групата и вее в някоя посока попаденията. Това се отнася за всички въздушни пушки в калибри до 6.35 включително.
 

mitko_pav

Потребител
Ето и прострелване на разстояние 46м.(така е разположението в двора) Определено ми куца спускането. Най-левите 2 си бяха абсолютно моя грешка. Седнал бях на маса, под пушката бях подложил парче стиропор(вероятно нещо меко би било по-подходящо) Пак не се наемам да коментирам, поради очевидна липса на опит...

IMG_20200114_161342.jpg
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Кажи с какви чашки си стрелял, и какъв суб калибар грамаж. Ако си стрелял с жсб хеви 1,17 опитаи с 5.52 извинявам се 1.03грама.
 
Последна промяна:

nikolai89

Редовен Потребител
Пушлето е добре откъм точност и плато, има доста изстрели в предвид обема на цилиндъра, ако след тунинг успее да направи 20- 22 изстрела със скорот 280-285 и този проектил ще е супер :winner:
 

mitko_pav

Потребител
Да, забравих да уточня с какво съм стрелял. С JSB 1.03, но на кутията пише 5.5... Признавам, че нямам идея колко точно е (5.52, 5.53) или пък къде го пише...

IMG_20200115_083101.jpg
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Да, забравих да уточня с какво съм стрелял. С JSB 1.03, но на кутията пише 5.5... Признавам, че нямам идея колко точно е (5.52, 5.53) или пък къде го пише...
View attachment 80958
Обясних ти, да гледаш етикета на дъното - там е указан субкалибъра.
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Здравейте, и аз имам същата пушка като на колегата- GamoGX-40. Питането ми е дали само с смяна на цев и дотиквач може да стане 4,5 или ще трябва и друго да се прави. Питам понеже съм решил да си взема някоя по класна пушка 5,5( за сега съм хвърлил око на fx wildcat mk3 sniper), а ми се иска да имам и някоя 4,5. И се чудя дали гамото може лесно да стане 4,5 или по добре да я продам и да си взема някоя евтина 4,5 мм. Благодаря предварително на знаещите.
 

RR TANEV

Новодошъл
Тук никой няма такава и едва ли ще получиш свястно мнение. Иначе по принцип повечето колеги имат много негативно мнение към марката Гамо. Още повече към непознат модел от тази марка. С какво те е грабнал точно този модел не знам, но мисля, че за същите пари можеш да получиш повече. Изглежда добре, но с този малък резервоар не мисля, че ще е функционална - 150 сс.
 
Последна промяна:

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Имах gamo gx 40, което в общи линии е същото като чакал, койот и т.н. Цевта е много добра, ( бса английска- поне моята бройка беше такава). Имай в предвид, че цевната кутия е от не много здрав алуминиев материал и с течения на времето се поизносва отвътре ако се стреля на по голяма мощност.(с по натегната пружина на ударника). За умарекса нищо не знам.
 

RR TANEV

Новодошъл
Имах gamo gx 40, което в общи линии е същото като чакал, койот и т.н. Цевта е много добра, ( бса английска- поне моята бройка беше такава). Имай в предвид, че цевната кутия е от не много здрав алуминиев материал и с течения на времето се поизносва отвътре ако се стреля на по голяма мощност.(с по натегната пружина на ударника). За умарекса нищо не знам.
 
Нагоре